pořád extension.extension error

pavel81
Člen | 34
+
0
-

Zdravím, používám nette 2.4 po přihlášení jakéhokoli pluginu mi to pravidelně vyhazuje chybu Fatal error extension.extension nenalezena. Nevím co s tím?? Mám dojem, že chyba bude v bootsrapu ale nevím??
Děkuji, s pozdravem Pavel

Editoval pavel81 (30. 7. 2017 21:56)

David Matějka
Moderator | 6445
+
0
-

ukaz celou tracy

pavel81
Člen | 34
+
0
-

David Matějka napsal(a):

ukaz celou tracy

Ok, snad to pomůže :)
laděnka
ExampleTest.phpt
container = $container; } function setUp() { } function testSomething() { Assert::true(TRUE); } } $test = new ExampleTest($container); $test->run();

bootstrap.php
Fatal error: Class ‚Instante\ExtendedFormMacros\DI\ExtendedFormMacrosExtension‘ not found in ..\vendor\nette\di\src\DI\Extensions\ExtensionsExtension.php on line 26

pavel81
Člen | 34
+
0
-

Zřejmě to způsobuje Extended Form Macros Extension tedy podle pohledu do konfigurace mi to teď způsobuje jedna právě tato aplikace. Ale i vzhledem k tomu, že to ukazuje, snad u všech rozšíření. Bude zřejmě chyba někde v nastavení?? :)

nightfish
Člen | 468
+
0
-

pavel81 napsal(a):

Zřejmě to způsobuje Extended Form Macros Extension tedy podle pohledu do konfigurace mi to teď způsobuje jedna právě tato aplikace. Ale i vzhledem k tomu, že to ukazuje, snad u všech rozšíření. Bude zřejmě chyba někde v nastavení?? :)

Nenajde to třídu – nemůže být problém v autoloaderu? Nastavuješ v testovacím bootstrapu správně konfiguraci RobotLoaderu?

pavel81
Člen | 34
+
0
-

nightfish napsal(a):

pavel81 napsal(a):

Zřejmě to způsobuje Extended Form Macros Extension tedy podle pohledu do konfigurace mi to teď způsobuje jedna právě tato aplikace. Ale i vzhledem k tomu, že to ukazuje, snad u všech rozšíření. Bude zřejmě chyba někde v nastavení?? :)

Nenajde to třídu – nemůže být problém v autoloaderu? Nastavuješ v testovacím bootstrapu správně konfiguraci RobotLoaderu?

Ok, děkuji, poupravil jsem. Teď to vyhazuje jinou chybu,

$configurator->createRobotLoader()
->addDirectory(__DIR__)
->addDirectory(__DIR__ . ‚/../libs‘)
->register();//zde to hlásí chybu, jenže to bude asi někde jinde?? :)

dále to vyhazuje chybu
Ambiguous class Composer\Autoload\ClassLoader resolution; defined in ..\libs\vendor\carrooi\images-manager\vendor\composer\ClassLoader.php and in ../libs\vendor\composer\ClassLoader.php
??

když se vrátím zpátky k testování tak to odkazuje taky
Fatal error: Class ‚Carrooi\ImagesManager\DI\ImagesManagerExtension‘ not found in vendor\nette\di\src\DI\Extensions\ExtensionsExtension.php on line 26

a testy aplikace opět vyhazují
container = $container; } function setUp() { } function testSomething() { Assert::true(TRUE); } } $test = new ExampleTest($container); $test->run();
děkuji za radu

pavel81
Člen | 34
+
0
-

Omlouvám se, zřejmě jsem prohodil rozšíření. Nicméně, při spouštění mi to stále vyhazuje právě tu samou chybu, ať je tam rozšíření kterékoli. Stejně bych to asi neměl prohazovat. Když testuji jedno, neměl bych hned testovat jiné. Spíše mi to ale připadá, jak tady právě zmínil nightfish, bude chyba zřejmě v zavaděči-robotLoader. Jenže nevím, v čem. Nenapadá někoho řešení?? Děkuji :)

pavel81
Člen | 34
+
0
-

Mám vodítko, při testech mi to stále hlásí chybu container = $container; } function setUp() { } function testSomething() { Assert::true(TRUE); } } $test = new ExampleTest($container); $test->run();
nevím, může mi s tím někdo pomoci?? Předem díky ! :)

pavel81
Člen | 34
+
0
-

omlouvám se, zřejmě hloupá otázka :) Ale…

pavel81
Člen | 34
+
0
-

nightfish napsal(a):

pavel81 napsal(a):

Zřejmě to způsobuje Extended Form Macros Extension tedy podle pohledu do konfigurace mi to teď způsobuje jedna právě tato aplikace. Ale i vzhledem k tomu, že to ukazuje, snad u všech rozšíření. Bude zřejmě chyba někde v nastavení?? :)

Nenajde to třídu – nemůže být problém v autoloaderu? Nastavuješ v testovacím bootstrapu správně konfiguraci RobotLoaderu?

