Nette Addons – redesign (2.0) / Componette (1.0)

Ondřej Kubíček
Člen | 494
+
+1
-

@PavelJanda jasně, bavím se obecně
spíš mi šlo jen o to, že jsem fakt nepoznal, že ten odkaz na github je odkaz :)

Editoval Ondřej Kubíček (2. 3. 2016 20:23)

Oli
Člen | 1215
+
+2
-

@PavelJanda mám pocit, že odpovídáš na něco jiného. @OndřejKubíček mluví o tom textu nette.aja.js a jménu autora pod ním (v tomhle konkrétním případě vojtech-dobes na stránce componette. A je pravda, že není nikde zvýrazněno, že to je odkaz. Já na to poprvní kliknul vlastně jen náhodou, jinak bych to asi taky nevěděl :-)

Pavel Janda
Člen | 977
+
0
-

@Oli Je pravda, že mám trochu zkreslený pohled na věc proto, že jsem si již zvykl to používat. Taky asi proto, že kdekoliv vidím „kočičku“, automaticky klikám.

Souhlasím, že by to mohlo být výraznější, aby si toho i nováčci všimli.

Felix
Nette Core | 1183
+
0
-

@OndřejKubíček @Oli @PavelJanda

Vazim si toho, ze jste si udelali cas a dal mi feedback. Bohuzel nejsem, asi jako vetsina tady, zrovna zdatny designer ani UX expert. Urcite se nebranim jakymkoli upravam nebo navrhu noveho designu. Nejvetsi pomoc by byla, kdyz byste pripravili HTML + CSS sablonu, jak by to podle vas melo vypadat. Protoze me bohuzel nenapada, jak udelat aktualni sidebar lepsi.

Samozrejme muzeme okopirovat nejake zname portaly, ale radeji bych mel neco vlastniho.

Chopite se toho jeden z vas?

Felix
Nette Core | 1183
+
+9
-

v1.0.6

Aktualne jsem udelal release nove verze.

  • Nektere obrazky v readme addonu se zobrazuji po kliknuti v lightboxu
  • Cachuje se stranka se vsemi addony na 1h
  • Autofocus vyhledavaciho formulate se aktualne deje jenom na vypisech (Homepage / Search / Podle tagu / Podle autra) a uz ne v detailu addonu (potesi to urcite @Majkl578@DavidMatějka)
  • Uprava vzhledu (to je asi nejvetsi novinka) (@PavelJanda, @Oli@OndřejKubíček)
    • Sidebar uz nema modrou barvu
    • Odkaz na github je modry, stejne tak jako odkaz na vsechny addony podle autora
    • Kod pro composer je lepe citelny a funguje copy & paste a click & select (stejne jako na Githubu)
  • Avatari se od v1.0.5 cachuji, aby se porad nestahovali z Githubu
    • Od verze 1.0.6 probiha tydenni aktualizace (pokud si uzivatel zmenit avatar na Githubu)

v1.0.7

Sice jeste neni hotovy, ale nasadil jsem 2 male upravy.

  • Oprava razeni podle autora / tagu (thx @PavelJanda)
  • Uprava OpenSearch – aktualne se bere naseptavani jenom podle jmena autora a jmena repozitare (chrome to hezky zvyraznuje)

Editoval Felix (11. 3. 2016 11:52)

Felix
Nette Core | 1183
+
0
-

Snazim se dat do kupy list nejakych novych uprav, napada me:

  • komentare pres disqus pod jednotlivymi addony
  • zlepseni zabezpeceni (Nginx / CSP / atd.)
  • aktualizace na posledni PHP / MariaDB / Nginx / atd.
  • prehled oficialnich nette balicku

Porad si hraju s myslenkou ze bych nejradeji udelal neco podobneho jako je zde http://nette-commits.mzf.cz/. Napriklad v Reactu s nejakym API, pripadne do zacatku nejak jednoduseji.
Rad bych z Componette udelal jakysi portal, kde jsou vsechny tyhle cool veci a neni to jenom vypis nejakych doplnku z databaze.

