ublaboo/api-router: RESTful Router for your Apis in Nette Framework – created either directly or via annotatio

Pavel Janda
Člen | 977
+
+2
-

Tento doplněk samotný umí restově routovat přes anotace i normálně. Sranda začíná, pokud použijete doplněk společně s ublaboo/api-docu. Ale o tom víc ve vedlejším vlákně (zde). :)

Componette: https://componette.org/…/api-router/.
Stránky projektu/dokumentace: http://ublaboo.paveljanda.com/api-router/.

Editoval Pavel Janda (18. 2. 2016 8:39)

Pavel Janda
Člen | 977
+
0
-

Nová verze – 1.1.0

  • Možnost definovat ignore list pro custom anotace projektu na presenterech/akcích
martin.knor
Člen | 17
+
0
-

Ahoj, jde nadefinovat parametry pro POST (create?)
Protoze mi to selhava na

Parameter is not present in the url mask

ale ja ty parametry nechci v url – protoze jdou jako post parametry.

Diky

martin.knor
Člen | 17
+
0
-

A dalsi vec, jde do docu nejak zapsat ze ocekava v POST body?

Pavel Janda
Člen | 977
+
0
-

@martin.knor Validaci vstupních POST parametrů budeš muset provést sám, ale dá se to alespoň popsat v dokumentaci (může to vyapdat nějak takto – ten json příklad: http://ublaboo.org/…/api/users/8?…). Nic takového jsem tam nedával, protože post parametry chodí různě.. Form data, json object apod.

  1. Jak jsem psal, nejlepší je uvést všechno v descirption. Nembo mám přidat další sekci?
Croc
Člen | 270
+
0
-

Snažím se zprovoznit ApiRouter a ApiDocu, ale stále dostávám stejnou chybu:

Nette\Application\BadRequestException #404
No route for HTTP request.

Sranda je, že jsem použil přesně příklady z dokumentace. Jak přes router, tak přes anotace.

PHP 7.1.3
Nette 2.4 (nejnovější)
Apache 2.4.10

Nevíš v čem by mohl být problém?

Pavel Janda
Člen | 977
+
0
-

@Croc Můžeš mi třeba přes github issue poslat zip se sandbox-like projektem, kde ti to nefunguje? Pak ti asi nejrychleji řeknu, kde je chybka. :)

Croc
Člen | 270
+
0
-

@PavelJanda Dal jsem to tedy na GitHub

Pořád stejné…

Nette\Application\BadRequestException #404
No route for HTTP request.

Díky moc

Editoval Croc (24. 3. 2017 7:34)

Aldria
Člen | 3
+
0
-

Ahoj pokouším se použít ublaboo/api-router a narážím na stejnou chybu nedaří se mi api-router rozchodit.
@PavelJanda díval jsi se prosím na ten projekt na GitHubu z minulého příspěvku co je tam špatně?

Díky

Pavel Janda
Člen | 977
+
0
-

@Aldria To je to issue 12? Je potřeba vymyslet nějakou funkcionalitu, který dovolovala použít basePath: localhost/muj/projekt/api/user/1. Teď to zvládá jednoduché hosty my-project.loc/api/user/1, localhost:30008/api/user/1.

Takyže doporučuji vytvořit si vhosta. S tím BasePath to totiž vůbec není tak jednoduché. :D

A také doporučuji začínat na composer create-project ublaboo/api-router-project, vše je tam jednoduché a funkční

Aldria
Člen | 3
+
0
-

Pavel Janda napsal(a):

@Aldria To je to issue 12? Je potřeba vymyslet nějakou funkcionalitu, který dovolovala použít basePath: localhost/muj/projekt/api/user/1. Teď to zvládá jednoduché hosty my-project.loc/api/user/1, localhost:30008/api/user/1.

Takyže doporučuji vytvořit si vhosta. S tím BasePath to totiž vůbec není tak jednoduché. :D

A také doporučuji začínat na composer create-project ublaboo/api-router-project, vše je tam jednoduché a funkční

Aha děkuji, toho zavřeného issue jsem si nevšiml.

lukendo
Člen | 96
+
0
-

také mám problém se zprovozněním ukázky zde a není mi jasné jestli lze na api přistupovat skrz prohlížeč nebo pomocí přík. řádky? Děkuji

d3tr1tus
Člen | 52
+
0
-

Ahoj mám stejný problém jako @Croc, ale mám udělaný jednoduchý host a když to zadám jako GET request tak všechno normálně proběhne. Já to potřebuji kvůli Reactu jako POST request a vrací mi to chybu

Nette\Application\BadRequestException #404

No route for HTTP request.

moje Routa

$router[] = new ApiRoute('/api/add-user', "Front:Homepage", ["methods" => ["POST" => "addUser", "OPTIONS"]]);

nemohl by si mi poradit co bych tam mohl mít špatně @PavelJanda? Díky :)