PHP Parse error: syntax error, unexpected ‚class‘ (T_CLASS), expecting identifier (T_STRING)

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
AZJOL
Člen | 34
+
0
-

Zdravím,
předtím, než začnu psát otázku, tak rovnou píšu, že mám PHP 5.6.28..

Snažím se přenést projekt na server a error log stále píše:
PHP Parse error: syntax error, unexpected 'class' (T_CLASS), expecting identifier (T_STRING) or variable (T_VARIABLE) or '{' or '$'

Napadají vás nějaké další rady, co bych měl vyzkoušet? Hledal jsem, co se dalo a možná špatně, ale opravdu jsem nenašel téměř nic jiného, než že mají lidé špatnou verzi php. Zkoušel jsem i php 7, ale stále to samé.

Stránka mi píše:
We're sorry! The server encountered an internal error and was unable to complete your request. Please try again later.
error 500
Tracy is unable to log error.

Jan Mikeš
Člen | 771
+
+2
-

No tak nam posli kod pro ktery to hlasi.

Navic Tracy is unable to log error. znamena, ze nemas pravdepodobne prava pro zapis na log dir, stejne tak bych zkontroloval i temp.

Editoval Jan Mikeš (16. 4. 2017 10:02)

AZJOL
Člen | 34
+
0
-

PHP Parse error: syntax error, unexpected ‚class‘ (T_CLASS), expecting identifier (T_STRING) or variable (T_VARIABLE) or ‚{‘ or ‚$‘ in /data/www/aplikace/www/index.php on line 5

$container->getByType(Nette\Application\Application::class)->run();
Jan Mikeš
Člen | 771
+
0
-

The special ::class constant are available as of PHP 5.5.0, and allows for fully qualified class name resolution at compile, this is useful for namespaced classes

100% tam je 5.6? Zkus si vypsat phpinfo.

AZJOL
Člen | 34
+
0
-

Anooo, je!! Už mi to funguje. Stačilo nastavit práva na ten log a temp. Nicméně nechápu, proč projekt nešel i bez tohoto. Díky moc za rady!!!