CO mají umět akce, jak propojit hezky routy (aliasy k presenterům a akcím), více modulů v sobě

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
theacastus
Člen | 81
+
0
-

Zdravím,

vím že routy mi dokážou skoro všechno na první pohled předělat, ale i tak se chci na pár věcí zeptat.

jestliže když budu mít blog (pro příklad), jak by měly vypadat akce, presentery a co řešit routou a co akcí+presenterem.

Příklad:

blog.me/blog/ (view)
		/blog/page/2 (view ale s dalšími příspěvky, protože jsem na stránce 2...)
		/blog/post/3565-Jak-na-routy (view, ale postu... ne výčtu zkrácených příspěvků)
(zde se mi úplně nechce mít <module>/<presenter>/<action>/<id>, zajímá mě jak na to jít i jinak?

NEBO

blog.me/posts (view)
		/page/view/6
		/post/view/35698 (id nebo slug...)

tahle verze mi přijde zbytečně komplikovaná a plýtvání presentery...

Tj. zda jsem pochopil MVC dobře nebo ne, prostě jak na to…

Jestli mít akce view, add, remove, edit (s tím že add, remove, edit by byly technicky v administraci a ne ve frontu. takže by default action která se neobjevuje v url, byla vlastně akce view – ale vadí mi že by mi /posts/view to hyzdilo, takže zda na to jít přes Blog:post:<id> a Blog:page:<pageId> nebo Posts:view:<pageId> a Post:view:<id>

A taky jsem se neprokousal do vnořených Modulů
tj.

Modules/
	Admin
	Front
--toto zatím mám, ale hledám něco takového to:
Modules/
	Admin/
		PublicWeb
		Management (karty dětí v DDM, ty potřebují být odděleny jak přes ACL tak i fyzicky to chci separovat - moje přehlednost)
	Front/
		Public
		Forum

Co vše můžu a měl bych řešit routami atp… co presentery:akcemi?

Díky moc všem za odpovědi

btw. má někdo někde jednoduchý RouterFactory kde je to propojeno s db a jsou tam short linky, cachovat je ? jak je spravovat atp… (i když to pošéfí administrace :D )

theacastus
Člen | 81
+
0
-

bump

alias, nemusíte odpovědět na vše, alespoň něco :D

jsem na tyhle věci dost zvědavý a tak doufám že na to jde odpovědět :D