Problem so sluzbou instalovanou cez composer

vladimir.biro
Člen | 163
+
0
-

Ahojte.

Prosim vas, mozete mi niekto pomoct s nasledujucim porblemom?

Mam sluzbu zaregistrovanu v config.neon:

services:
	- VladimirBiro\ArticleManager\ArticleList

a nasledne pouzitu v presenteri:

namespace App\FrontendModule\Presenters;

use Tracy\Debugger;
use VladimirBiro\ArticleManager\ArticleList;

class HomepagePresenter extends BasePresenter
{

    /** @var ArticleList */
    private $am;

    public function __construct(ArticleList $am)
    {
        $this->am = $am;
    }

    public function renderDefault()
	{
		// ... <-- Tu bude nejaky kod
	}
}

Namespace sluzby je:

namespace VladimirBiro\ArticleManager;

No a Tracy mi hadze chybu:
Class VladimirBiro\ArticleManager\ArticleList used in service ‚30_VladimirBiro_ArticleManager_ArticleList‘ not found.

Je to balik, ktory som si vyrabal sam a je dokonca moj prvy, takze moze byt problem aj v nom.
Tento balik sa da pozriet tu: https://github.com/…Article-list

Dakujem za kazdy postreh.
BYE

GEpic
Člen | 562
+
0
-

Takhle se ti obsah config.neon v balíčku nezaregistruje – musíš ho registrovat do projektového neonu nebo si napsat nějaké udělátko, které bude neony z tvých balíčků brát v potaz.

PS:
article_list.php ← takto třídy nepojmenováváme, vždy jsou 1:1 s názvem třídy, tedy ArticleList.php

Editoval GEpic (9. 11. 2017 10:30)

vladimir.biro
Člen | 163
+
0
-

GEpic napsal(a):

Takhle se ti obsah config.neon v balíčku nezaregistruje – musíš ho registrovat do projektového neonu nebo si napsat nějaké udělátko, které bude neony z tvých balíčků brát v potaz.

PS:
article_list.php ← takto třídy nepojmenováváme, vždy jsou 1:1 s názvem třídy, tedy ArticleList.php

Ja ale ten config.neon v balicku ani nepotrebuju registrovat. Ten je tam ciste jen kvuli testovani pri vyvoji balicku samotneho. Pak pri pouziti balicku v projekte by uz nemel byt potrebny. Kdyby v tom baliku nemel testy, tak tam ani zadny config.neon nemam.

S tim nazvem tridy mas samozrejme pravdu a upracu si tam, ale to by nemelo spusobovat tuhle chybu ne? Nebo?

David Matějka
Moderator | 6445
+
+1
-

Ahoj, chybi ti tam nastaveni autoloadingu. muzes treba pouzit classmap, ktery proskenuje ten adresar a najde tam vsechny tridy nebo treba psr-4, kde vsak musis dodrzovat urcite konvence, ze nazev tridy a namespace odpovida nazvu soubouru a adresari

vladimir.biro
Člen | 163
+
0
-

David Matějka napsal(a):

Ahoj, chybi ti tam nastaveni autoloadingu. muzes treba pouzit classmap, ktery proskenuje ten adresar a najde tam vsechny tridy nebo treba psr-4, kde vsak musis dodrzovat urcite konvence, ze nazev tridy a namespace odpovida nazvu soubouru a adresari

Presne tam bol problem. Fakt dik. Velmi si mi s tymi balikmi pomohol.