Používáte někdo Visual Studio Code?

snizemic
Člen | 28
+
0
-

Ahoj,
používáte někdo Visual Studio Code na Nette? Zajímají mě zkušenosti a postřehy. Jak případně řešíte refresh stránky při uložení souboru apod.
Díky!

GEpic
Člen | 562
+
0
-

snizemic napsal(a):

Ahoj,
používáte někdo Visual Studio Code na Nette? Zajímají mě zkušenosti a postřehy. Jak případně řešíte refresh stránky při uložení souboru apod.
Díky!

Visual Studio Code nejspíš nemá pro nette podporu – chybí tedy podpora neon a latte (makra a n-makra), což může být občas dost problém, ne?

snizemic
Člen | 28
+
+1
-

Což Neon a Latte tam zrovna snad nějak je (nezkoumal jsem to blíže), viz marketplace.visualstudio.com, ale podpora Nette jako takového ne. Mě to Visual Studio zaujalo na frontend, tak sonduji zkušenosti s PHP a Nette. :-)

Marsme
Člen | 75
+
-2
-

Zkoušel jsem ale příjde mi to pomalé. Zvlášť na větším projektu. Na frontend (html, css, js) je imho nejlepší Sublime a na zbytek plnohodnotné IDE. Tudíž PHP Storm (popřípadě Netbeans, dřív sice byli strašně pomalé ale imho se to dost zlepšuje.).

GEpic
Člen | 562
+
+1
-

snizemic napsal(a):

Což Neon a Latte tam zrovna snad nějak je (nezkoumal jsem to blíže), viz marketplace.visualstudio.com, ale podpora Nette jako takového ne. Mě to Visual Studio zaujalo na frontend, tak sonduji zkušenosti s PHP a Nette. :-)

Tak na Nette podporu jako takovou nemá nic, není potřeba. Každé IDE by mělo automaticky našeptávat dostupné třídy a metody dle souborů, které projekt obsahu. Tzn. ať máš ve vendor cokoliv, IDE by ti to mělo automaticky našeptat.

Já osobně používám PHP Storm, vyjde na pár kaček a umí vše, na co si vzpomeneš.

NetBeans umí takřka to samé, navíc ale podporuje více projektů naráz.

Editoval GEpic (6. 10. 2016 15:28)

jiri.pudil
Nette Blogger | 1028
+
+5
-

navíc ale podporuje více projektů naráz.

To už bude umět/umí i PhpStorm :)

GEpic
Člen | 562
+
0
-

jiri.pudil napsal(a):

navíc ale podporuje více projektů naráz.

To už bude umět/umí i PhpStorm :)

Super!

Caine
Člen | 216
+
+1
-

Marsme napsal(a):

Zkoušel jsem ale příjde mi to pomalé. Zvlášť na větším projektu. Na frontend (html, css, js) je imho nejlepší Sublime a na zbytek plnohodnotné IDE. Tudíž PHP Storm (popřípadě Netbeans, dřív sice byli strašně pomalé ale imho se to dost zlepšuje.).

Pokud delas na Winech, mohlo by pomoct vyloucit temp slozky stormu a projektu z kontroly antivirem.. viz prvni komentar https://blog.jetbrains.com/…ram-started/#…

_rasel^
Člen | 59
+
0
-

Ahojte, používa niekto Visual Studio Code? Nefunguje mi v ňom Intellisense/našeptávanie na nette usingy. Skúšal som rozšírenie „PHP Intellisense“ a „PHP Intellisense- Crane“, no nepomohlo to. Viete niekto poradiť?

Chcel by som prejsť z NetBeans. Visual Studio Code ma výborne integrovaný Git a iné featury (vyhľadávanie s súbor je peckové), ktoré sa mi veľmi pozdávajú a vyzerá to výborne.

GEpic
Člen | 562
+
+2
-

_rasel^ napsal(a):

Ahojte, používa niekto Visual Studio Code? Nefunguje mi v ňom Intellisense/našeptávanie na nette usingy. Skúšal som rozšírenie „PHP Intellisense“ a „PHP Intellisense- Crane“, no nepomohlo to. Viete niekto poradiť?

Chcel by som prejsť z NetBeans. Visual Studio Code ma výborne integrovaný Git a iné featury (vyhľadávanie s súbor je peckové), ktoré sa mi veľmi pozdávajú a vyzerá to výborne.