Co si o tom myslite?

David Grudl
Nette Core | 8082
+
+1
-

Narazil jsem na takovou smyčku – odkaz z Componette na Addons, viz https://componette.org/…efileupload/ a Full documentation, což zase zpátky přesměruje na Componette. Netuším, jestli je toho víc, můžeš mrknout do databáze?

Jan Tvrdík
Nette guru | 2595
+
+4
-

Rad bych z Componette udelal jakysi portal, kde jsou vsechny tyhle cool veci

To si myslím, že není dobrá cesta. Věci nesouvisející z addony by měli být jinde. Můžeš ty věci provázat, ale není dobré je dávat do jedné aplikace.

Z užitečných věcí přímo pro Componette mě napadá:

  1. filtrování podle podporované verze Nette.
  2. automatické vygenerování API dokumentace pro addony (teoreticky můžeš použít https://codedoc.pub/, ale není to úplně dodělané & stable; když se tak ozvi)
Felix
Nette Core | 1183
+
0
-

David Grudl napsal(a):

Narazil jsem na takovou smyčku – odkaz z Componette na Addons, viz https://componette.org/…efileupload/ a Full documentation, což zase zpátky přesměruje na Componette. Netuším, jestli je toho víc, můžeš mrknout do databáze?

Asi tomu uplne nerozumim. Smycka je ten problem? Ja mel za to, ze je to spravne chovani. V readme je odkaz na addons.nette.org a ten se presmeruje na ten konkretni addon. Kam by se to jinak melo presmerovat? :-)

Felix
Nette Core | 1183
+
0
-

Jan Tvrdík napsal(a):

Rad bych z Componette udelal jakysi portal, kde jsou vsechny tyhle cool veci

To si myslím, že není dobrá cesta. Věci nesouvisející z addony by měli být jinde. Můžeš ty věci provázat, ale není dobré je dávat do jedné aplikace.

Z užitečných věcí přímo pro Componette mě napadá:

  1. filtrování podle podporované verze Nette.
  2. automatické vygenerování API dokumentace pro addony (teoreticky můžeš použít https://codedoc.pub/, ale není to úplně dodělané & stable; když se tak ozvi)

Myslel jsem na jine subdomene:

  • componette.org/nette/ – prehled vsech balicku nette
  • commits.componette.org – prehled vsech commitu do nette
  • componette.org/trending/ – nejaky graf nejcasteji stahovanych pres composer

Jinak to filtrovani podle verze zni fajn, i to dokumentovani API.

Jan Tvrdík
Nette guru | 2595
+
+3
-

Kam by se to jinak melo presmerovat?

Já to pochopil tak, že bys mohl ve výpisu readme ty odkazy rovnou nahradit.

componette.org/nette/ – prehled vsech balicku nette

To je v pohodě, protože je to konzistentní třeba s https://componette.org/nextras/

commits.componette.org – prehled vsech commitu do nette

Tohle už mi právě nedává smysl. Jednak programuješ něco, co už funguje. A jednak to URL neodpovídá obsahu – na URL commits.componette.org bych čekal commity ze všech addonů. Commity jenom z Nette bych čekal na URL třeba commits.componette.org/nette nebo componette.org/nette/_commits

Felix
Nette Core | 1183
+
0
-

@JanTvrdík Tak to vypada, ze lepsi bude kdyz nebudu delat nic a nic tim nezkazim.. :-)

Ale takovej ja nejsem. Rad bych pridaval dalsi funkcnost, aby to neumrelo. Mozna, ze commits.componette.org neni nejlepsi evokujici nazev, ale treba nekomu jinemu to bude davat smysl.

Ja jsem rad, ze to dava smysl mne a kdyz to naprogramuju, tak budu mit radost. Treba to nekoho inspiruje, treba ne. Porad si, ale myslim, ze do toho vkladam svuj cas a tim padem si ho muzu rozdelit jak ja budu chtit.. :-) Nerad bych se porad ohlizel na to, jestli to nekomu prijde OK nebo ne.

