Zamezení escapování v jednom konkrétním případě

snakeeater
Člen | 18
+
-3
-

Ahoj,
mám menší problém se šablonovacím systémem Latte. Systém mi vše escapuje a je rozšířen o upgrade, který znemožňuje použití parametru „noescape“ pro zamezení escapování.
Do hlavičky webu potřebuji vypsat canonical URL ve tvaru „www.web.cz/?strana=clanek&parametr=3“. Jelikož se ale URL escapuje, je v URL místo & escapnutá verze, tj. &.
V této konkrétní situaci tedy potřebuji udělat výjimku, aby se URL neescapovala. Vývojáři navrhují jediné řešení a to přepsat funkčnost upgradu, což bude ale poměrně časově náročné (odhad na 8 hodin). Napadá vás lepší řešení?
Díky

Editoval snakeeater (7. 6. 2017 8:58)

Jan Tvrdík
Nette guru | 2595
+
+6
-

Napadá vás lepší řešení?

Ano. Nic nedělat. Ampersand je escapováný správně.

Daewoo
Člen | 33
+
+3
-

8 hodin? To vás teda pěkně tahají za fusekli.

Sorry za OT, ale tohle mě nedalo…

snakeeater
Člen | 18
+
0
-

Jan Tvrdík napsal(a):

Napadá vás lepší řešení?

Ano. Nic nedělat. Ampersand je escapováný správně.

Díky za feedback. Obecně escapovaný ampersand je samozřejmě správně, nicméně v canonical URL bych si tím nebyl úplně jistý. SEO agentura taktéž potvrdila, že to Google nepřechroupe. Máte jiné info?

Díky

Editoval snakeeater (8. 6. 2017 10:22)

CZechBoY
Člen | 3608
+
0
-

A kam to kanonický url dáváš? Normálně v HTML atributu by to mělo být ok.

snakeeater
Člen | 18
+
0
-

CZechBoY napsal(a):

A kam to kanonický url dáváš? Normálně v HTML atributu by to mělo být ok.

Standardně do meta tagu. Obával jsem se, že když to bude escapované, tak se to bude brát jako duplicita nebo v horším 404. Nicméně, začínám nacházet stejné názory, tj. že by to naopak escapované být mělo.

CZechBoY
Člen | 3608
+
0
-

Duplicita, když to bude escapované? Proč?

matopeto
Člen | 395
+
0
-

snakeeater napsal(a):

CZechBoY napsal(a):

A kam to kanonický url dáváš? Normálně v HTML atributu by to mělo být ok.

Standardně do meta tagu. Obával jsem se, že když to bude escapované, tak se to bude brát jako duplicita nebo v horším 404. Nicméně, začínám nacházet stejné názory, tj. že by to naopak escapované být mělo.

Tak escapovanie su uplne zaklady HTML (XML). Necudo ze je potom vo svete tolko XSS a inych utokov, ked ludia nevedia zaklady, nemyslim tym iba konkretne teba… :)

Tu si o tom nieco precitaj: https://www.w3.org/…s/qa-escapes

Editoval matopeto (8. 6. 2017 10:36)

Jan Tvrdík
Nette guru | 2595
+
+4
-

SEO agentura taktéž potvrdila, že to Google nepřechroupe.

Myslím, že je čas vyměnit SEO agenturu, když nezná základy HTML.

snakeeater
Člen | 18
+
0
-

Jan Tvrdík napsal(a):

SEO agentura taktéž potvrdila, že to Google nepřechroupe.

Myslím, že je čas vyměnit SEO agenturu, když nezná základy HTML.

Díky za tip, začínám se přiklánět k tomu samému už delší dobu.

ondraondra81
Člen | 82
+
0
-

Muzete me nekdo rict co je na url: „www.web.cz/?strana=clanek&parametr=3 canonical??
Kdyz uz tak by to asi melo byt:
Www.web.cz/clanek/3 s pak mas i po problemu s escapovanim

David Matějka
Moderator | 6445
+
+4
-

@ondraondra81 a proc by jako nemela byt canonical? kanonicka a „hezka“ url jsou dve ruzny veci :)

David Grudl
Nette Core | 8110
+
0
-

Jen poznámka: nesprávným použitím canonical si můžeš pěkně ublížit a propadnout se ve vyhledávání. Jelikož z uvedených náznaků to vypadá, že SEO agentura je banda diletantů, než to nasadíš, poraď se raději s někým, kdo tomu opravdu rozumí.