ClassLoader hází občas chybu

igor.pocta
Člen | 100
+
0
-

Ahoj,

nesetkal se někdo z vás s touto chybou? Občas se mi stane, že aplikace přestane pracovat a umře na timeoutu. Ve skriptu nejsou žádné zacyklení apod. Jakmile se to stane, stačí obnovit stránku a už funguje normálně.

Nette 2.4, závilosti instalovány pouze přes Composer.

Chyba ClassLoaderu

Větší velikost: https://imgur.com/a/zAjhH

Editoval igor.pocta (17. 1. 2018 9:03)

JZechy
Člen | 161
+
0
-

@igor.pocta Pokud pominu fakt, že na obrázek člověk potřebuje lupu… :)

Evidentně zkrátka vytváření cache trvá moc dlouho. Tohle se mi běžně stávalo na pomalejším stroji v práci, kde to stojí hlavně na disku při vytváření cache (a taky je to obří aplikace). Můžeš si zvýšit v konfiguraci php max_execution_time, nebo zkrátka prostě jenom dát F5… Nebo zrychlit svůj stroj.

igor.pocta
Člen | 100
+
0
-

JZechy napsal(a):

@igor.pocta Pokud pominu fakt, že na obrázek člověk potřebuje lupu… :)

Evidentně zkrátka vytváření cache trvá moc dlouho. Tohle se mi běžně stávalo na pomalejším stroji v práci, kde to stojí hlavně na disku při vytváření cache (a taky je to obří aplikace). Můžeš si zvýšit v konfiguraci php max_execution_time, nebo zkrátka prostě jenom dát F5… Nebo zrychlit svůj stroj.

@JZechy Počítač je dost výkonný. Refresh jde až potom, co to umře.

h4kuna
Backer | 740
+
0
-

Z Call stacku je jasné že Container už je sestavený, protože prošel metodou initialize(). Pak se spouští session_start() a to vyvolá ClassLoader. Z toho mi vyplývá:

  1. používáš nativní session handler nebo něco extra? Odhaduji že něco extra
  2. zkus pustit composer build-autoload -a což udělá class mapu

Pokud to i potom vyhnije tak bych zkusil odpojit ten extra doplněk na ukládání session.

  1. Pokud se pletu s tou session tak pak mě zajímá co je dalšího v pořadí v metodě initialize()

Editoval h4kuna (17. 1. 2018 9:58)

n.u.r.v.
Člen | 485
+
0
-

ano, stává se mi to když večer zavřu browser s otevřeným projektem a vypnu pc, po zapnutí to poprvé skoro na 100% udělá vždy…

I na výkoném stroji…
A aby toho nebylo málo, tak někdy nemůže tvořit cache – nějaká hláška že byl odmítnut přístup k souboru – f5 to vždy vyřeší…

Edit: Teď si tak uvědomuji že ta první chyba se spíš objevuje na webech které jedou na https, ale to musím ověřit

Editoval n.u.r.v. (17. 1. 2018 10:03)