Přejdi rovnou na PhpStorm, bude mít vše, co hledáš (Git (a VCS obecně), Code ispecting / formating, FTP / Deployment, Composer, File Watchery (Minify / Uglify), preview, Nette podporu pro Latte, cokoliv). Poradí si se vším, od preprocessorů přes ES6, PHP až po obrázky :D.

Editoval GEpic (13. 3. 2017 16:47)

snizemic
Člen | 28
+
0
-

@_rasel^ Visual Studio Code mě taky moc baví a zkoušel jsem to, co ty. Dokonce jsem psal i tvůrci pluginu, že nefunguje našeptávání, a i když odpověděl, situace je stále stejná – nefunguje to :-)
@GEpic Chápu, že PHPStorm je fajn, ale prostě to není freeware, to je celé.

GEpic
Člen | 562
+
+1
-

snizemic napsal(a):

@_rasel^ Visual Studio Code mě taky moc baví a zkoušel jsem to, co ty. Dokonce jsem psal i tvůrci pluginu, že nefunguje našeptávání, a i když odpověděl, situace je stále stejná – nefunguje to :-)
@GEpic Chápu, že PHPStorm je fajn, ale prostě to není freeware, to je celé.

Já si ty 2 krabičky cigaret odpustil a pade k tomu vždy někde utrhnu taky. :)

d@rkWolf
Člen | 162
+
-4
-

Já zkoušel Visual Studio Code nedávno, ale zatím ne na Nette projektu(ale viděl jsem v marketplace nějaký modul s podporou Nette), v neobjektovém kódu toho zas tak moc k našeptávání není, ale najít funkce z includovaných souborů to umět zvládalo a hlavně, oproti Netbeans, který několik let používám(k těm sem přešel z PSPadu), je to neskutečně rychlý. Což se není čemu divit, není to napsaný v Javě jak Netbeans…a pokud se nepletu, tak i PHPStorm je psaný v Javě ne? Takže to bude to samý…jak žába na prameni…

chemix
Nette Core | 1294
+
+7
-

pro vsechny kdo si nemuzou dovolit PhpStorm je tu PhpStorm EAP, pripadne edu balicky pro studenty.

VBC je jako Atom ze sveta electronu a to je des bes. Potrva nejaky cas nez to bude ok. Sleduji ze kolem atomu zacina vznikat neco jako IDE, ale to jeste chce cas. Co se rychlosti tyce, tak nic se nevyrovna sublime textu (cena asi 1200,–) a vyvoj chces delat v PhpStormu, cokoli jineho je ustupek.

Pokud to mas na psani nejakeho opensource je mozne si zazadat i o licenci na PhpStorm. Pokid to mas jako pracovni nastroj tak nechapu co resis? Uz vidim jak delnik kope diru lzici zdarma z mekace… 🤔

Kcko
Člen | 465
+
0
-

Přešel jsem ze ST3 (PHP Storm nechci jelikož funguji taky hodně často jako HTML/SCSS kodér) a několik dní vedu debatu s autory různých extensí a velmi dobře umí napovídat tato extense https://github.com/…intelephense

Napovídá velmi dobře v konkrétním objektu, napovídá metody z poděděného objektu a umí napovídat i věci z objektu, pokud si uložíte namespace (tj A\B\C as foo) , rovnou z NS to ještě moc neumí, ale už to řeším s autorem.

Jak jsem psal, funguji také jako kodér, takže jsem denně v Lattéčku, tak jsem si stáhnul z MarketPlacu tuto extensi https://github.com/…k96/VS-Latte a ta tedy vůbec nefunguje (je to vlastně fork funkční extense českých autorů ze ST 3).

Funguje to někomu? Autor extense se zatím v issue nevyjádřil.

Mysteria
Člen | 797
+
0
-

Proč nemůžeš použít PHPStorm jako HTML / CSS kodér? To, že je v názvu PHP neznamená, že by to umělo pracovat jenom s PHP. :) Navíc dneska je to defacto standard. A pro Nette má minimálně podporu Latte + Neon.

Kcko
Člen | 465
+
+1
-

Mysteria napsal(a):

Proč nemůžeš použít PHPStorm jako HTML / CSS kodér? To, že je v názvu PHP neznamená, že by to umělo pracovat jenom s PHP. :) Navíc dneska je to defacto standard. A pro Nette má minimálně podporu Latte + Neon.

