DB Explorer – format datumu v spravnom formate

steelbull
Člen | 240
+
0
-

Mám vytvorený celkom komplikovaný formulár s množstvom položiek zobrazovaných/disablovaných na základe množstva pravidiel. Obsahuje položky s dátumami. Mám navonok jednoduchú požiadavku zmeniť formát dátumu z YYYY-mm-dd na dd.mm.YYYY. No a tu vznikol problém, že v modeli by som pri ukladaní z formulára musel každý dátum skonvertovať pred uložením.

Problém je, že pri ukladaní alebo úprave záznamu pracujem asj s dátumami z inej tabulky, ktoré ukladám do tabulky spolu s dátami formulára. Dátumy z formulára musím vždy skonvertovať do YYYY-mm-dd, ale dátumy vyčítané z inej tabuľky v DB a ukladané do tabuľky spolu s formulárom už vo formáte YYYY-mm-dd sú. No a tam mi vznikne nejednotnosť.

Ďalšia vec je, že chcel by som mať možnosť v config.neon formát dátumu nastaviť, resp. aspoň možnosť zadať, či dátum bude v tvare YYYY-mm-dd alebo dd.mm.YYYY.

Nemá Nette explorer už niečo také zabudované, že mu zadám format dátumu, časové pásmo alebo pod. a on bude konvertovať dátum automaticky? Ak nie, predpokladám, že mi nezostáva nič iné, len dátumy pred insertom-updatom konvertovať manuálne, či máte nejaký iný nápad?

Diq.

steelbull
Člen | 240
+
0
-

…ešte ma napadlo, že keby som mal vo formulári možnosť mať Date komponent, ktorý by namiesto textu vrátil DateTime, asi by mi to pomohlo…

lightteka
Backer | 17
+
0
-

Nehledas https://doc.nette.org/…s/validation#… pri vkladani do formulare si to asi budes muset upravit nekde rucne, ale na vystupu si to muzes pretransformovat touhle metodou?

Edit: Aha, asi jsem to spatne pochopil, ale treba ten odkaz nekomu pomuze v budoucnu, pardon :)

Editoval lightteka (9. 4. 2019 22:02)

h4kuna
Backer | 740
+
+2
-

Ahoj,

  • v databázi vždy měj YYYY-mm-dd
  • na formulář můžeš použít flatpicker, který zajistí zobrazení v libovolném formátu a na server ti to pošle jako YY-mm-dd
  • pokud nevyhovuje, existuje v php funkce na převádění