Commitujete vendor? Zkušenosti a rady z praxe

jannek19
Člen | 47
+
0
-

Ahoj, potřebuju na jednom projektu commitnout do repozitáře celý vendor. Zatím jsem zjistil, že je vhodné z vendoru smazat/vyignorovat všechny gitovské submoduly. Ale u dalších věcí si nejsem úplně jistý:

  • commitujete ve vendoru testy?
  • dokumentaci?
  • examples?
  • README, LICENSE,…?
  • co dalšího vynechat, nebo naopak rozhodně ponechat?

Zajímají mě spíš praktické zkušenosti těch, kteří vendor commitují. Obecné výhody a nevýhody (ne)commitování vendoru jsou mi jasné.

Díky moc.

Pavel Kravčík
Člen | 1180
+
0
-

U několika projektů musíme. Jsou v zabezpečení kam nemá nic přístup (FTP, composer), takže se deploy provádí prakticky 1:1. Examples a testy by se Ti měly vynechat automaticky, pokud v composeru nestahuješ dev věci myslím. Deploy nenahrává gitignor věci.

Dvě věci co se nám osvědčily:

  • Forknout si mPDF a upravit si načítání písem, které se nepoužívájí (120MB → 8MB)
  • Hardlinkovat stejné soubory při update na serveru (tj. neduplikovat vendor), pokud už tam soubor existuje použije se předchozí a nedělá se záloha vendoru, ale to jsem nedělal tak tomu moc nerozumím. Ve výsledku vývoje to ušetřilo několik GB místa.

Editoval Pavel Kravčík (21. 3. 2018 12:56)

David Matějka
Moderator | 6445
+
+2
-

Nejaky duvody, proc commitovat sepsal uz pred par lety Honza Tvrdik, viz https://devel.cz/…sare-do-repa#…

co bych jeste doplnil:

  • vidis diff, kdyz aktualizujes zavislosti a muzes treba zkontrolovat, ze se nainstaloval nejaky fix, kvuli kteremu si provadel update
  • kdyz se hrabes ve vendoru kvuli napr. nejakemu fixu (s tim, ze pak posles treba PR) nebo si tam davas nejaky debug veci, tak snadno muzes revertnout

na vycisteni vendoru pouzivame dg/composer-cleaner

jannek19
Člen | 47
+
0
-

Super, díky za tipy!