Před cca 3 roky jsem zkoušel PHP Storm a byl nějaký buggy a dost pomalý (vadilo mi tam tenkrát spoustu věci – špatné nebo nefunkční multikurzory, přemapovaní zkratek, stahování pluginů, nedostatečné pluginy pro např. SCSS vývoj a jeho intelisense, což koneckonců nevidím ani u současné verze, velmi pomalé vyhledávání v QuickPanelu napříč projektem atd.)

ST jsem si dost vytunil a za ty 3 roky práce jsem s ním byl velmi spokojený, dotahal jsem si tam spousta pluginů, snippetů atd, vadilo mi jen hloupé PHP našeptávání a VSC bylo jak hozené laso, navíc se velmi dobře nastavuje (všechno to jsou jednoduché JSON soubory, jedna z extensí byl i ST mapper, takže jsem si jen upravil theme a cítil jsem se jako doma :-)

Zkusím dát PHP Stormu šanci, povídám se na to z hlediska použití / UI/UX (na to jsem taky háklivý), dále jak to našeptává v různých kontextech (v SCSS chci např. aby mi to napovídalo html třídy a identifikátory, a obráceně opět chci, aby to v HTML / LATTE kontextu napovídalo zase SCSS třídy a značky).

Kolem VSC je velká komunita, v issues to jede jak blázen, to se mi taky líbí.

PHP Storm je placený, což bych zkousl ,ale ty udržovací poplatky jsou taky docela drahé, ale když to bude splňovat vše co požaduji, tak to taky překousnu.

Dám pak vědět.

CZechBoY
Člen | 3608
+
0
-

Udržovací poplatky? Já měl za to, že PS stojí asi 2 litry za rok, nebo kolik?

Kcko
Člen | 465
+
+2
-

No my jsme firma, ty poplatky jsou tam jiné, ano dá se to řešit jako jednotlivec, ale i tak mi to přijde drahé. Nicméně, zkousl bych to kdyby PHPStorm fungoval skutečně na 1*. Není tomu tak.

Včera jsem se mu asi hodinu věnoval

Moje poznatky:

Našeptávání PHP je bezkonkurenční: fungovalo mi i našeptávání statických tříd, co mi ovšem vůbec nefungovalo tak byly namespaces, taky se mi hodně líbilo doplnovaní HTML attributů a oboustrané doplnování tříd mezi HTML a CSS. To je vážně skvělé.
Nicméně ještě k PHP a doplňování:

Napíšu Nette\ nebo \Nette\ a čekal bych výčet NS pod Nette, neukázalo nic.

Dále jak jsem psal funguji často i jako SCSS kodér (neplést se SASSem), nulové našeptávání, neumělo to vůbec nic, to je pro mě velký fail.

Pak jsem se rozhodl si nainstalovat keymapu ze ST a theme Monokai, umístil jsem soubory do Users/Profile/PHPstorm… do struktur dle nějakého návodu = nešlo.

Navíc při proklikávání různých kontextových nabídek vidím spoustu věcí vyloženě pro PHP IDE, které ani nepotřebuji.

Možná by to chtělo víc trpělivosti, ale tu já ted nemám, a rychlost PHPstormu je pořád o dost horší nez ST nebo VSC.

Zkusím to zase za nějakou dobou.

Přechod z ST do VSC (včetně theme, extensí , keymapy byla otázka několika minut). Viz screenshot: https://goo.gl/rpK4tD
Extense se nainstaluji na 1 klik, vypnout se dají na druhý klik, nastavení editoru už snad snažší být nemůže: https://goo.gl/TWUbMe

Pořád PHP Storm vnímám spíše jako surové IDE než jako multiplatformní nástroj (viz předchozí body) a vzhledem k tomu, že nejsem vyloženě PHP vývojář (dělám programátora frontendu, občas backend, SCSS / HTML kodér), tak mi VSC vyhovuje mnohem více.

