Permissions u temp a log souborů

Lukeluha
Člen | 130
+
0
-

Ahoj,

řeším následující problém – při automatickém deploy mé Nette aplikace bych rád promazal některé temp soubory. Problém je, že se vytváří s povoleným zápisem pouze pro vlastníka souboru a tím, že CI agent běží pod jiným uživatelem, nejsem schopný tyto soubory smazat.

Proto bych se chtěl zeptat, jestli je možné někde nastavit výchozí práva pro tyto temp soubory? Popř. jestli to možná je v nastavení serveru, php-fpm?

PS: aplikace mi běží v Dockeru a zajímavé je, že jiná Nette aplikace, která mi běží v Dockeru, vytváří tyto soubory s povolením zápisu pro všechny, ale nedaří se mi najít rozdílné nastavení mezi těmito 2 aplikacemi.

Díky moc předem za pomoc :)

CZechBoY
Člen | 3608
+
0
-

Co pustit deploy proces pod apachem? Nebo pod kým ti to běží… Případně si ty soubory můžeš přivlastnit až potom.

btw. proč vlastně potřebuješ mazat soubory? Deploy aplikace přece probíhá tak, že se úplně čistá aplikace nakopíruje do adresáře a pustí se.

Lukeluha
Člen | 130
+
0
-

Složku temp mám persistentní, kvůli tomu, že v ní mám nahrané nějaké další věci, o které nechci přijít s novým deployem.

CZechBoY
Člen | 3608
+
0
-

Coooo? Co to dělá v tempu když to není dočasná složka, která může kdykoliv umřít/zmizet?

Lukeluha
Člen | 130
+
0
-

Dělá to to, že to tam prostě je :) je to projekt, který jsem zdědil a je to tam vyřešené takto. Nevím, proč by ta složka mohla kdykoliv zmizet/umřít. A pokud ano, tak jsem schopný ty data bez problému obnovit (aplikace se o to postará), jen to bude trvat zbytečně dlouho a chci je mít zacachované a nechci o ně přijít s každým buildem, který může být několikrát denně, tak nevím, co je na tom tak zvláštního.

duke
Člen | 650
+
0
-

Chceš-li, aby ti php aplikace vytvářela soubory tak, aby se daly mazat/měnit také skupinou (a nejen vlastníkem), může se hodit:

umask(0002);

Pak je třeba nastavit, aby vybraní uživatelé patřili do dané skupiny, a adresář, ve kterém soubory vytváříš, aby měl nastavený tuto skupinu a setgid příznak (způsobí, že nové soubory a podadresáře v něm vytvořené zdědí groupID tohoto adresáře místo primárního groupID uživatele, který adresář nebo soubor vytvořil).

CZechBoY
Člen | 3608
+
+1
-

Tu cache můžeš vygenerovat před přepnutím na novou verzi.