SafeStream na PHP 5.5 vs PHP 5.6

DavidTheNewbie
Člen | 79
+
0
-

Ahojte. Rad bych pomoc s nasledujicim. Premigroval jsem server z PHP 5.5 na PHP 5.6. Pouzivam Nette 2.1.9.

Syntaxe:

$saveFileResult = file_put_contents("safe://" . $fileFeedPath, $feedContent);
  • na PHP 5.5 fungovala
  • na PHP 5.6 se vsak generuje warning:
Warning: file_put_contents(): Unable to find the wrapper "safe" - did you forget to enable it when you configured PHP? in /www/backend/rabbitmq_jobs/workers/myCoolFile.php on line 115

Dle warning message bych mel nakonfigurovat v PHP, jenze tento wrapper je vlastnost Nette a v seznamu PHP wrapperu se nenachazi.

Editoval DavidTheNewbie (6. 6. 2017 5:52)

Pavel Kravčík
Člen | 1180
+
0
-

Čistá instalace PHP5.6 defaultně neumí, u kolegy jsem vyřešil tím, že jsem vzal php.ini z mého XAMPP s jejich seznamem extensions a frčí to. Sice takové vidlácké řešení, ale stálo 2 minuty práce. :)

DavidTheNewbie
Člen | 79
+
0
-

Pavel Kravčík napsal(a):

Čistá instalace PHP5.6 defaultně neumí, u kolegy jsem vyřešil tím, že jsem vzal php.ini z mého XAMPP s jejich seznamem extensions a frčí to. Sice takové vidlácké řešení, ale stálo 2 minuty práce. :)

A jaka extension tedy je zapotrebi? Jediny rozdil v obou PHP.INI, ze v PHP 5.6 je always_populate_raw_post_data=-1, ktera je prave v 5.6 deprecated (proto –1, aby negenerovala deprecated messages). Nicmeme tato direktiva s wrappery nesouvisi.

Editoval DavidTheNewbie (6. 6. 2017 8:10)

Pavel Kravčík
Člen | 1180
+
0
-

Tak jsem označil to „vidlácké“ řešení. Vůbec netuším proč to jde. ;) Ale funguje to jak na Apache a také webserveru. Myslel jsem, že by to mohlo pomoci – ale vypadá to, že ne.

DavidTheNewbie
Člen | 79
+
0
-

Pavel Kravčík napsal(a):

Tak jsem označil to „vidlácké“ řešení. Vůbec netuším proč to jde. ;) Ale funguje to jak na Apache a také webserveru. Myslel jsem, že by to mohlo pomoci – ale vypadá to, že ne.

Byt jsem oba soubory porovnal, nezjistil jsem rozdily, ktere bych mohl dozanest do verze 5.6. Toto reseni mi tedy nepomohlo.

Pavel Kravčík
Člen | 1180
+
0
-

Nevím proč… teď jsem si u kafe vzpomněl na tohle vlákno.

Není chyba v názvu wrapperu?

safe://nette.safe://

@DavidTheNewbie

Editoval Pavel Kravčík (29. 11. 2017 13:17)