mpdf problem so spustenim

nord
Člen | 52
+
0
-

Zdarvi vsetkych. Potrebujem od vas pomoc :) S nette zacinam a mam uz dva dni problem so spustenim mpdf v mojom projekte..
Nainstaloval som mPDF cez composer. Snazim sa vytvorit new mPDF() ale pise mi to chybu

Compile Error

require_once(): Failed opening required '/opt/lampp/htdocs/nette-zisk/vendor/mpdf/mpdf/includes/functions.php' (include_path='.:/opt/lampp/lib/php')

Viete mi niekto prosim pomoct ? Teda do mPDF sa dostane ale functions.php nevie najst. Instalacia composerom nestaci ? treba tam este nieco doinstalovat ? a ak ano, doinstalovat t do vendora alebo niekde inde ? som z toho zmateny :D

David Matějka
Moderator | 6445
+
+1
-

ahoj, jakou verzi mpdf jsi nainstaloval? ten soubor functions.php v tom umisteni existuje?

nainstalovani pres composer by melo stacit, nemelo by byt potreba nic dale resit

David Matějka
Moderator | 6445
+
+5
-

jo uz asi vim, cim to je. v web-project je composer cleaner, ktery maze „nepotrebne“ soubory. a bohuzel za nepotrebne povazoval i nektere dulezite. pridej do composer.json (jako dalsi polozku za minimum-stability) tohle:

"extra": {
        "cleaner-ignore": {
                "setasign/fpdi": [
                        ""
                ],
                "mpdf/mpdf": [
                        ""
                ]
        }
}

a pak mpdf odeber a nainstaluj znova

nord
Člen | 52
+
0
-

Perfektne, mpdf uz preslo pekne :) Dufam ze uz bude fungovat, diki moc, naozaj si mi velmi pomohol :)

n.u.r.v.
Člen | 485
+
0
-

Ahoj, právě jsem na tím strávil chvilku – došlo to až tak daleko, že jsem si v composer instaloval jednotlivé položky a až u composer-cleaner mi to smazalo mpdf…

K čemu to vůbec je?

díky @DavidMatějka

Editoval n.u.r.v. (27. 7. 2017 13:42)

David Matějka
Moderator | 6445
+
0
-

https://github.com/…oser-cleaner

This tool removes unnecessary files and directories from Composer vendor directory.

nechava to ve vendoru jen ty soubory, ktere zna composer autoloader – ostatni, ktere chces nechat, musis specifikovat, ze nema mazat