ISPconfig 3.1.2, Na Debian Jessie 8.6 s více Nette projekty = funguje jeden ostatní err 500

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
JR
Člen | 5
+
0
-

Dobrý den,
mám problém, se kterým si momentálně nevím rady, hledal jsem pod různými hesly a tématy, ale nenašel jsem podobný problém, natož nějaké řešení. Mám 2 nette projekty pod dvěmi RD /www/webclientX/web/Nette (nebo tak nějak klasická cesta ISPconfig) další /www/webclientY/web/Nette. Takže 2 projekty, 2 vhosty, 2 rootdirectory. Pustím apache projekt1 funguje v pořádku projekt2 error 500, ale ne ten z produkčního režimu , ale klasická 500 z browseru, otočím apache a naběhne projekt2 ale projekt1 spadne na error 500, a takhle pořád dokola. Už jsem zkoušel, měnit různě vlastníky a práva na složkách, ale nevím ani kde bych měl začít, na jiném serveru kde mám jen apache2 na debianu bez ISPconfigu, běží 2 nette projekty řešené podobným způsobem jen jeden je dostupný jen pod IP /vývojová verze projektu, který běží vedle něj v jíné RD pod jiným Vhostem už s DNS a fungují oba na stejném serveru, a na serveru řešeného ISPconfigem vedle sebe dva nette projekty nefungují, když dám místo jednoho z těch projektů jen index.html kde napíšu hello world, tak fungují oba weby, tedy nefungují vedle sebe jen v případě že jde o dva nette projekty, napadlo mě jestli to nemůže dělat jailkit nebo jiná chrootovací vychytávka ISPconfigu, která udrží jen jednu apku a druhou tedy zabije, ale nedává mi to prostě ani smysl, proto píšu sem. Pokud by byly potřeba logy apache dodám zítra, ale nebylo v nich nic, co by mě někam navedlo. Spíš doufám, jestli se nenajde někdo, kdo ví o co jde v tomhle složení technologií, a nenasměroval by mě kde vypnout nebo zapnout konfiguraci ISPconfigu, která tohle způsobuje, ISPconfig sem volil, kvůlu tomu že řeší i XMPP protocol, a ten budu potřebovat v další práci.

Editoval JR (8. 4. 2017 0:41)

David Matějka
Moderator | 6445
+
0
-

zkus vypnout opcache u php

JR
Člen | 5
+
0
-

Dobrý den, mám nový symptom, opcache jsem vypnul, ale nepomohlo to, tak jsem otočil celý server… (to mě napadlo i předtím :), ale provedl jsem pokaždé nějaké změny a otočil apache) …obě domény se načetly v pořádku, šel jsem dál, a zjistil jsem, že bude problém v samotném způsobu restartu apache, nejspíš v kombinaci s ISPconfigem, spouští deamona apache2 ISPconfig, a já jsem restartoval pokaždé

etc/init.d...

restrat celého deamona a spadl jeden z nette projektů, když zrestartuji přes

service apache2 restart

tak oba běží, nevím čím to konkrétně je zatím, ale nesouvisí to s Nette tedy ne úplně, takže to asi půjdu řešit jinam. Díky za čas

Editoval JR (11. 4. 2017 21:11)

akadlec
Člen | 1326
+
0
-

Divné. Osobně mám na VPSku ISPconfig a no problémo s více doménama. Měli jsme i hosting založený na ISPconfigu a taky bez problému s X nette projekty. Máš to čistou instalaci nebo už nějaká potuněná?

JR
Člen | 5
+
+1
-

akadlec napsal(a):

Divné. Osobně mám na VPSku ISPconfig a no problémo s více doménama. Měli jsme i hosting založený na ISPconfigu a taky bez problému s X nette projekty. Máš to čistou instalaci nebo už nějaká potuněná?

Už vím v čem to bylo … při nastavení domény jsem v ISPconfigu zadával, že chci používat jen PHP-modul (čistej), v tom byl asi problém potom co jsem změnil všechny na FAST-CGI tak vše běží standardně… Zapnul jsem i znovu OPCache a běží to dál, tentokrát můžu zrestartocat i daemona.

Takže problém byl následovný: kombinace Debian Jessie + apache2 + ISPconfig + mod-php only = při restartu samotného daemona apache se nechytají domény s nette projektem vedle sebe (funguje vždy jedna z nich)

Debug postup:
odinstalace OPcache – beze změny
rozdíl mezi etc/init.d/apache2 restart a service apache2 restart / při rebootu naběhne vše v pořádku
výměna PHP modulů pro domény na FASTCGI = problém vyřešen
opětovná instalace OPCache
domény běží v pořádku vedle sebe i po restartu apache

:)

akadlec
Člen | 1326
+
0
-

imho to nebude jen pro nette, ale prostě režim mod-php funguje jinak. Ani mě nenapadlo že to někdo použije :D vždy vše ve fast-cgi :)