propojení na účetní systémy

ic
Člen | 430
+
0
-

Ahoj

Neřešil tady už někdo propojení (export/import dat) na účetní systémy, jako Helios, Pohoda a nebo Money S3/S5 ?

Cokoliv by se hodilo… nemají úplně dobře dokumentované své api / formáty pro import/export (snad kromě Pohody). A testování taky nebude žádná sranda.

Lopo
Člen | 277
+
0
-

mno co pozeram tak pohoda pouziva XML a k tomu ma hotove aj XSD …
takze je to podobne ako ked som ja riesil export udajov education.sk do personalnych sw – tiez to boli xml a k nim som urobil prislusne XSD schemy … a ked som nahodu menil nieco v ramci xml, tak som upravil aj xsd a navzajom som to pomocou free web testerov otestoval ci to voci sebe sedi (nic lepsie som na tu verifikaciu nenasiel) … samozrejme som to nemohol len tak sam odseba zmenit, museli tie firmy dostat echo ze sa to planuje … okrem toho som mal moznost generovat vsetko v kazdej prislusnej verzii ktora kedy bola naprogramovana ak by nahodu niektora spolocnost odmietla novsiu verziu prip. by potrebovali dlhsi cas na implementaciu zmien

ine api ktore som bol nuteny pouzivat bolo smartemailing.cz – tiez xml ale mali tam v tom nehorazny bordel – dost veci som im pisal aby opravili/upravili

ono pri XML je obecne zakladom mat k dispozicii aj prislusne XSD aby sa to dalo verifikovat

takze asi zalezi co presne potrebujes riesit – ak je to nejaka mala vec, tak asi jedine sam skusat v ramci moznosti … ak je to nieco vacsie, tak by podla mna mohli byt firmy stojace za tymi sw aj ochotne v pripade nejakych problemov pomoct … proste nebat sa im ozvat – ja som tiez pri prvotnom zavadzani tych exportov riesil nejake problemy s firmami ktore tie exporty isli pouzivat

ic
Člen | 430
+
0
-

Měl jsem na mysli spíše jestli nemá někdo hotový nějaký addon (vím, že v katalogu doplňků nic není, ale třeba někde mimo). Teoreticky by tyhle 3 (a i další) mohly mít nějaký společný základ, když importují/exportují téměř stejná data… nešťastné je ale, že každý jiným formátem.

Dokumentace se dá většinou najít (až na Helios) takže tu jsem si procházel. Nechtěl jsem s tím začínat od začátku, pokud by byla jiná možnost.

castamir
Člen | 629
+
0
-

@ic pokud už nějakou dobu s účetními systémy a účetnictvím děláš, tak bys možná už měl vědět, že každý úřad a každý předražený státem dotovaný sw, má vždy jiné, navzájem nekompatibilní vstupní a výstupní formáty.

Mapování jednoho na druhé sice existuje, ale má vždy jen jepičí život, protože se vše strašně rychle mění. Příkladem za všechny jsou účetní závěrky, které jsou pořádně specifikované až koncem března, kdy do odevzdání zbývá max 14 dnů. Během této doby se to musí naprogramovat a zpracovat.

Já třeba propojuju vstupy a výstupy z jasu a gordicu a proháním to svou vlastní aplikací. Není to však kód, který hodlám zveřejnit.

tom
Člen | 171
+
0
-

ic napsal(a):

Ahoj

Neřešil tady už někdo propojení (export/import dat) na účetní systémy, jako Helios, Pohoda a nebo Money S3/S5 ?

Cokoliv by se hodilo… nemají úplně dobře dokumentované své api / formáty pro import/export (snad kromě Pohody). A testování taky nebude žádná sranda.

Ahoj stojím teď před úkolem udělat import objednávek do Money S3 … na jejich podpoře jsou hodně skoupí na slovo. Neřešil jsi to už prosím? Budu rád za jakoukoli radu. Díky

norbe
Backer | 405
+
+2
-

@tom Nejjednodušší je vlézt v Money S3 do sekce, kterou potřebuješ importovat, dáš export do XML. Zkoukneš formát – stejný formát funguje i pro import, takže prostě vygeneruješ soubor se stejnou strukturou a ten by měl jít naimportovat (která políčka jsou povinná a která ne musíš odzkoušet).

Luděk Veselý
Člen | 29
+
+1
-

Ahoj, vlakno starsi ale nedavno jsem resil a treba se bude nekomu hodit… Resil jsem napojeni na Money S3/S4. Meli jsme k dispozici konzultanta, ktery nam pripravil priklady XML souboru, coz byla asi veskera dokumentace. Ucetnictvi mame na Win serveru, kam z eshopu nahravame do jedne slozky kazdy den XMLka, ty CSW Automatic na pozadi importuje do Money. Navic vsechny ukony loguje, takze se to da pouzit jako kontrola. Jinak jak pise @norbe – udelat si export polozky kterou chces importovat a podle z toho vyjit. Jeste mam zkusenost ze je lepsi importovat vice kratsich souboru nez jeden dlouhy, jinak to trva hooodne dlouho a polozku od polozky pomaleji.

Nordic
Člen | 1
+
0
-

Zdravím :-). Počátkem měsíce jsem se začal na vlastní pěst hlouběji zabývat Money S3, ale každý den narážím na stále nové překážky a musím pak mnohdy zdlouhavě hledat řešení na netu. Například tady Norbeho příspěvek mi dneska velmi usnadnil trápení :-D. Párkrát jsem se už ale musel jít poradit do CACS , kde mi naštěstí zatím dokázali vždycky pomoct. Bude to sice maličko mimo topic, ale rád bych se při této příležitosti zeptal, jestli dělají některé účetní společnosti něco jako zaškolení, nebo úvod právě do Money S3 nebo jiných aplikací a programů a jestli tu s tím někdo nemá nějakou zkušenost.

Díky

Mirek.Pal
Člen | 1
+
0
-

Nordic, zkus se poptat tady Nejsem si úplně jistej, jestli dělaj i školení účetních programů, protože spolupracujeme na jiných věcech, ale sem tam nám pomohli s nějakými háčky v Pohodě. Myslím, že ti pomůžou. :)

radek88
Člen | 2
+
0
-

Pokud bojujete s účetnictvím, nebo s nějakým účetním programem, tak je vždycky lepší to s někým probrat. V některých případech se rozhodně nevyplatí to nějak „pocitově“ zaplácnout. Dobré účetní poradenství nabízí třeba tahle společnost. Už s nimi spolupracujeme nějakou dobu a zatím vše bez problému.

Carson
Člen | 35
+
0
-

Taky se zapojím k tématu. Dělal sem před měsícem kompletní napojení na POHODU, kdy pohoda je jen jako backend a v rámci redakčního systému si řídim vše. Komunikace probíhá obourstraně, tj import dat do pohody a i export dat z pohody do systému. Pokud je ti něco nejasne, mohu ti pomoci nebo ti toto řešení nabídnout.