Nj, jenže, je na to někde návod?? Jak uvést tu třídu do RobotLoaderu. Jsem už zoufalej. Vypisuje mi to tuto chybu už snad u všeho. Tedy chyba bude zřejmě právě v RobotLoaderu. Máte někdo nějaké řešení??

David Matějka
Moderator | 6445
+
0
-

ukaz tvuj composer.json a config.neon

pavel81
Člen | 34
+
0
-

Davide, díky, ukážu. Chyba ale bude někde v RobotLoaderu. Hlásí mi to tu chybu i když jsem vše v config.neon od nevim „vypnul“
ok, tedy composer.json
{
„require“: {
„php“: „>=5.6“,
„nette/nette“: „~2.4“,
„contributte/mail“: „^0.1.2“,
„tomaj/nette-bootstrap-form“: „^1.2“,
„arachne/csrf“: „^0.2.0“,
„olicek/google-map-api“: „^2.2“

}
}

#
parameters:

application:
errorPresenter: Error
mapping:
*: App*Module\Presenters*Presenter

session:
expiration: 14 days

services
App\Model\UserManager
App\Forms\FormFactory
App\Forms\SignInFormFactory
App\Forms\SignUpFormFactory

router: App\RouterFactory::createRouter

extensions:
# post: Contributte\Mail\MailExtension
map: Oli\GoogleAPI\MapApiExtension
díky za pomoc, pavel

Rob Bob
Člen | 60
+
0
-

Obligátní otázka, temp jsi smazal?

CZechBoY
Člen | 3608
+
0
-

Pošli ještě App/bootstrap.php

pavel81
Člen | 34
+
0
-

ahoj, jj, díky. Přikládám. Jinak, ohledně json a config mám to teď dost zvláštně nastaveno. Tj fakt. Nicméně, mi to hází chybu stále stejnou. A je i podle mně tedy chyba, právě zřejmě v nastavení, například bootstrapu. Tedy přikladám. Zkuste se mi na když tak mrknout. Někde bude chyba, nejsem si ale jist.

<?php
require __DIR__ . '/../vendor/autoload.php';

$configurator = new Nette\Configurator;

$configurator->setDebugMode('...'); // enable for your remote IP
$configurator->enableTracy(__DIR__ . '/../log');

$configurator->setTimeZone('Europe/Prague');
$configurator->setTempDirectory(__DIR__ . '/../temp');

$configurator->createRobotLoader()
	->addDirectory(__DIR__)
	->register();

$configurator->addConfig(__DIR__ . '/config/config.neon');
$configurator->addConfig(__DIR__ . '/config/config.local.neon');

$container = $configurator->createContainer();

return $container;
?>

Díky, s pozdravem, Pavel

Editoval pavel81 (8. 9. 2017 17:25)

David Matějka
Moderator | 6445
+
0
-

tak si vyhledej v projektu vyskyt ExtendedFormMacrosExtension

mimochodem, precti si, jak formatovat kod

pavel81
Člen | 34
+
0
-

Rob Bob napsal(a):

Obligátní otázka, temp jsi smazal?

Jj, díky, mažu téměř pravidelně. Pořád se to hlásí. Chyba bude zřejmě v RoborLoader/u, jehož obsah uvádím v blogu. Zkus se na to mrknout. Já nevím jak s tím?? Dál…?? :) Díky, pavel

pavel81
Člen | 34
+
0
-

David Matějka napsal(a):

tak si vyhledej v projektu vyskyt ExtendedFormMacrosExtension

mimochodem, precti si, jak formatovat kod

jj, díky :)

pavel81
Člen | 34
+
0
-

pavel81 napsal(a):

Davide, díky, ukážu. Chyba ale bude někde v RobotLoaderu. Hlásí mi to tu chybu i když jsem vše v config.neon od nevim „vypnul“
ok, tedy composer.json

{

„require“: {
„php“: „>=5.6“,
„nette/nette“: „~2.4“,
„contributte/mail“: „^0.1.2“,
„tomaj/nette-bootstrap-form“: „^1.2“,
„arachne/csrf“: „^0.2.0“,
„olicek/google-map-api“: „^2.2“

