Bootstrap 4 Form Renderer (náhrada za Bs3FormRenderer)

fordo.pytlik
Člen | 26
+
+1
-

Ahoj,

používal jsem skvělý Bs3FormRenderer, pro Bootstrap3, ale pro Bootstrap4, to samozřejmě nesedí – máte někdo hotový renderer?

(Samozřejmě jsem se to nejdřív pokoušel upravit sám – těch změn tam není tolik – ale „tu a tam“ mi to nesedí, a není v mých silách odchytnout všechno…)

Díky za náměty :-)

GEpic
Člen | 562
+
0
-

No vidíš, já třeba nikdy nic takového nepoužil a Bootstrap používám pravidelně. Na formuláře si napíšu komponentu, tu si nastyluji ručně (ano, ručně – každý formulář je jiný a musí být odladěný na široké spektrum viewportů a dost mě triggeruje, když pak někde otevřu formulář (na tabletu) a mam inputy na 100% šířky stránky a přitom to po mě chce vyplnit věk).

Na bootstrap 4 vznikl i nový viewport (xl) a zmizel xs který nastavujeme pomocí col-x a poté jdeme po viewportech nahoru (mobile-first).

Navíc nově máte možnost používat btn-outline a někdy je potřeba to různě střídat (btn a btn-outline).

Taktéž je potřeba někdy vypsat formulář horizontálně nebo inline.

Rád si usnadňuji život, ale myslím si, že tímto se život usnadnit nedá.

Editoval GEpic (3. 8. 2017 1:44)

ali
Člen | 342
+
+3
-

@fordo.pytlik Nedavno jsem svuj renderer pro Bootstrap V4 hodil na GitHub . Je kompatibilni s posledni verzi (alpha.6).

Editoval ali (3. 8. 2017 6:29)

hrach
Člen | 1834
+
0
-

@fordo.pytlik když uděláš pull request, budu rád!

Felix
Nette Core | 1183
+
0
-

@ali Dobra prace Alesi! Nicmene, zvazil bych, jestli spis neposlat PR do nextras/forms, jak pise @hrach, urcite bude lepsi mit to vsechno na 1 miste. :-)

ali
Člen | 342
+
+1
-

@Felix popremyslim jak to udelat az se pristi tyden vratim..

theo
Člen | 57
+
-5
-

@ali Prosím bylo by jednak možné udělat ten PR a druhak, bylo by možné označit v composer.json ten tvůj balík jako php: "~5.5"? V kódu nikde není nic co by vyžadovalo PHP 7.1 a ostatním to komplikuje instalaci balíku.

ali
Člen | 342
+
+2
-

@theo muzes vyzkouset dev-master?

Jinak doporucuji (pokud je to samozrejme mozne) prejit na novejsi verzi PHP. Verze 5.5 je uz pres rok EOL.

CZechBoY
Člen | 3608
+
0
-

Stále je nejlepší řešení použít balíček od @ali?

andros
Člen | 145
+
0
-

CZechBoY napsal(a):

Stále je nejlepší řešení použít balíček od @ali?

Na nextras/forms je pár dní PR který přidává BS4 renderer: https://github.com/…orms/pull/59

CZechBoY
Člen | 3608
+
0
-

PR mi je k ničemu když to není mergnuté a ani tagnuté ;-)

David Matějka
Moderator | 6445
+
0
-

@CZechBoY v composeru muzes specifikovat konkrétní commit, i když je pouze v PR. není to ideální, ale jako temp workaround to je lepší než drátem do oka

Petr Parolek
Člen | 455
+
0
-

nebo si můžeš nastavit forknutý git repositář s danou větví