Jaky addon pro doctrine migrace

kleinpetr
Člen | 480
+
0
-

Ahoj,

chtel jsem se zeptat jaky aktualne pouzivate addon pro doctrine migrace ?

Driv jsem pouzival Zenify/DoctrineMigrations ten uz je ale deprecated, tak jsem zkusil nettrine/migrations
ta mi nefunguje, kdyz zadam bin/console podle dokumentace, tak nenajde. Kdyz spustim php index.php vyhodi mi to pouze orm: commandy.

Chtel bych si to trochu objasnit, kdyz pouzivam kdyby/console, tak cokoliv dam do configu s tagem [kdyby.console.command] tak pujde spustit pres php index.php command ?

a tudiz kdyz pridam decorator

decorator:
    Symfony\Component\Console\Command\Command:
        tags: [kdyby.console.command]
    Symfony\Component\Console\Helper\Helper:
        tags: [kdyby.console.helper]

tak to znamena ze si autoloadne vsechno co dedi od Command ?
K cemu slouzi ty helpery ?

Nejprve jsem myslel ze bude stacit updatovat db pres orm: comandy, ale chova se to tak nejak podivne. Hlavne predpokladam, ze si to asi neuchovava sql dotazy, ale pouze porovna entity s realnou db ?

Diky za nakopnuti.

Editoval kleinpetr (28. 12. 2017 1:01)

hrach
Člen | 1834
+
0
-

Zkus Nextras migrace, podporují Doctrine.

Editoval hrach (29. 12. 2017 8:53)

Felix
Nette Core | 1186
+
0
-

Ahoj @kleinpetr.

Zvlastni ze ti nejde nettrine/migrations, my to pouzivame, jak s contributte/console, tak s kdyby/console.

Bud vyzkousej nextras/migrations, ty jsou fajn.

Nebo pokud investujes trochu casu na Gitteru (nettrine), tak se na to spolu podivame. Samotneho me to zajima, proc to nejde.

kleinpetr
Člen | 480
+
0
-

@Felix mrknul jsem jeste na kdyby/console dokumentaci a nemel jsem vytvoreny soubor bin/console ted uz se zda ze to funguje, jen v tom mam jeste trochu zmatek, kdyz smazu ten decorator, tak funguje porad stejne, nevim tedy na co presne tam je. A take je mi divny, ze kdyz jsem pouzival zenify/migrations tak jsem pustil konzoli na php index.php a uz to znalo i migrations, ale ted to zna pouze orm:

Myslel jsem, ze to funguje nasledovne
 – kdyz pouziju Kdyby/Console, tak tridy zdedene od Command, ktere maji tag kdyby.console.command pujdou spustit pres php index.php

– tim, ze pouziju decorator, pridam nejaky autoload tech commandu a rovnou se jim preda ten tag, tudiz pak pujdou i migrations spoustet pres php index.php

Ale vypada to, ze jsem mimo a takhle to uplne nefunguje :)

Martk
Člen | 652
+
0
-

@kleinpetr Přesně takhle by se dekorátor chovat měl. Jsi si jistý, že ty commandy registruješ i jako služby? Pěkný článek od Tomáše, je tam příklad i s kdyby.console.command

kleinpetr
Člen | 480
+
0
-

@Martk tak problem byl v cache… Hlavne mam problem, ze kdyz poustim z console a nesmazu predtim cache, tak mi hodi error, stejne tak kdyz pak nesmazu cache tak mi hodi browser error, zkousel jsem i poustet pres usera www-data kvuli pravum na cache, ale porad stejny.. jediny co me napada je spouste migrace pres sudo, ale opet, pokud smazu cache a pustim migrace, tak pak musim znovu smazat cache.

Editoval kleinpetr (5. 1. 2018 12:20)