Nette\Utils\Finder encoding problem

Rndoom04
Člen | 72
+
0
-

Ahoj komunito,

jsem tu nový a s Nette teprve začínám, tak se popřípadě omlouvám za hloupý dotaz. Řeším výpis souborů z adresáře a jeho následné stažení. Co se ale toho týče, použil jsem knihovnu Nette\Utils\Finder a v presenteru mám:

public function renderDefault()
{
	$this->template->documents = Finder::findFiles('*.*')->in("documents");
}

no a pak přes n-macro vypisuji soubory.. Soubory bez diakritiky se vypíšou krásně, ale když se tam vyskytuje diakritika, název souboru to vynechá. Soubor jako takový se do pole zapíše, ale název není vidět. Použitím filtru |noescape se soubor vypíše, ale divně např.: „n?jak� soubor.txt“.

Někdo nějaký nápad? Dělám někde chybu?

Děkuji a přeji všem hezký den :)

Editoval Rndoom04 (3. 12. 2018 9:21)

Jan Tvrdík
Nette guru | 2595
+
0
-

Máš Windows a PHP < 7.2?

Rndoom04
Člen | 72
+
0
-

Ano.. W10 a PHP projektu je 7.0.30. Popřípadě mám k dispozici server s Debianem. Všechny projekty v pohodě.. Dělá mi to jen když to dělám přes Nette (NetBeans).. tedy soubor chybující v názvu je jinak v pořádku :)

Pavel Kravčík
Člen | 1181
+
+1
-

A otvíráš to v projektu nebo přetažením. Netbeans některé verze „zprasí“ kódování, tohle pomůže:

Navigate to <Netbeans installation directory>/etc and open the netbeans.conf file.

Add -J-Dfile.encoding=UTF-8 at the end of the line that starts with netbeans_default_options (make sure to include the leading space).
Rndoom04
Člen | 72
+
0
-

Otevírám vše přímo v projektu.

Přidal jsem ten řádek, vymazal presenter a věci s tím spojené a znovu vytvořil a jen nahradil zdroják. A stále nic :/ :O

Rndoom04
Člen | 72
+
0
-

No jasný.. Měl jsi pravdu. NetBeans „zprasil“ kódování. Soubor se tvářil s názvem, který má (v NetBeans), ale když jsem se podíval do cílového umístění, soubor už byl překódován. Tedy vše vyřešeno.

Děkuji mnohokrát a přeji hezký den :)