Detekování zařízení a zjištění, kde všude „aplikace“ běží

Webster.K
Člen | 192
+
0
-

Zdravím všechny. Napadla mě jedna taková myšlenka. Dal jsem dohromady jednu aplikaci v Nette, do které mají uživatele přístup jen pomocí uživatelského jména a hesla. Jinak se do aplikace dostat nemá. Nicméně teď se mi v hlavě zrodila taková myšlenka. Aplikaci má v telefonu několik uživatelů hozenou na ploše. Tedy místo toho, aby otevřeli Safari a zadávali adresu jí mají jako „aplikaci“ na ploše. Aplikace se sama i otevře bez potřeby Safari a tváří se jako samostatná aplikace. To co řeším je, jde nějak udělat, aby ta „aplikace“ dokázala detekovat, v jakém prohlížeči, popřípadě zařízení běží? Jde mi o to, aby když si kliknu na uživatele, abych viděl, kde všude je přihlášen a jedním kliknutím ho mohl z daného zařízení odhlásit. Jde hlavně o to, aby když uživatel ztratí telefon, aby se někdo nedostal do dat v aplikaci. Napadá někoho, jak by toto šlo provést?

Ondřej Kubíček
Člen | 494
+
0
-

tak i ta „PWA“ aplikace určitě posílá hlavičky, tak z nich určitě vyčteš prohlížeč ne?

Webster.K
Člen | 192
+
0
-

To určitě vyčtu, problém je, že těch hlaviček je obrovský množství a každý klidně i týden může být další nová. Hodilo by se mi nasměrování na nějaký projekt, co to řeší. Našel jsem jen cca 5let staré vlákna :(

Jan Endel
Člen | 1016
+
0
-

Nebylo by řešením tlačítko „Odhlásit ze všech zařízení“? Pro uživatele trošku opruz, že se bude muset přihlašovat znovu. Ale máš jisté, že na ztraceném telefonu už nikdo nebude dělat neplechu.

Webster.K
Člen | 192
+
0
-

Ano, to by se určitě dalo, řešení je to také. Mě jde ale jako správci toho systému o to, abych věděl, kde všude je daný uživatel přihlášen a samozřejmě pro uživatele je důležité vědět, kde všude jsou přihlášeni a dané místo odhlásit, popřípadě klidně všechno odhlásit, nicméně nevím, jak to vůbec udělat.

David Matějka
Moderator | 6445
+
+1
-

budes muset ukladat informace o prihlaseni do db.
takze v db budes mit nejakou tabulku sessions se sloupecky jako napriklad user_id, created_at, last_active_at, expires_at, disabled_at, remote_address, user_agent apod. dle toho, co potrebujes.

po prihlaseni vlozis zaznam do tehle tabulky a do php session si pak namisto id uzivatele ulozis id vlozeneho radku. pri kazdem pozadavku pak zkontrolujes, zda je session validni a pripadne upravis datum posledni aktivity apod.

pak uz snadno muzes vytahnout seznam aktivnich prihlaseni a pripadne je deaktivovat

Webster.K
Člen | 192
+
0
-

Přesně takovou odpověď jsem potřeboval. Děkuji :)