A rozhodně se mi líbí celkové pojetí a jednoduchost a UX/UI , panel s konzolí, možnost si velmi snadno napsat snippet nebo nějaký debug (jsou to opět JSON soubory), snadné použití terminálu , automatický linting PHP/HTML/CSS/JS hned v základu, vedle terminálu https://goo.gl/oKu5Si

Takže zatím ne :-)
Má k tomu někdo něco ještě? :)

Editoval Kcko (25. 1. 2018 9:54)

CZechBoY
Člen | 3608
+
+1
-

Bohužel, kdo chce ST tak bude vyhovovat jen ST jemu podobné. Kdo chce IDE tak vezme IDE.
Já nic z toho co jsi napsal neberu jako nevýhodu (např. našeptávání namespace, absolutně nikdy nepotřebuju, protože hledám třídu a ne namespace), jen je potřeba tomu věnovat více času (třeba 4h a ušetří mraky času každý měsíc).
Je pravda že SCSS nepoužívám, ale třeba poodpora LESS je celkem v pohodě.
Teoreticky vzato jsem na netu našel keymapu z ST, která se dá importovat do PS – nevím jestli máš nějakou svoji custom, ale phpstorm má celkem dost defaultních keymap (eclipse, emacs, netbeans, visual studio, …).
Vzhled Monokai by měl být v phpstormu defaultně (sám ho používám), ale zase – jestli máš nějaké úpravy tak je budeš muset naklikat asi znovu.

A na závěr: používej si v čem se ti programuje dobře/rychle/efektivně – to že phpstorm používá 90% zdejší komunity nic neznamená…

Editoval CZechBoY (25. 1. 2018 10:27)

Kcko
Člen | 465
+
0
-

CZechBoY napsal(a):

Bohužel, kdo chce ST tak bude vyhovovat jen ST jemu podobné. Kdo chce IDE tak vezme IDE.
Já nic z toho co jsi napsal neberu jako nevýhodu (např. našeptávání namespace, absolutně nikdy nepotřebuju, protože hledám třídu a ne namespace), jen je potřeba tomu věnovat více času (třeba 4h a ušetří mraky času každý měsíc).
Je pravda že SCSS nepoužívám, ale třeba poodpora LESS je celkem v pohodě.
Teoreticky vzato jsem na netu našel keymapu z ST, která se dá importovat do PS – nevím jestli máš nějakou svoji custom, ale phpstorm má celkem dost defaultních keymap (eclipse, emacs, netbeans, visual studio, …).
Vzhled Monokai by měl být v phpstormu defaultně (sám ho používám), ale zase – jestli máš nějaké úpravy tak je budeš muset naklikat asi znovu.

A na závěr: používej si v čem se ti programuje dobře/rychle/efektivně – to že phpstorm používá 90% zdejší komunity nic neznamená…

ST nebylo rozhodně IDE, ale díky neskutečnýmu množství extensí jsem to dovedl co se týká používání (aspoň pro mě) téměř k dokonalosti, krom tedy toho PHP našeptávání.

Díky VSC už odpadává i tato bariéra (samozřejmě není to tak dokonalé jako PS) ale je to velký pokrok. Less podpora být v pohodě může, ale to pro mě není dobrý preprocessor, takže dokud na tom PS nebude se SCSS kvalitativně jako s PHP, nemá pro mě význam o tom vůbec uvažovat. Mám mix defaultní keymapy s mírnou modifikací, proto jsem si do VSC natáhl defaulní mapu a přepsal pár věcí, s PS mi to vůbec nešlo, to samé s Theme. (Theme PS nabízí jen 3, Monokai jsem tam vůbec neviděl, ale to je jedno, jsem trošku magor a např. chci abych měl php proměnnou ve složení $ červený, text bílý, jinak nejsem schopen pracovat).

Se závěrem souhlasím, zatím jsem s VSC maximálně spokojen, až mi autoři určitých extensí vyhoví / zapracují mnou založené issuses dosáhne moje spokojenost 100%.

PS. To s tím NS jsem moc nepochopil. Já samozřejmě neznám Nette do hloubky jako většina zdejších zkušených programátorů, vím, že existují třídy jako Tracy / Forms / atd, ale prostě chci, aby když napíši Nette\ si mohu prohlídnout v podstatě celý strom NS a jejich tříd, takto pak můžu objevovat třídy, které jsem v životě nepoužil, nebo o nich mám povědomí ale ani nevím jak se přesně jmenují, není to snad nereálný požadavek ne? PS. To VSC taky neumí, ale s autorem php extense to řeším a slíbil zapracování v přístím buildu.

