callback pri odstraneni session

pazuzu
Člen | 29
+
0
-

Zdravim,
pri smazani sessions files dojde k odhlaseni uzivatele, to je ok, ale potreboval bych nad tim nejaky callback abych mohl udelat nejakou akci.

Dekuji za reakce

David Matějka
Moderator | 6445
+
0
-

to, jak se mazou sessions, je temer mimo tvou kontrolu, muze to mazat interni php session garbage collector, muze to mazat cron nebo se muzou mazat primo v databazi po nejakym ttl (kdyz mas session treba v redisu). co konkretne resis za problem?

pazuzu
Člen | 29
+
0
-

jj to mam, mazani si prave delam sam pres cron, ale kdyz ji smazu, tak me to odhlasi a to odhlaseni bych chtel podchytit abych mohl upravit data v databazi, jako muzu to udelat tim skriptem co spousti ten skript pro mazani tech sess files, ale slo mi o to jestli se tam nevola nejaky callback pri zjisteni neexistence toho sess file, ze bych na to navesil nejaky update databaze

situace je takova, ze mam prihlasene uzivatele a chci hlidat cas straveny na webu s tim, ze o pulnoci vsechny natvrdo odhlasim, pokud se neodhlasili sami a zapisu ten cas, coz jsem chtel resit tim smazanim sess file a pak zapisem do DB

Phalanx
Člen | 310
+
0
-

@pazuzu Nemůžeš je jednoduše odhlásit při neaktivitě?

<?php
$user->setExpiration('30 minutes');
?>

https://doc.nette.org/…thentication#…

pazuzu
Člen | 29
+
0
-

ja mam expiraci na den, protoze nemusi u toho sedet klidne 3 hodiny, ale odhlasit ho nema, jen proste nema byt pres pulnoc.
jako mohl bych si pri prihlaseni spocitat cas do pulnoci a ten nastavit jako expiraci, ale jak na tu expiraci pak navazu nejakou akci abych udelal update te databaze?

Taco
Člen | 39
+
0
-

Zajímalo by mě, k čemu takový požadavek potřebuješ. Aby si věděl kdo ponocuje, koho jsi vykopl o té půlnoci?