refresh stránky přes ajax

JanBE
Člen | 62
+
0
-

Ahoj všem,

mám následující problém. Mám počítač s aplikací a TV napojenou na internet. Jednoduchá aplikace mění po čase obsah zobrazený na TV (na TV je prohlížeč nastaven na konkrétní URL domény). Bylo nechtěné, aby tam byl pravidelný refresh (v meta tagu). Refresh stránky by měl proběhnout pouze při změně obsahu. Udělal jsem tedy ajaxový požadavek, který volá handle, ten koukne do db a pokud je tam něco nového pošle zpět proměnou, která se porovnává v šabloně. Pokud má proměnná konkrétní hodnotu, vyvolá se refresh stránky přes javascipt. A teď v čem je problém. Pokud si v nové záložce na PC zobrazím URL, které má být na TV, stránka se refreshne do 10s (ajaxový požadavek se volá každých 10 s), což je správně. Pokud ale nechám otevřenou stánku v TV (a nastavím tam stejnou URL adresu), refresh se provede až tak za 10min.

Nevíte čím by to mohlo být? Možná kešováním v šabloně? Ale zas mi přijde divné že by se kešovala i proměná, která přijde ajaxem, protože ta se celých těch 10 min chová, jako by k refreshi dojít nemělo..

chemix
Nette Core | 1296
+
0
-

@JanBE proti cachovani muzes zkusit pridat casovy otisk do pozadavku url a tim cache vyloucit a zjistit cim to muze byt dal