Na ukázku jak našeptává: (převzato z mnou založeného issue):

see: https://goo.gl/5y2whk (native methods are first when im trying to find some array php native functions)
see: https://goo.gl/REqGBz correct suggestions for methods in object.
see: dibi (https://goo.gl/mmz7mQ)

Navíc VSC má moc hezky udělaný GIT:

http://files.rjwebdesign.cz/…5-102954.png
http://files.rjwebdesign.cz/…5-103019.png

Editoval Kcko (25. 1. 2018 10:42)

CZechBoY
Člen | 3608
+
0
-

jj, na editor pěkné, pro mě jako uživatele ide to nepřekvapí :-) (toto není útočný komentář)
S těmi namespacy jsem to myslel tak, že nikdy mě nezajímají všechny namespacy, jen konkrétní třídy (které už znám). Pokud bych chtěl vidět všechny namespacy (a měl čas si je projít) tak bych asi kouknul na api. Chápu že takhle chceš asi něco hledat, ale mnohem lepší je hledat a ne jen iterovat všemi možnostmi – to bych nechal strojům :-)

ps. to s tím dolarem mám taky – v latte je dolar bílý (stejně jako v php) a v smarty je dolar (a svislítko na filtry) červený a rychleji vidím, že tam je nějaká proměnná (filtr).

Kcko
Člen | 465
+
0
-

Ono to bylo defaultně v theme taky.
Ale stačilo si pustit ScopeHunter viz https://goo.gl/44wyUb
a pak si tuhle direktivu přenést do nastavení :-) https://goo.gl/VP4iq2

Díky za přínosnou debatu.

Editoval Kcko (25. 1. 2018 13:19)

kleinpetr
Člen | 480
+
0
-

Zdravim,

vcera jsem koukal na vyhodnoceni base apps pro nove ubuntu a jako ide bylo vybrano Visual Studio, tak jsem se na to podival s tim, ze jsem predpokladal, ze to pro me nebude vhodne jelikoz jsem zvykly na phpstorm.

Nicmene me to celkem chytlo a stravil jsem nad tim asi 4 hodiny, nastavil veskere zkratky atd, co jsem zvyklu ze stormu, a pomalu se to rysovalo, theme pouzivam Darculu, takze stacilo stahnout a prostredi je temer totozne. Kdyz uz jsem si zacinal rikat, ze bych to opravdu zacal pouzivat, mam tu par veci, bez kterych to zkratka neprekousnu a rad bych se vas zeptal zda jste nejak vyresili.

  1. ruzne doplnovani kodu, ve stormu mi pres shortcut alt+enter vyjedou moznosti generovani, to je nejdulezitejsi je doplnovani konstruktoru ! Ve vscode jsem nasel nejake rozsireni, ale chova se to tupe, a nejde s nim definovat classu, pouze nazev promenne.
  2. oznacovani textu, jsem zvykly na alt+arrowUp a alt+arrowDown z macu, u windows je to tusim crtl+shift+w ci tak neco, jde o to, se VS se tvari, ze to umi, ale neumi to zdaleka tak dobre jako storm. tzn. prehlizi uvozovky a promenne a umi oznacit nejprve slovo, pak nekdy metodu a pak rovnou cely radek.
  3. doplnovani html tagu pres .col-md-12 + tabulator
  4. minimalizovani USE statementu, to neni az takovy problem, ale je to zbytecne rozcapene
  5. pri pouziti catch(Error | AnotherError | EtcError $e) mi vyhodi spatnou syntax
  6. ve stomru kdyz napisi $promenna- automaticky mi doplni jeste sipecku $promenna→ a nasepta metody
  7. formatovani latte souboru

mozna jeste narazim na par drobnosti, ale nejvetsi problem vidim v tom doplnovani konstruktoru a v tom selectovani textu.

Jinak celkove nejsem fanda Microsoftu, ale musim rict, ze tohle se jim celkem povedlo. Libi se mi to, je to svizny, ruzne otevirani deklaraci metod ve split screenu je bozi, zkousel jsem dohledat ve stormu, ale zatim nic. ruzne zobrazovani detailu metod po najeti mysi je taktez super, rychle hledani v souborech. Naprosto dokonale nastavovani settings a vsehomozneho pomoci .json

Vse prehledne a jasne. Kdyby mi nekdo pomohl to dotahnout k dokonalosti budu moc vdecny. Diky za tips

Editoval kleinpetr (14. 2. 2018 15:17)

Kcko
Člen | 465
+
0
-

kleinpetr napsal(a):

Zdravim,

vcera jsem koukal na vyhodnoceni base apps pro nove ubuntu a jako ide bylo vybrano Visual Studio, tak jsem se na to podival s tim, ze jsem predpokladal, ze to pro me nebude vhodne jelikoz jsem zvykly na phpstorm.