Potesilo by me i to, kdyby i ostatni odpovedeli a neschovavali se za palce (nahoru/dolu).

hrach
Člen | 1834
+
0
-

Nerad bych se porad ohlizel na to, jestli to nekomu prijde OK nebo ne.

Tak se ale neptej na nazor ostatnich. Oni toho dobrovolne, ve svem volnem casu, zadarmo ;), pisou.


Mne na componette nejvice schazi lepsi ui/ux:

  • kategorie (tagy) vlevo nejak podivne serazeny, (ne podle abecedy, ne podle dulezitosti). nektere podivne zvetseny.
  • vice „newest“ apod by mohlo byt ajaxem a donacitat 5 dalsich, ne link na spesl stranku
  • layout na homepage, kdy bar nahore je sirsi nez to podnim, naprosto mi to trha oci :) a taky ten outline homepage ikony je takovy podivny :-) ale to jsou drobnosti, no.
Jan Tvrdík
Nette guru | 2595
+
+1
-

Rad bych pridaval dalsi funkcnost, aby to neumrelo

Tak tam přidej, třeba n-dimenzionální piškvorky. Pokud to bude lidi bavit, tak ti to zvýší návštěvnost. V čem konkrétně je lepší přidat výpis Nette commitů místo toho, abys tam přidal piškvorky? Na tu otázku lze legitimně odpovědět. Je dobré, aby před tím, než se do toho pustíš, jsi měl jasnou motivaci a cíl, proč to děláš. Přidávat funkčnost jenom proto, aby se přidávala funkčnost není dobrá strategie.

Navrhl jsem ti konkrétní nápad, jak upravit tvoji myšlenku (výpis Nette commitů) na něco, co dává podle mě smysl v kontextu Componette (výpis commitů z addonů, ideálně si uživatel bude moci zvolit, vývoj jakých addonů chce sledovat; viz třeba http://www.tvcountdown.com/#… pro inspiraci).

Nerad bych se porad ohlizel na to, jestli to nekomu prijde OK nebo ne.

Tohle sem nepochopil. Dělej si co chceš, ale když se na něco zeptáš, tak nebuď tak překvapený, žes dostal odpověď, viz @hrach.

jannek19
Člen | 47
+
+2
-

Na Componette mi aktuálně nejvíc vadí věci související s horním vyhledávacím panelem:

  • když otevřu web, vlastně vůbec nevím, co je ten web zač, jak se jmenuje, apod. – chtělo by to do levého horního růžku nějaké logo/název webu
  • souvisí s předchozím bodem – když se chci vrátit na homepage, hledám spíš v levém horním rohu proklikávací logo, jenže to tam není. Vždycky mi chvilku trvá než si vzpomenu, že se musí kliknout na ikonku domečku ve vyhledávacím panelu
  • tlačítko „+“ ve vyhledávacím panelu nedává samo o sobě smysl – co přidává? Další vyhledávací kritéria? Co skutečně dělá zjistím až po najetí na tlačítko a zobrazení tooltipu (který předpokládám na mobilu nemám šanci zobrazit) – líbilo by se mi spíš v pravém horním rohu zelené tlačítko s textem „Add new package“
  • sortovací ikonky ve vyhledávacím poli nedávají smysl – neovlivňují totiž řazení vyhledaných výsledků, ale přesměrují mě na úplně jinou stránku – ideálně by měly být spíš zobrazeny jen na stránce s výpisem všech balíčků

Jinak je Componette hrozně super a nemám pocit, že by se muselo rozšiřovat o další funkcionalitu.

Felix
Nette Core | 1183
+
+3
-

@jannek19

Diky moc za feedback, toho si hrozne vazim.

ad logo) Uz dlouho vybirame spravne logo. Bohuzel nejsem grafik, tak nevim jestli je to logo dobre. (https://github.com/…rg/issues/38)

ad homepage) Souhlasim, logo by to vyresilo.

ad tlacitko +) Celkove hlavicku bych si predstavoval jinak. Nejaky interaktivnejsi vyhledavani i v ramci tagu. Aby tagy nemusely zabirat misto vlevo, ale uvolnili to pro lepsi homepage.

ad sortovani) Opet souhlasim. Ono si toho mozna ani nikdo nevsiml jak je to schovane.


