Nechtěná struktura HTML u AJAXu

dj.kure
Člen | 70
+
0
-

Ahoj,

mám tu takový trošku problém. Bohužel nevím od kdy se začal objevovat, protože jsem mezi tím Xkrát upgradoval jak Nette, tak verzi PHP (vč. přechodu z PHP 5 na 7), ale začalo se mi dít to, že Handle místo prostého textu začal vracet HTML.

Mám jednoduchý DB dotaz, který buďto vracel textový seznam jmen oddělených čárkou, nebo nic.
A nyní, mi Nette stále vrací toto:

<!DOCTYPE html>
<html>
<head>
<title></title>
</head>
<body>
</body>
</html>

Namísto „ničeho“, případně stejnou strukturu i s daty oddělenými čárkou.
Úpravou hlaviček můžu pouze upravit, zda je content html, nebo text. Ale obsah je stále totožný, stále html a já html nechci. Chci jen prostý text/seznam, nebo nic.

Netušíte, co by to mohlo způsobovat? Podezíral jsem trošku doplněk Tidy, který ale nepoužívám, takže nevím, co by tam mohlo takto automaticky vkládat základní html strukturu.

Šaman
Člen | 2634
+
0
-

A jak vypadá ten handler?

dj.kure
Člen | 70
+
0
-

Pardon, editoval jsem to a doplňoval, ale asi se neuložil :-)

Víceméně vypadá takto (příklad):

public function handleTestOne()
{
	echo "AHOJ";
	exit;
}

Má se jednat opravdu jen o čistě textový výstup typu „AHOJ“, nic víc, ani o mezeru víc.
Ale nejedná, vždy se mi tam nacpe ta struktura HTML a mezi tagy <body></body> se vloží text „AHOJ“, takže po zavolání adresy /presenter/?do=testOne dostanu výsledek

<!DOCTYPE html>...</html>

namísto holého slova „AHOJ“.

Editoval dj.kure (30. 10. 2017 19:28)

dj.kure
Člen | 70
+
0
-

Tak se omlouvám za zbytečný dotaz, ale třeba to někomu pomůže – chyba nebyla na straně Nette, ale v rozšíření „Tidy“, které jsem sice aktivně nikde nevolal, ale bylo zavedeno na serveru a fungovalo „automaticky“.

Nastavení se nachází klasicky v souboru php.ini.

[Tidy]
; The path to a default tidy configuration file to use when using tidy
; http://php.net/tidy.default-config
;tidy.default_config = /usr/local/lib/php/default.tcfg

; Should tidy clean and repair output automatically?
; WARNING: Do not use this option if you are generating non-html content
; such as dynamic images
; http://php.net/tidy.clean-output
tidy.clean_output = On

Stačilo tedy změnit nastavení na „Off“.

Editoval dj.kure (31. 10. 2017 9:44)