Nicmene me to celkem chytlo a stravil jsem nad tim asi 4 hodiny, nastavil veskere zkratky atd, co jsem zvyklu ze stormu, a pomalu se to rysovalo, theme pouzivam Darculu, takze stacilo stahnout a prostredi je temer totozne. Kdyz uz jsem si zacinal rikat, ze bych to opravdu zacal pouzivat, mam tu par veci, bez kterych to zkratka neprekousnu a rad bych se vas zeptal zda jste nejak vyresili.

  1. ruzne doplnovani kodu, ve stormu mi pres shortcut alt+enter vyjedou moznosti generovani, to je nejdulezitejsi je doplnovani konstruktoru ! Ve vscode jsem nasel nejake rozsireni, ale chova se to tupe, a nejde s nim definovat classu, pouze nazev promenne.
  2. oznacovani textu, jsem zvykly na alt+arrowUp a alt+arrowDown z macu, u windows je to tusim crtl+shift+w ci tak neco, jde o to, se VS se tvari, ze to umi, ale neumi to zdaleka tak dobre jako storm. tzn. prehlizi uvozovky a promenne a umi oznacit nejprve slovo, pak nekdy metodu a pak rovnou cely radek.
  3. doplnovani html tagu pres .col-md-12 + tabulator
  4. minimalizovani USE statementu, to neni az takovy problem, ale je to zbytecne rozcapene
  5. pri pouziti catch(Error | AnotherError | EtcError $e) mi vyhodi spatnou syntax
  6. ve stomru kdyz napisi $promenna- automaticky mi doplni jeste sipecku $promenna→ a nasepta metody
  7. formatovani latte souboru

mozna jeste narazim na par drobnosti, ale nejvetsi problem vidim v tom doplnovani konstruktoru a v tom selectovani textu.

Jinak celkove nejsem fanda Microsoftu, ale musim rict, ze tohle se jim celkem povedlo. Libi se mi to, je to svizny, ruzne otevirani deklaraci metod ve split screenu je bozi, zkousel jsem dohledat ve stormu, ale zatim nic. ruzne zobrazovani detailu metod po najeti mysi je taktez super, rychle hledani v souborech. Naprosto dokonale nastavovani settings a vsehomozneho pomoci .json

Vse prehledne a jasne. Kdyby mi nekdo pomohl to dotahnout k dokonalosti budu moc vdecny. Diky za tips

Ahoj, dneska = teď nemám moc času, zítra Ti zkusím něco k tomu napsat.
Jen k tomu našeptávání, vyzkoušel jsem víc extenzí a nejlíp se mi osvědčila tato https://github.com/…intelephense + v nastavení VSC si musíš vypnout základní VSC suggesci na FALSE viz https://goo.gl/YY6NH4 + případně + po indexaci souborů provést RELOAD (jednou nebo dvakrát mi to zlobilo a pak už OK, viz https://goo.gl/Dftf8y)

Půlku věcí by Ti to mělo vyřešit, ke zbytku se vyjádřím zítra. Jinak sdílím tvoje nadšení, je to co jsem dlouho hledal.

PS. Měla by možná existovat hotová keymapa ze Stormu, já jsem používal dlouho Sublime Text a ta byla taky k dispozici, takže jsem přemapoval jen pár vlastních drobností.

Editoval Kcko (14. 2. 2018 15:23)

kleinpetr
Člen | 480
+
0
-

@Kcko Diky !

Zda se, ze funguje dobre, jen se musim trochu opravit, ted uz mi to prijde znacne pomalejsi, napri pri napsani $this->.. cekam opravdu dlouho a nekdy se ani nezobrazi..

Dalsi vec je, ze kdyz zadavam param do konstruktoru, tak storm pak odvozoval nazev promenne od nazvu classy, takze stacilo v 99% pouze odentrovat, zde to musim psat rucne..

Jak tedy nasledne provedu generate doplneni kodu do konstruktoru a vytvoreni promenne ?

Diky budu rad za jakykoliv tipy, je mi jasne, ze to neni phpstorm jsem schopen neco malo prehlednout, ale ve vysledku veci, ktery delas automaticky ti pak chybi a ve vysledku to muze byt spousta casu navic.

