Vlastní composer repositář a balíčky

Webster.K
Člen | 192
+
0
-

Zdravím všechny, postupem času, jak dávám dohromady pořád nějaký projekt se čím dál více opakuji a píšu pořád dokola jedny a ty samé věci (většinou tedy otevřu projekt kde vím, že je to hotové a zkopíruji nějaký soubor ze složky model, který mi pomáhá s řešením různých problémů). Vzhledem k tomu, že stejně celé nette a další komponenty instaluji přes composer, napadlo mě, že by nemuselo být vůbec špatné mít někde vlastní repositář s vlastní prací (zatím ideálně neveřejný). Dost často dávám dohromady totiž to samé. Uvedu rychlý příklad a nevím, zda to vůbec takto vyřešit jde a nebo to nejde.

Pořád dokola dělám webové stránky, kde někde na stránce je formulář, do kterého se něco zadá a on odešle email (asi to všichni znáte, má to snad každá firma). Přijde mi, že by bylo úplně super mít možnost napsat composer cokoliv/kontaktniFormular a do aplikace by se mi stáhl můj balíček a s ním všechno co potřebuji. V presenteru by se pak udělalo jen $promena = new \cokoliv\kontaktniFormular(); a jelo by to, resp ta funkční část.

Mohl by mě někdo nakopnout správným směrem, co pro to všechno udělat?

David Matějka
Moderator | 6445
+
0
-

uz se to tu parkrat resilo, viz treba tyden stary topic: https://forum.nette.org/…elnem-modulu