Nastavení gitu pro vytvoření composer pluginu

Fires
Člen | 89
+
0
-

Zdravím řeším takovou blbost. Chci rozdělit aplikaci do komponent které budou získavány přes composer.
Pro komponentu jsem si vytvořil repozitař a rád bych skončil podobně jako: https://github.com/…mail-address otázka zní jak nastavit git abych mohl v tomto repozitáři mít normálně nette a funkční web na kterém můžu vyvíjet, zároveň aby se mi přenášel mezi stanicemi ale aby jako composer balíček měl pouze ty určité složky.

Co mě napadlo:

  1. udělat si 2 větve master – ve které budou pouze soubory pro composer baliček, develop – kde bude vše a po vytvoření nové verze udělat prostě merge do master. nelíbí se mi ale že budu pro merge muset vždy ručně vybírat pouze ty soubory které jsou „balíček“ ..

Jak to řešíte ?

CZechBoY
Člen | 3608
+
0
-

No ty budeš mít několik repozitářů a v každým bude jedna komponenta/balíček. Potom budeš mít ten svůj projekt (zase další repozitář), který ty komponenty/balíčky využívá (tzn. require v composer.json).

Fires
Člen | 89
+
0
-

Jo tohle jejich vyuziti.. Ale me jde o vyvoj.. Nechci to nit nalinkovane do projektu a pri kazde zmene delat update abych to otestoval v nette

GEpic
Člen | 562
+
+3
-

Já přesně nerozumím tvému dotazu – ale pokusím se zodpovědět: Dejme tomu že, mám modulární CMS a nějaký sample projekt (webovky pro klienta), kterej na něm stavím – taky vím, že budu chtít do modulů udělat nějaké změny (přidat nějaké fičury, fixnout nějaké známé bugy). Mám tedy vytvořený projekt v Nette, do kterého pomocí composeru natáhnu CMS (jednotlivé moduly / balíčky – core, admin, box, atp.). Poté provádím změny jak v projektu, tak rovnou v modulech a veškeré změny poté mohu pushovat rovnou z toho jednoho projektu i do modulů. Poté, když chci navíc nové featury, které jsem do modulů zapsal, aplikovat i na jiný projekt, jednoduše otevřu jiný projekt a pustím composer update, a mám tam vše.

Editoval GEpic (11. 7. 2018 18:26)

Fires
Člen | 89
+
0
-

A jak docilis toho ze muzes pushovat jak do CMS tak do jednotlivých modulu ? Pokud je mas composerem natazene do sample projektu mužeš v nich udělat změny ale jak ty změny pushnes do jejich repa ? Nebo to spatne chapu ?

GEpic napsal(a):

Já přesně nerozumím tvému dotazu – ale pokusím se zodpovědět: Dejme tomu že, mám modulární CMS a nějaký sample projekt (webovky pro klienta), kterej na něm stavím – taky vím, že budu chtít do modulů udělat nějaké změny (přidat nějaké fičury, fixnout nějaké známé bugy). Mám tedy vytvořený projekt v Nette, do kterého pomocí composeru natáhnu CMS (jednotlivé moduly / balíčky – core, admin, box, atp.). Poté provádím změny jak v projektu, tak rovnou v modulech a veškeré změny poté mohu pushovat rovnou z toho jednoho projektu i do modulů. Poté, když chci navíc nové featury, které jsem do modulů zapsal, aplikovat i na jiný projekt, jednoduše otevřu jiný projekt a pustím composer update, a mám tam vše.

CZechBoY
Člen | 3608
+
0
-

Nejspíš děláš změny při vývoji v projektu, potom pushneš změny do balíčků a potom v projektu dáš composer update a commitneš.

Fires
Člen | 89
+
0
-

Omlouvam se asi jsem to blbe sformuloval.. Neresim jak vyvijet balicek v projektu..

Jde mi ciste o vyvoj toho balicku. Vystupem by mel byt cisty balicek/repo obsahujici pouze ten balicek.. Balicek je ale urceny pro nette tudiz na jeho vyvoj potrebuju mit nette ve kterem ten balicek vytvarim a testuji.. A co resim je jak to usporadat abych si mohl pres git synchronizovat praci mezi stanicemi ale vystupem pro cpmposer by byl furt jen cisty kod balicku.. A neobsahoval nette soubory..

GEpic
Člen | 562
+
+1
-

Pošli mi soukromou zprávu, ukážu ti to třeba přes hangout.

Resp – pokud máš balíček, kterej natahuješ composerem a natáhneš jeho dev verzi a nikoliv otagovanou, stáhne se ti i .git složka, díky které si schopný změny pushovat do odpovídajícího repozitáře.

Editoval GEpic (12. 7. 2018 15:59)

Felix
Nette Core | 1183
+
+1
-

GEpic napsal(a):

Pošli mi soukromou zprávu, ukážu ti to třeba přes hangout.

Resp – pokud máš balíček, kterej natahuješ composerem a natáhneš jeho dev verzi a nikoliv otagovanou, stáhne se ti i .git složka, díky které si schopný změny pushovat do odpovídajícího repozitáře.

Tohle cele se da zaridit i pres composer update/install --prefer-source.