Vytvaranie composer balickov

vladimir.biro
Člen | 163
+
0
-

Ahojte.

S Nette som zacal asi pred polrokom pracovat a nekolko mi na 100% vyhovuje, robim na nom vsetky projekty. No nakolko robim dost vela eshopov (a katalogov a tak podobne), tak som sa dostal do situacie, ze sa mi v jednotlivych projektoch velmi casto opakuje kod a myslim, ze do buducna to bude mat podobny trend. Pride mi teda, ze najidealnejsie bude, na tieto casti vytvorit baliky instalovatelne cez composer ( Open source samozrejme :) ).

No som v tomto uplny zaciatocnik a chcel by som sa teda tu na fore popytat skusenejsich, na postup, ako by mal taky zaciatocnik ako ja zacat, resp. kde by mal hladat nejake navody ako na to a tak.

Samozrejme som skusal googlit, ale nasiel som vela roznych informacii a nejako si odtial neviem vytiahnut tie spravne inforamcie pre mna.

Idealny pre mna by bol nejaky navod aj s ukazkami. Na tych sa ja ucim najlepsie :)
Popripade, keby ste vedeli o nejakom video tutorialy, tak to by bolo tiez suepr.

Vopred dakujem za uzitocne rady.

vladimir.biro
Člen | 163
+
0
-

srigi napsal(a):

Pohodlný vývoj Composer balíčků

Toto je skor taky postup na vyvojove prostredie, co je urcite uzitocna informacia, no zaujimal by ma aj samotny postup vyvoja.

Napriklad:

  • ako na zavislosti z inych balikov … napriklad ak potrebujem pracovat s databazou
  • ako ziskat parametre z comfig.neon
  • … a tak podobne :)
David Matějka
Moderator | 6445
+
+2
-

si zkus nejaky balicek napsat a ptej se, az narazis na problem. se inspiruj v existujicich baliccich, v podstate ti staci composer.json, kde mas nazev, zavislosti, nastaveni autoloadingu a licenci. a pak uz muzes psat kod. balicek das na github, pridas na packagist a muzes pouzivat.

k config.neon pristupovat nebudes. pokud balicek ma registrovat nejake sluzby a treba se nejak nakonfigurovat, tak si vytvoris compiler extension. to potom v hlavnim config.neon registrujes a nakonfigurujes

vladimir.biro
Člen | 163
+
0
-

David Matějka napsal(a):

si zkus nejaky balicek napsat a ptej se, az narazis na problem. se inspiruj v existujicich baliccich, v podstate ti staci composer.json, kde mas nazev, zavislosti, nastaveni autoloadingu a licenci. a pak uz muzes psat kod. balicek das na github, pridas na packagist a muzes pouzivat.

k config.neon pristupovat nebudes. pokud balicek ma registrovat nejake sluzby a treba se nejak nakonfigurovat, tak si vytvoris compiler extension. to potom v hlavnim config.neon registrujes a nakonfigurujes

Super, dakujem.
Tvojich par raidkov mi dalo viac, ako hodiny stravene na googli a kade tade.