Kcko
Člen | 465
+
0
-

kleinpetr napsal(a):

@Kcko Diky !

Zda se, ze funguje dobre, jen se musim trochu opravit, ted uz mi to prijde znacne pomalejsi, napri pri napsani $this->.. cekam opravdu dlouho a nekdy se ani nezobrazi..

Dalsi vec je, ze kdyz zadavam param do konstruktoru, tak storm pak odvozoval nazev promenne od nazvu classy, takze stacilo v 99% pouze odentrovat, zde to musim psat rucne..

Jak tedy nasledne provedu generate doplneni kodu do konstruktoru a vytvoreni promenne ?

Diky budu rad za jakykoliv tipy, je mi jasne, ze to neni phpstorm jsem schopen neco malo prehlednout, ale ve vysledku veci, ktery delas automaticky ti pak chybi a ve vysledku to muze byt spousta casu navic.

A doběhla Ti indexace? Mě to funguje velmi rychle a to nemám nikterak skvělý HW (NTB s Core I-5, 8 GB Ram, 256 SSD HDD) a mám to velmi svižné.

Můžeš udělat ukázkové video jak se to chová ve Stormu a jak ve VSC?

kleinpetr
Člen | 480
+
0
-

Mam stejnou konfiguraci. Reindexoval jsem a stale stejne

mrkni zde nahravka: https://imgur.com/a/cbIhS

Kcko
Člen | 465
+
0
-

kleinpetr napsal(a):

Mam stejnou konfiguraci. Reindexoval jsem a stale stejne

mrkni zde nahravka: https://imgur.com/a/cbIhS

Moje video.
Chová se to zcela normálně, žádný delay nepozoruji. Nemáš nějaký nestandardní doplněk?
Ještě se podívej do nastavení toho pluginu (přes settings) a zkus si pohrát s konfigurací, např. delay je defaultně na 100ms, limity na položky atd.

https://goo.gl/DEriRw

Editoval Kcko (15. 2. 2018 9:53)

kleinpetr
Člen | 480
+
0
-

Ok, zkusim updatnout verzi a jeste si s tim pohraju :)

Mel bys nejake info k ostatnim dotazum ?

Kcko
Člen | 465
+
0
-

kleinpetr napsal(a):

Ok, zkusim updatnout verzi a jeste si s tim pohraju :)

Mel bys nejake info k ostatnim dotazum ?

Chybka je někde u Tebe, protože jak vidíš, u mě je to OK.

  1. Viz předchozí komentář, imho OK (v rámci možností VSC a dané extenze)
  2. Zkratky si můžeš nastavit sám, viz dokumentace a to co říkáš je označování scope od nejnižší k nejvyšší vrstvě. (https://goo.gl/FvBHR2) je to v menu jako expand selection, jinak nevím co jiného myslíš.
  3. To řeší Emmet a opět uživatelské nastavení (tolik času jako já jsi tomu asi nevěnoval) https://goo.gl/P5aphk
  4. Nevím co je tím míněno (opět bud pohledej plugin nebo z toho nedělejme plnohodnotné PHP IDE).
  5. Nerozumím, nepoužívám takovýto styl zápisu.
  6. Viz 1)
  7. Má to řešit tohle https://github.com/…k96/VS-Latte , nicméně mě to vůbec nefunguje, kolegovi taky ne, autor se k issue nevyjadřuje, takže si velmi brzo asi vezmu Nette+Latte snipety ze Sublimu (https://github.com/…blime-Text-3) a udělám si z toho snippety do VSC.
kleinpetr
Člen | 480
+
0
-

@Kcko jojo, vetsinu veci jsem tam nasel, ale spis jde o to, ze to funguje tak nejak napul, treba ten expand select, on sice funguje, ale neni to tak chytry, tzn. prehlizi treba uvozovky a oznaci vic nez bych cekal.

Kazdopadne, zustavam u toho, ze je to zajimavy editor, ktery je pekne zpracovany, ale i presto, jsem opet zakoupil phpstorm licenci na rok, tak budu doufat, ze se to za ten rok posune a bude to mit vetsi komunitu a tim padem i vice extensions pro php. Tak uvidime :)

Kcko
Člen | 465
+
0
-

Česká firma vydala fantastickou (placenou) PHP extenzi – 14 trial. https://marketplace.visualstudio.com/items?…

Už jsem to zkoušel a našeptává to skutečně velmi dobře + je tam spousta dalších věcí.

