Kdyby/Rabbitmq a anonymní konzumenti

Lukeluha
Člen | 130
+
0
-

Ahoj,

podařilo se vám někomu rozjet anonymní konzumenty z knihovny Kdyby/RabbitMq? Mám zde několik problémů:

1.) v dokumentaci je informace o commandu rabbitmq:anon-consumer, v knihovně jej sice vidím, ale samotná extensiona tento command nijak neregistruje do konzole
2.) když natvrdo přidám tento command do registrace, dostávám exceptionu „Undefined index: noLocal“
3.) pokud opravím část kódu, která to způsobuje, dostanu zase chybu NOT_FOUND – no previously declared queue

Možná by mohl vědět více @FilipProcházka ?

Ještě můj use case: má aplikace má několik uživatelů, chci mít pro každého uživatele separátní frontu, aby se mezi sebou neblokovali. Přišlo mi, že pomocí anonymních konzumentů bych tento požadavek mohl elegantně vyřešit. Pokud by měl někdo jiný nápad, budu jedině rád :)

Za jakékoliv rady předem díky.

Blujacker
Člen | 89
+
0
-

Ahoj,

primlouvam se za odpoved. Mame podobny use case – uzivatel si muze vytvorit N-SMTP serveru a pro kazdy z nich chci samostatnou frontu, aby se emaily neblokovaly. Toto chovani by melo fungovat uplne automaticky, aby nebylo treba zasahu do configu/ rabbita / supervsiora.

Zatim jsem to vyresil tak, ze po ulozeni SMTP nageneruji mail.config.neon a v nem jsou definice smtp produceru / consumeru, nageneruji config pro supervisord, reloadnu supervisor a smazu nette cache (aby se prenacetli configy). Setup-fabric musim mit porad zapnuty, aby se generovaly fronty.

Je to funkcni, nicemne hnusne reseni (zejmena to mazani cache :))

Budu moc rad, kdyz nekdo poradi lepsi reseni.

Diky

Lukeluha
Člen | 130
+
+1
-

Díky za reakci @Blujacker :) řekl bych, že takovýto use case je celkem častý, řešil jsem to i v minulém zaměstnání a tam jsme to vyřešili podobně „škaredě“, jak popisuješ ty. Budu rád za jakýkoliv návrh na vylepšení.

akadlec
Člen | 1326
+
+2
-

Anonymní tam nefungujou, je tam chyba. Taky jsem na to narazil, ale přiznávám že PR jsem nedělal :(

Lukeluha
Člen | 130
+
0
-

@akadlec Já jsem se to snažil nějak opravit, bohužel po nějaké době jsem to vzdal… Proto jsem psal sem, jestli někdo nemá více informací.