Počet testů nebo assertů?

Pechy.cz
Bronze Partner | 21
+
0
-

Zdravíčko,
takový možná blbý dotaz, ale zajímalo by mě, zda se dá nějak vypisovat počet assertions, nebo ovlivnit počet testů (což je asi totální blbost :D).
Jde mi o to, že máme test na všechny akce presenterů, co akce to assert, ale je to napsáno jedním testem (foreach nad všemi presentery a dále jejich akcemi), takže výsledkem je 1 test a rád bych to rozdělil nějak např. po presenterech.
Alespoň ty assertion, kdyby šly vypsat, kolik jich bylo, jak je tomu např. v phpunit.

David Matějka
Moderator | 6445
+
0
-

a proc to nemas rozdelene co akce to test (resp test metoda)? semanticky to moc nedava smysl to mit v jednom testu a navic prichazis moznost je spoustet paralelne

CZechBoY
Člen | 3608
+
0
-

@DavidMatějka protože je pouští v cyklu, nejspíš všechny presentery bez parametru nebo nějakou dataprovider metodou na parametry
Pokud by chtěl dělat 1 testcase na 1 presenter tak je to asi více práce

@Pechy.cz můžeš použít static property Assert::$counter https://github.com/…k/Assert.php#L47

Editoval CZechBoY (26. 9. 2018 18:44)

Pechy.cz
Bronze Partner | 21
+
0
-

David Matějka napsal(a):

a proc to nemas rozdelene co akce to test (resp test metoda)? semanticky to moc nedava smysl to mit v jednom testu a navic prichazis moznost je spoustet paralelne

Přes dataProvider si vytáhnu všechny presentery a poté mám metodu testPresenter, která si vytáhne všechny metody (ořeže na render, action) a pokud nepotřebují k běhu nějaké parametry, tak dané metody spustí. Bylo to kdysi dávno takové rychlo řešení, které se zanechalo, protože často odhalilo nějakou blbost.

Do budoucna mám v plánu ty presentery protestovat pořádně, po jednom, čímž se dostanu k tomu, co píšeš, ale momentálně.. blbá výmluva, není čas.

CZechBoY napsal(a):

@Pechy.cz můžeš použít static property Assert::$counter

Tak asserty by to myslím mělo spočítat správně, spíš otázka, jak ve výsledku zobrazit, kolik jich vlastně bylo.
Výsledkem je klasicky OK (1 test, … seconds)