}
}

parameters:

application:
errorPresenter: Error
mapping:
*: App*Module\Presenters*Presenter

session:
expiration: 14 days

services:
- App\Model\UserManager
- App\Forms\FormFactory
- App\Forms\SignInFormFactory
- App\Forms\SignUpFormFactory
router: App\RouterFactory::createRouter

extensions:
# post: Contributte\Mail\MailExtension
map: Oli\GoogleAPI\MapApiExtension

díky za pomoc, pavel

Editoval pavel81 (8. 9. 2017 17:35)

CZechBoY
Člen | 3608
+
0
-

Jo počkej… Ty se snažíš rozjet testy? Pak sem pošli test kterej se snažíš připojit a ještě jestli includuješ nějaký soubory (možná nějakej další bootstrap.php).

pavel81
Člen | 34
+
0
-

CZechBoY napsal(a):

Jo počkej… Ty se snažíš rozjet testy? Pak sem pošli test kterej se snažíš připojit a ještě jestli includuješ nějaký soubory (možná nějakej další bootstrap.php).

Dobrý, tak zatím mně testy napadly jen jako vodítko pro vyřešení, problematického stavu. Do kterého jsem se dostal
dobrý, tak souboru *.phpt mi vyhazuje chybu. Tedy ExampleTest.phpt

container = $container; } function setUp() { } function testSomething() { Assert::true(TRUE); } } $test = new ExampleTest($container); $test->run();

a bootstrap
zase vyhazuje chybu
Fatal error: Class ‚Oli\GoogleAPI\MapApiExtension‘ not found in ..\nette\di\src\DI\Extensions\ExtensionsExtension.php on line 26

Říkal jsem si, že to snad pomůže…

Editoval pavel81 (8. 9. 2017 20:02)

David Matějka
Moderator | 6445
+
0
-

zkus spustit prikaz composer dump-autoload, pripadne se koukni do vendoru, jestli tam najdes v tom olicek/google-map-api ten soubor s MapApiExtension

pavel81
Člen | 34
+
0
-

Hele, ok, našel :) Zkusíme to tedy asi přesměrovat v adrese url?? No, jenže mně to píše skoro u všech rozšíření. Někde bude chyba, ale podle mně v základním nastavení?? Díky

pavel81
Člen | 34
+
0
-

David Matějka napsal(a):

zkus spustit prikaz composer dump-autoload, pripadne se koukni do vendoru, jestli tam najdes v tom olicek/google-map-api ten soubor s MapApiExtension

No, zkoušel jsem to. Nefunguje to. Už nevím.

David Matějka
Moderator | 6445
+
0
-

zkus zazipovat a nahrat nekam ten projekt.

David Matějka
Moderator | 6445
+
0
-

spis jsem to myslel z toho duvodu, ze bych se na to kouknul, proc to nejde…

pavel81
Člen | 34
+
0
-

nevím, jak… Ale zřejmě se podařilo vyřešit?? :)

pavel81
Člen | 34
+
0
-

Hele, kluci, pssst. Ale je pecka, když to funguje!! :) Díky všem za pomoc!! :)

chemix
Nette Core | 1294
+
0
-

@pavel81 a cim to nakonec bylo?

pavel81
Člen | 34
+
0
-

chemix napsal(a):

@pavel81 a cim to nakonec bylo?

zdravím, asi hned na začátku. chyba v zápisu samotného projektu. Nejsem si plně jist. Ale předpokládám, že spíš tak to bylo :)

chemix
Nette Core | 1294
+
0
-

pavel81 napsal(a):

chemix napsal(a):

@pavel81 a cim to nakonec bylo?

zdravím, asi hned na začátku. chyba v zápisu samotného projektu. Nejsem si plně jist. Ale předpokládám, že spíš tak to bylo :)

Jako myslis chmod?

pavel81
Člen | 34
+
0
-

no, v základním nastavení. Syntatická chyba v základním nastavení, cesty k souboru. Tak že, jestli jsem správně pochopil? Tedy vlastně v chmod(složky/soubory??). Když se podíváte na můj bootstrap php vůbec tam není například uvedena cesta ke složce „libs“, opravil jsem. Před tím, to tedy zřejmě ani ten soubor v libs nemohlo najít a při deklaraci v neonu. To dělalo nepořádek. Po té další neshody v základním nastavení cest a byl problém na světě.

pavel81
Člen | 34
+
0
-

David Matějka napsal(a):

spis jsem to myslel z toho duvodu, ze bych se na to kouknul, proc to nejde…

Jj, díky za vysvětlení. Tohle řešení mě nenapadlo. Nakonec se podařilo opravit a už to jede. Pecka :)