Nextras\ORM – jak na migrace?

lukas-frana
Člen | 10
+
0
-

Ahoj,

Rozhodl jsem se, že zkusím mimo Doctrine i jiné ORM. Přirozeně jsem narazil na Nextras\ORM a vypadá velmi povedeně, akorát nemá až tak obsáhlou dokumentaci, jak by se mi líbilo. Mám proto několik dotazů:

  1. Je možné použít v Nextras\ORM něco jako má Doctrine příkaz orm:schema-tool:create? Myslím, aby se tabulky vytvořily automaticky z entit, které mám nadefinované.
  2. Pokud ne, tak jak se používá příkaz migrations:create (a samozřejmě další), protože mi akorát vygeneruje úplně prázdný soubor SQL. Chápu to dobře, že si do něj musím data napsat sám, nebo je umí i vytáhnout z databáze?
  3. Pokud bych si musel vše psát sám. Validuje Nextras\ORM, že to, co mám napsáno v entitě, mi doopravdy sedí s databází?

Předem moc děkuji

David Matějka
Moderator | 6445
+
+2
-

ahoj, nextras orm zatim synchronizaci s db nema (ale je to v planu), takze vse musis napsat sam a bohuzel to ani nezvaliduje

fizzy
Backer | 49
+
0
-

sice to neriesi tvoj problem s generovanim ale mne sa osvedcil https://phinx.org – je nezavisly od orm, frameworku :) len migracie si musis sam napisat.. cez konzolu ti to akurat vytvori prazdnu classu a mozes si upravit tabulku cez api alebo vykonat rovno nejake sql

lukas-frana
Člen | 10
+
0
-

David Matějka napsal(a):

ahoj, nextras orm zatim synchronizaci s db nema (ale je to v planu), takze vse musis napsat sam a bohuzel to ani nezvaliduje

Takže se plánuje Nextras\ORM dále vyvíjet? Trochu jsem se bál, že by se mohl vývoj pod náporem Doctrine zastavit. Migrace si tedy napíši sám :D

Díky moc

lukas-frana
Člen | 10
+
0
-

fizzy napsal(a):

sice to neriesi tvoj problem s generovanim ale mne sa osvedcil https://phinx.org – je nezavisly od orm, frameworku :) len migracie si musis sam napisat.. cez konzolu ti to akurat vytvori prazdnu classu a mozes si upravit tabulku cez api alebo vykonat rovno nejake sql

Díky, určitě to zkusím. Někde jsem už o tom četl, ale ještě jsem neměl tu čest to vyzkoušet. No jo, jsem moc zhýčkaný Doktrínou :D

David Matějka
Moderator | 6445
+
+2
-

@lukas-frana ano, rozhodne se bude dal vyvijet. zrovna minuly tyden jsme meli maly hackathon a hrach ted pracuje na vydani verze 3 :)

hrach
Člen | 1834
+
+4
-

Takže se plánuje Nextras\ORM dále vyvíjet? Trochu jsem se bál, že by se mohl vývoj pod náporem Doctrine zastavit.

Ano, bude se dále vyvíjet a stále vyvíjí. Reálně jsem se bál, že až nastoupím do firmy, kde používáme Doctrine, Nextras Orm nebude pro mě zajímavé. Napak jsem zjistil, že oproti Doctrine je to naprosto srovnatelný nástroj, v mnoha zásadních ohledech lepší – takže vývoj pokračuje.

Felix
Nette Core | 1186
+
0
-

@hrach Mohli by jsi napsat v jakych z tveho pohledu (at predejdeme flame-war). Docela by me to zajimalo.

Z meho pohledu:

  • jednoduchost
  • rychlost
  • definovani vazeb

Co chybi:

  • podpora abstrakce pro Criteria (na tom uz pracuju)
  • single-table inheritance
  • embeddable

3rd partt:

  • podpora event listeneru (vytvoreno)
  • podpora query objectu (vytvoreno)

Moc rad slysim, ze vyvoj neustane! Jen tak dal. :-)

Editoval Felix (3. 5. 2017 20:45)

hrach
Člen | 1834
+
+4
-

Naprosto zasadni je pro me:

  • mocny DBAL v Nextras, v Doctrine je to moc smutne
  • auto oboustranne relationships
  • efektivni nacitani (kdy neni na to treba myslet a fungnuje to dobre)
  • vyjimka nerozjebe (closne) entity manager a je mozna pokracovat dal, aniz bych vybuildoval cely DI, respektive tridy s jejich dependency znovu.

Jinak:

  • STI tam uz je, neni zdokumentovane a zasadne otestovane, ale je tam
  • embeddables – work in progress
Felix
Nette Core | 1186
+
0
-

@hrach Diks.