Tohle je navrh od jednoho z Nette komunity. Co si o tom myslis @jannek19?

jannek19
Člen | 47
+
+1
-

Že se na GitHubu řeší logo jsem si nevšiml. Líbí se mi tahle varianta, možná by si u ní chtělo ještě trochu pohrát s „3D představivostí“, něco jako tomhle.

K tomu návrhu – pokud budu hodnotit jen hlavičku, tak ta se mi dost líbí – jen by nemusela být tak vysoká, mohla by být IMHO klidně o polovinu nižší. Trochu problém vidím v textu toho „přidávacího tlačítka“ – tady bude potřeba si ujasnit názvosloví (i pro ostatní texty):

  • v tlačítku se píše „extension“
  • web se jmenuje „componette“ (=„components“)
  • v horní záložce je „addons“
  • aktuálně se na webu objevuje někde také „packages“

Ideálně by to chtělo na všech místech sjednotit.

Jinak si nemyslím, že by bylo potřeba web nějak předělávat, i současná homepage mi připadá vyhovující.

alan.parrish
Člen | 4
+
0
-

Já se přikláním k této verzi loga a celkem se mi líbí ten design stránky výše, celkem se mi líbí ty barvy. Dokonce tam ani není ta světle modrá, která je pro Nette typická. Myslím, že by to nemuselo být na škodu.

Felix
Nette Core | 1183
+
+10
-

v1.2.0

  • drobne jsem vyladil design
  • nasadilo se logo
  • PHP 7.1
  • priprava na Nette 3.0
  • odmazani nepotrebneho kodu a funkcnosti

Dekuji vsem za spolupraci. :-)

Editoval Felix (7. 4. 2017 15:09)

Felix
Nette Core | 1183
+
0
-

Ciste par dotazu do plena:

  • co rikate na lehce kompaktnejsi design (hlavne homepage)?
  • „componetters“ se obcas nacitaji celkem dlouho, obrazky se tahaji primo z GitHubu, napada nekoho jak to zoptimalizovat/zrychlit?
  • jak zlepsit citelnost/intuitivnost tagu v pravem sidebar?
  • chci udelat par dalsich grafu – graf celkoveho stazeni, graf denniho stazeni, kam se promitnou vsechny balicky (vyradime Kdyby? :-D)
  • premyslim jestli nepridat i oficialni nette balicky, co vy na to?
Filip Procházka
Moderator | 4668
+
0
-

chci udelat par dalsich grafu – graf celkoveho stazeni, graf denniho stazeni, kam se promitnou vsechny balicky (vyradime Kdyby? :-D)

To je střet zájmů! :P

David Grudl
Nette Core | 8082
+
+1
-

Mně se současný design zamlouvá.

Jen drobný report:

  • když do vyhledávacího políčka zadáš #aaaa, tak se smaže a nic nehledá
  • při vyhledávání je nadpis Searched for $aaaa, tedy $ navíc.
hrach
Člen | 1834
+
+1
-

co rikate na lehce kompaktnejsi design (hlavne homepage)?

navrhovane whitespace byly strasne moc velke, ale ted mi to prijde zase dost nanahnane.

„componetters“ se obcas nacitaji celkem dlouho, obrazky se tahaji primo z GitHubu, napada nekoho jak to zoptimalizovat/zrychlit?

nejak me to nezaujalo. nevim co si z toho mam prakticky vzit


napad na feature:

  • ocenil bych neco jako top baliky (nejstahovanejsi, nejstarovanejsi). a idealne i se strankovanim, ne jen top 5 :)
Tomáš Votruba
Moderator | 1114
+
+4
-

Pro mě by bylo zajímavé místo long-tails spíš early adopters. Teda nové stahovane nebo oblíbené balíčky

Felix
Nette Core | 1183
+
+3
-

V nedavne verzi pribyla moznost komentovat addon.

Vice zde: http://bit.ly/2sT5IHf