Odesílání e-mailů – info o nedoručitelnosti

cesar
Člen | 7
+
0
-

Zdravím,
neřešili jste někdy někdo v aplikaci nedoručitelnost e-mailů? Jde mi o to, že uživatel na webu zadá e-mail pro newsletter a aktivuje ho. Časem se třeba e-mailová schránka zruší, ale newslettery stále odchází. Dá se nějak vytáhnout response od příjemce? V nette používám SmtpMailer.

Díky všem.

Editoval cesar (11. 10. 2018 17:53)

iguana007
Člen | 970
+
+2
-

Ahoj,
něco podobného jsem řešil před lety a bylo to cca následovně:
Tady se podívej, jak si nastavit ReturnPath: https://doc.nette.org/en/mail a to nastav na nějakou existující emailovou adresu
A teď máš dvě možnosti jak ty vrácené emaily zpracovávat:

  • můžeš se periodicky přihlašovat k té emailové schránce zmíněné výše a zpracovávat je (např. via SMTP)
  • některé hostingy to nabízí v základu a pokud máš vlastní server, tak si můžes rozjet nějakou službu, která ti po přijetí emailu na konkrétní adresu poštovního serveru spustí PHP skript a tu zprávu mu předá, co s ní uděláš je již na tobě

Editoval iguana007 (11. 10. 2018 19:53)

cesar
Člen | 7
+
0
-

iguana007 napsal(a):

Ahoj,
něco podobného jsem řešil před lety a bylo to cca následovně:
Tady se podívej, jak si nastavit ReturnPath: https://doc.nette.org/en/mail a to nastav na nějakou existující emailovou adresu
A teď máš dvě možnosti jak ty vrácené emaily zpracovávat:

  • můžeš se periodicky přihlašovat k té emailové schránce zmíněné výše a zpracovávat je (např. via SMTP)
  • některé hostingy to nabízí v základu a pokud máš vlastní server, tak si můžes rozjet nějakou službu, která ti po přijetí emailu na konkrétní adresu poštovního serveru spustí PHP skript a tu zprávu mu předá, co s ní uděláš je již na tobě

Bezva. Díky moc za možné řešení. Jak jsem zaujatě jen hledat nějaký výstup z Maileru, tak mě nenapadla tato relativně triviální možnost. :-)

Ještě jednou díky!

iguana007
Člen | 970
+
+1
-

Co vim, tak kdyby si pouzival nejakou cloudovou mailingovou sluzbu, tak nektere toto primo podporuji. Asi nejjednodussi cesta ;)

cesar
Člen | 7
+
0
-

iguana007 napsal(a):

Co vim, tak kdyby si pouzival nejakou cloudovou mailingovou sluzbu, tak nektere toto primo podporuji. Asi nejjednodussi cesta ;)

To určitě souhlasím a mám to tak na většině větších projektů, nicméně tady je to řešeno tou klasickou cestou no. :-)