Proti ceně jsem se ohradil, přišla mi vysoká, bude se upravovat (je sdílená i pro jiný soft), takže to bude podstatně levnejší.

Kdo používá VSC, je asi jeho povinností to zkusit; alternativou můze být tato extenze (používám já, funguje taky velmi dobře), ale její vývoj ted nějak ustal, ale pořád lepší nez nativní VSC. https://marketplace.visualstudio.com/items?… (v ratings to někdo přirovnává k PHP Stormu).

Další diskusi vítám. 🍺

Editoval Kcko (14. 10. 2018 20:59)

GEpic
Člen | 562
+
+1
-

Že se na to nevys*rete a nepořídíte si PHP Storm. Platit takový prachy za něco, co jinde je samozřejmost.
Spoléhat se nejen na vývoj toho softu, ale i na nějaké doplňkové balíčky, to je o nervy.

Editoval GEpic (15. 10. 2018 10:16)

Kcko
Člen | 465
+
+1
-

GEpic napsal(a):

Že se na to nevys*rete a nepořídíte si PHP Storm. Platit takový prachy za něco, co jinde je samozřejmost.

PHP Storm je pomalej a já nedělám jenom PHP. Viz výše.

jikki
Člen | 73
+
0
-

Dokázal by někdo pomoct autorovi Nette + Latte rozšíření pro Visual Studio Code dodělat latte code formatter? https://github.com/…te/issues/10

David Grudl
Nette Core | 8082
+
0
-

Jsou pluginy pro VS Code (https://github.com/…k96/VS-Latte) a Sublime (https://github.com/…blime-Text-3) funkční, mohu je doporučovat?

EncryptSL
Člen | 11
+
+1
-

Využívám ten plugin od kasika, a funguje mi na VS Code. Takže pokud někdo dělá také ve VS Code doporučuji to používat proč ne. A pro nette jako takové nějaký lepší našeptávač než je ten defaultní. Nejlépe PHP Intelephense od Ben Mewburn. A vypnout suggesci. Jak výše v tomto postu zmiňuje jeden z uživatelů. Bohužel o Sublime tam nevím nepoužívám ho.

jikki
Člen | 73
+
0
-

Ano, právě ten od kasika https://github.com/…k96/VS-Latte používám ve VSC, ale není v něm formatter pro Latte (shift + alt + F). Autor zkoušel dodělat podporu formatteru, ale nepovedlo se mu. Proto by mě zajímalo, zda by mu někdo dokázal pomoct :)

jikki
Člen | 73
+
0
-

Nikdo nic? :)

Matúš Matula
Člen | 256
+
0
-

@jikki podarilo sa ti nejak rozbehat to formatovanie latte suborov?

jikki
Člen | 73
+
0
-

@MatúšMatula Nepovedlo tak jak bych chtěl, pouze oklikou, která není ideální. Jednoduše jsem si nastavil ve VSC formátovat soubory LATTE jako HTML soubory. Latte makra to pak ale formátuje zarovnané pod sebou, dá se to překousnout.

Kcko
Člen | 465
+
+2
-

Co nefunguje? Latte doplněk (ten jeden jediný na VSC marketu) je funkční. Napovídá základní makra a obarvuje syntaxi.

Matúš Matula
Člen | 256
+
0
-

@Kcko formatovanie nefunguje, tak ako pisal jikki

jikki napsal(a):

Ano, právě ten od kasika https://github.com/…k96/VS-Latte používám ve VSC, ale není v něm formatter pro Latte (shift + alt + F). Autor zkoušel dodělat podporu formatteru, ale nepovedlo se mu. Proto by mě zajímalo, zda by mu někdo dokázal pomoct :)

Cevorob
Člen | 1
+
0
-

@jikki Jak nastavit formátování latte jako html? Nedaří se mi to :/

jikki
Člen | 73
+
0
-

@Cevorob Měj v editoru otevřený nějaký latte soubor a dej si změnit režim jazyka. Např. pomocí klávesové zkratky “Ctrl+K M” nebo vpravo dole klikni na aktuálně rozpoznaný jazyk Latte. Případně přes F1 vyhledej příkaz “Změnit režim jazyka”. Pak vybereš HTML.

Jedu na Windows. Nejsem si jistý, jestli se k tomu dá stejně doklikat i v jiných OS.