Server nevrátí stránku, opcache a nette

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
zool
Člen | 144
+
0
-

Ahoj, poslední dobou asi půl roku mívám problém s opcache na serverech jako je active 24 aj. Způsobuje to, že server nevrátí žádnou stránku. Po vypnutí opcache to jede bez problému, nevíte jak to v nette opravit? Nebo kde je zakopaný pes?
Děkuji

iguana007
Člen | 970
+
0
-

Je něco v logu Nette/Apache?

zool
Člen | 144
+
0
-

No právě, že není. Na locale s tím problém nemám, ani když mám spuštěný opcache, ale už na active a i na gigaserveru, mi hlasili, že pokud budu používat nette, že to mám vypnout, že to pak právě proto někdy nevrátí stránku. Nic víc mi ale k tomu nedodali.

David Matějka
Moderator | 6445
+
0
-

Já měl podobný problém se zapnutou direktivou opcache. fast_shutdown tak koukni jestli není zapnuta

zool
Člen | 144
+
0
-

David Matějka napsal(a):

Já měl podobný problém se zapnutou direktivou opcache. fast_shutdown tak koukni jestli není zapnuta

Děkuji pomohlo. A není to nějaká chyba v nette? Nebo to nemá s tím nic společného?, bo ostatní systémy tam jedou. Děkuji

David Matějka
Moderator | 6445
+
0
-

na internetu je spoustu diskuzi ohledne fast_shutdown a segfault, takze tim neni zasazene jen nette.

H0w4rd
Člen | 94
+
0
-

Potvrzuji, že vypnutí fast_shutdown pomůže, jenom jsem se chtěl zeptat, jaký vliv na fungování opcache to má? Funguje to pořád nějak? Určitě je to lepší, než vypnout celé opcache, ne?

David Matějka
Moderator | 6445
+
0
-

@H0W4rd opcache bude fungovat i nadale, pouze se nejak zmeni chovani uvolnovani pameti na konci request, na netu najdes treba tenhle popis:

What this actually does is provide a faster mechanism for calling the deconstructors in your code at the end of a single request to speed up the response and recycle php workers so they’re ready for the next incoming request faster. A fast shutdown sequence relies on the Zend Engine memory manager to deallocate the entire set of request variables en masse.

zadny benchmark ukazujici dopad na vykon jsem nenasel, ale myslim, ze to bude hodne zanedbatelne (tipoval bych < 1%)

d@rkWolf
Člen | 163
+
0
-

Zdravím, jak jste to na tom Active24 vyřešili? my tam máme VMS a poslední dobou nám to taky začalo dělat tenhle problém s nevracením stránek bez jakéhokoliv zápisu v logu. Máme tam těch subserverů založeno víc, zajímavý je, že to začlo dělat až u posledních(řekněme půl roku) založených, dřív s tím problém nebyl…

Každopádně Active24 mi nabídlo jen vypnout OPcache pro celé VMS(což se mi moc nezdá), nebo si directivu Fast_shutdown vypnout v souboru .htaccess pomocí php_flag opcache.fast_shutdown Off a to se ukázalo jako neúčinné.

H0w4rd
Člen | 94
+
0
-

Nám funguje to fast_shutdown, ale musí to u daného virtuálu zařídit hosting, když to dám do htaccessu, tak to nefunguje (teď si z hlavy nepamatuju, jestli to házelo Error 500 nebo jestli to jenom bylo bez efektu).

d@rkWolf
Člen | 163
+
0
-

Tak já to s nima ještě zkusím probrat, protože u mě je to řekl bych bez efektu, když to dám do htaccess. Nic se nezmění, stále střídavě dostávám 500, nebo se nedokončí renderování stránky(asi ta 500 skočí v nějaké komponentě a pápá, nevím), nikde žádnej error.