Nette 2.4 na Heroku s pripojenim k PostgreSQL

lucien144
Člen | 10
+
0
-

Ahoj,
je tu nekdo kdo rozbehl Nette 2.4 vcetne PostgreSQL na Heroku? Nedari se mi to rozbehnout s databazi, vyazuje mi to Service of type Nette\Database\Context used in @var annotation at App\Modules\ApiModule\Models\DataModel::$db not found. Did you register it in configuration file? coz je docela jasny problem, nicmene nevim jak ho vyresit na Heroku – proste se zda, ze se DI container necachuje (nebo je hned premazan) a tim se k nemu nelze dostat.

Pokud tu nekomu bezi Nette 2.4 na Heroku, zajimala by me konfigurace. Pripadne dotaz – je nejak mozne si Container a Robot Loader cachovat mimo filesystem, treba do Redis prave z duvodu pouziti systemu jako je Heroku.

Pouzivam podobnou konfiguraci tomuto https://github.com/…ox-on-heroku

Editoval lucien144 (17. 4. 2018 6:11)

CZechBoY
Člen | 3608
+
0
-

Tohle spis vypada na chybu kdy chybi konfigurace databaze. Urcite ji mas nakonfigurovanou?

lucien144
Člen | 10
+
0
-

Ano, mas pravdu, diky za nakopnuti. Nacital jsem na heroku config.heroku.neon, ve kterem jsem mel toto:

database:
	dsn: ::getenv(DATABASE_DSN)

Pokud jsem to zmenil na

database:
	dsn: 'pgsql:host=...'

Tak se to rozjelo. Ve DATABASE_DSN je ten samy DSN string, tj. ‚pgsql:…‘. Aktualni reseni mi moc nevyhovuje, protoze nechci mit udaje k DB v gitu. Je nejaky duvod proc to nefunguje s ::getenv()?

CZechBoY
Člen | 3608
+
0
-

Zjisti co se tam vlastne vklada za retezec, jestli je tam to, co cekas nebo neco jineho.