Integrace Gulp/Grunt automatizace do Nette

snizemic
Člen | 28
+
0
-

Ahoj, zajímalo by mě, jak (a případně jestli vůbec) integrujete Gulp/Grunt do vývoje v Nette? Používáte Browsersync a jeho proxy? Jde mi o to, že mám vytvořený frontend pomocí Gulp automatizace a chtěl bych to celé zaintegrovat do Nette, abych měl nadále možnost používat preprocesor, Browserify apod.
První, co mě napadá, že prostě ten Gulp projekt vezmu a dám ho do složky www, html soubory převedu na latte a upravím gulp-watch tak, aby sledoval změny i v php a latte souborech.
Předpokládám, že už jste to určitě někdo řešil taky, tak budu rád za jakékoliv hinty a skryté pasti.
Díky!

ViPEr*CZ*
Člen | 812
+
0
-

Naposledy jsem tu někde zahlédl třeba toto co integrovalo Gulp: https://github.com/…re/webloader

iguana007
Člen | 970
+
0
-

Ahoj,
ja pouzival normalne gulp a resil jsem to tak, ze surove zdrojaky jsem mel v app/gulp/ slozce a to co se generovalo na vystupu uz slo do verejne pristupne www/
Na pozadi mi bezela konzole s gulpem, kde to kontrolovalo zmeny a automaticky pregenerovavalo css a js a reloadovalo browser.
Na zadne skryte pasti jsem nenarazil…

snizemic
Člen | 28
+
0
-

Díky za info! Už jsem to zkusil a ono to k tomu člověka tak nějak dovede. Hledal jsem v tom zbytečně vědu. :-)

newPOPE
Člen | 648
+
0
-

Pokial viem tak Browsersync a jeho proxy mi s Nette (pred par mesiacmi) neslo kvoli kodu Debugbaru. Ale da sa to celkom pekne nastavit tak, ze si pustis Browsersync na inom porte a do sablony si niekde v dev mode vlozis kod ktory Browsersync pri starte vypluje do konzoly.

snizemic
Člen | 28
+
0
-

Browsersync funguje v pohodě, tedy alespoň na to, co zatím potřebuju. Je tam jen jedna věc, na kterou jsem nenašel odpověď a tou je situace po odeslání formuláře. Když odešlu formulář a následuje redirect, tak z url zmizí číslo portu a tím pádem jsem bez Browsersyncu. :-(

mike227
Člen | 5
+
0
-

snizemic napsal(a):

Browsersync funguje v pohodě, tedy alespoň na to, co zatím potřebuju. Je tam jen jedna věc, na kterou jsem nenašel odpověď a tou je situace po odeslání formuláře. Když odešlu formulář a následuje redirect, tak z url zmizí číslo portu a tím pádem jsem bez Browsersyncu. :-(

Ak by ešte niekto hľadal riešenie:

browser-sync: 2.18.13+

https://github.com/…c/issues/430

browserSync({
      proxy: {
        target: '127.0.0.1:8000',
        ws: true,
        proxyOptions: { changeOrigin: false },
      },
      ...
});
Dan Hundrt
Člen | 74
+
0
-

Na watchování *.latte filu lze použít:

gulp.watch('./*.latte').on('change', browserSync.reload);

Jinak strukturu doporučuji:

├── app
├── composer.json
├── log
├── migrations
├── stack
│   ├── Gulpfile.js
│   ├── bower.json
│   ├── bower_components
│   ├── dist
│   ├── js
│   ├── node_modules
│   ├── package.json
│   ├── sass
├── temp
├── vendor
└── www
    ├── index.php
    └── build

S tím, že vybuilděné CSS / JS / fonty atd nakopírovat v tasku do www/build.

Editoval Dan Hundrt (29. 9. 2017 2:40)