Objasnění jak je to s hostingen

Sekyscz
Člen | 10
+
0
-

Ahoj, chci se zeptat … Programují stránku s databází a rozhodl jsem se ,že to řešení budu dávat na nějaký hosting … Je to klasický Nette projekt … Využívám Bootstrap a AdminLTE .. a chci se zeptat jestli nějak záleží na tom ,jaký hosting vyberu protože úplně nevím jak to funguje … Jestli to tam nějak doinstalovávám já a nebo to už na všech těch serverech je … Tak jestli by mi to někdo nemohl objasnit a popřípadě doporučit hosting kde by to šlo … Děkuji

GEpic
Člen | 562
+
0
-

Pro tebe je důležité, aby ti hosting poskytl PHP 5.6 (ideálně ale 7.0 a vyšší – záleží na jaké verzi Nette děláš) a MySQL databázi, taktéž .htaccess a možná další prkotinky na které jsem zapomněl. Každopádně 99,99% hostingů ti to dá a to za pár korun. Taktéž by to měla být otázka několika minut a ty nikde nic nastavovat nemusíš, většinou jen vyplníš formulář (registrace), možná nějakou kačku zaplatíš a máš hotovo, dostaneš přístupy na FTP, do databáze (nebo si je vytvoříš – opět záleží na tom, koho si vybereš). No a taktéž si musíš vybrat doménu kterou ti k tvému hostingu zařídí tak, aby si se ty opět nemusel o nic starat. Za sebe ti mohu doporučit třeba savana.cz a jejich webhosting. Pokud by si se do budoucna rozrostl a měl více domén, můžeš přejít na třeba multihosting. Výhoda savany je ta, že má přehlednou administraci a nastavíš téměř cokoliv, mají aktivní support a celkově jsou moderní – oproti např. wedosu.

Sekyscz
Člen | 10
+
0
-

A ještě se chci zeptat … Používám pro svůj projekt program od JetBrains PHPStorm … A tam se dá treba tabulka vytvářet přímo v tom programu … Používám Nette databázi .. bude to mít nějaký dopad na ten hosting ? Budu potřebovat něco speciálního ?

japlavaren
Člen | 404
+
0
-

ahoj,

pravdepodobne myslis, ze vytvaras databazove tabulky priamo cez phpstorm. ak tvoj webhosting bude podporovat vzdialeny pristup do databaze (od teba z pc – phpstormu k nim do databaze) tak si len zmenis nastavenie v phpstorme a bude ti to fungovat rovnako. ak to nebude podporovat, stale si mozes celu databazu vyexportovat z lokalnej mysql a naimportovat to na hostingu napriklad cez adminer, phpmyadmin, alebo nieco podobne

GEpic
Člen | 562
+
0
-

Jak píše @japlavaren – nauč se pracovat s phpMyAdmin-em / adminer-em protože to je většinou JEDINÝ DOPORUČENÝ / MOŽNÝ způsob připojení se / správě tvé databáze na produkčním serveru. Hosting ti ani nemusí povolit připojovat se k databázi odjinud než z localhostu. Je dobré umět s těmito aplikacemi pracovat, jelikož se s nimi prostě budeš v každodenním provozu setkávat.

Editoval GEpic (19. 11. 2017 0:11)

Oli
Člen | 1215
+
0
-

Pracoval jsem několik let v admineru. Po změně zaměstnání jsem hodně rychle přešel na datagrip. Ale třeba ti bude stačit ta databáze z phpstormu. Ono totiž od určité velikosti databáze je Adminer a podobné těžko použitelné. Pro menší, střední projekty je to v pohodě

japlavaren
Člen | 404
+
0
-

@Oli preco je adminer nepouzitelny pri vacsej db? Zatial som s nim maximalne spokojny ale je pravda, ze ziadnu mega databazu som v mysql nikdy nemal

GEpic
Člen | 562
+
0
-

Hlavně s „mega“ databázemi nikdy nepřicházíš přímo do styku ale data zpracováváš přes vlastní nástroje, nikdy si v nich „nelistuješ“.

Oli
Člen | 1215
+
0
-

@japlavaren protože to je pomalý. Například datagrid si nacachuje tabulky (máme jich okolo 680) a vyhledat tabulku je stejne jako vyhledat tridu v PHPStormu.

Druhá věc je že s databází (jak jinak) pracujeme pomocí skriptů a těch máme uloženo pro každou oblast (cca 40 – 50 oblastí) několik. Nevím jestli tohle jde nějak řešit pomocí admineru. Tam se ti ale asi vždy refreshne stránka a zůstane jen ten spuštěnej skript (nebo jeslti tam zůstanou všechny tak musí být zakomentovaný).

@GEpic my pracujeme s databází napřímo přes SQL. Ale pravda, nevím jestli to spadá do „definice“ mega dadtabáze… Máme okolo 170GB.

iguana007
Člen | 970
+
0
-

GEpic napsal(a):

JEDINÝ DOPORUČENÝ / MOŽNÝ způsob připojení se / správě tvé databáze na produkčním serveru

Dovolim si nesouhlasit. Osobne pouzivam jiz pres 8 let Navicat a soucasti jeho instalace je i PHP tunel, ktery umoznuje pouzivat tohoto klienta i na databazich, ktere nemaji povoleny vzdaleny pristup. Stejne tak i radu dalsich moznosti, jak se do databaze pripojit (SSH atd.).

https://www.navicat.com/en/