Lookup v Selection ala array_search resp. array_key_exists

sano
Člen | 3
+
0
-

Ahojte,
hladam efektivny sposob ako zistit, ci sa vo vratenom vysledku z db query nachadza urcita hodnota.

$manufacturers = $this->database->table('manufacturer');

neskor v skripte ziskavam hodnotu $manufacturer a chcem zistit, ci sa nachadza v $manufacturers (nieco ako $manufacturers->find(value)). Chcem sa vyhnut iteracii cez cely $manufacturers ak je to mozne, nakolko riadkov v nom moze byt pomerne vela.

Tento lookup kod je sucastou importovacieho modelu a bude volany tisic az desattisic krat, ma byt teda rychly.

dakujem za napady

Petr Parolek
Člen | 455
+
0
-

Ahoj, použij where() viz https://doc.nette.org/…ase/explorer#…

sano
Člen | 3
+
0
-

Ahoj ppar,
dakujem za odpoved. Asi som to nenapisal uplne jasne. Z databazy potrebujem VSETKY riadky. Potom porovnavam vysledok SELECTu postupne s roznymi hodnotami, ktore priebezne citam zo suboru…

Tyraxor
Člen | 31
+
+2
-

Ahoj,
pokud ti hodně záleží na výkonu a budeš toho dohledávání mít opravdu hodně, tak bude asi lepší si po načtení ty data přetransformovat do jednoduchého pole, ve kterém pak budeš dohledávat podle klíče. Takže uděláš pouze jednu iteraci a pak už ti stačí if (isset($index[$key])){ … }

sano
Člen | 3
+
+1
-

Ahoj Tyraxor,
dakujem za radu, vcera vecer som to presne tak urobil, som rad ze niekto ma rovnake riesenie :)