[addon smtpsendmailmailer] SmtpSendmailMailer

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
Patrik Votoček
Člen | 2221
+
0
-

Diskuse ke stránce SmtpSendmailMailer


Byl to porod. Ale povedlo se. Teď prosím testovat testovat a zase testovat.

Edit: byla tam verze s buggem tak aktualizujte… :-) (nechtene jsem nahral starsi revizi)

Editoval vrtak-cz (29. 8. 2009 20:18)

David Grudl
Nette Core | 8082
+
0
-

Super, dobrá práce!

Jen pár drobností:

  • testovat přítomnost ini_get je asi zbytečné, to snad nikdo nezakazuje
  • explode('\n' by asi mělo být explode("\n"
  • je tam několik metod které vrací konstantně TRUE – asi by nemusely vracet nic
Patrik Votoček
Člen | 2221
+
0
-

David Grudl napsal(a):

Super, dobrá práce!

Díky

Jen pár drobností:

  • testovat přítomnost ini_get je asi zbytečné, to snad nikdo nezakazuje

Jeden nikdy neví… Ale uzvávám že to je asi zbytečné.

  • explode('\n' by asi mělo být explode("\n"

Proč? Já si vždy stál za tím že v PHP je co se úvozovek týká naprostá volnost. Osobně to mám rozdělené že ' používám třeba pro klíče v polích, $search a $delimiter parametry funkcí atd. a " pro všechny ostatní řetězce.

  • je tam několik metod které vrací konstantně TRUE – asi by nemusely vracet nic

tjn pročistím.

Honza Marek
Člen | 1664
+
0
-

Proč? Já si vždy stál za tím že v PHP je co se úvozovek týká naprostá volnost. Osobně to mám rozdělené že ' používám třeba pro klíče v polích, $search a $delimiter parametry funkcí atd. a " pro všechny ostatní řetězce.

No není… zkus si rozdíl:

$var = "hodnota";

echo '<pre>';
echo '\n\t$var\n';
echo "\n\t$var\n";
Panda
Člen | 569
+
0
-

vrtak-cz napsal(a):

Proč? Já si vždy stál za tím že v PHP je co se úvozovek týká naprostá volnost. Osobně to mám rozdělené že ' používám třeba pro klíče v polích, $search a $delimiter parametry funkcí atd. a " pro všechny ostatní řetězce.

Jenže v ' se nenahrazují escape sekvence. :) Viz http://cz2.php.net/…s.string.php#….

//Doplnění: Honza Marek byl rychlejší :(

Editoval Panda (30. 8. 2009 17:17)

Patrik Votoček
Člen | 2221
+
0
-

Ha chyba. Docela se divím jak mě PHP dokáže i po X letech překvapit. Je fakt že jiné escape sekvence nez \\ a \' resp. \" vpodstatě nepoužívám…
Edit: a to v single quoted funguje.

Opravím…

Editoval vrtak-cz (30. 8. 2009 17:55)

Patrik Votoček
Člen | 2221
+
0
-

Tak je to tam

Change log:

  • odstraněny přebytečné returny
  • nahrazeno '\n' za "\n"
  • odstraněna (asi) zbytečná kontrola dostupnosti ini_get
  • posílání samotných dat přesunuto do samostatné metody pro větší přehlednost
  • připojení k serveru až při volání send() (původně v constructoru)

Davide: Jde něják nastavit Mail::$defaultMailerconfig.ini? Pokud ne šlo by to dodělat?

David Grudl
Nette Core | 8082
+
0
-

Davide: Jde něják nastavit Mail::$defaultMailerconfig.ini? Pokud ne šlo by to dodělat?

Chtěl bych to časem nějak pořešit, nicméně už teď pomocí services a run můžeš zavolat svoji metodu v SmtpSendmailMailer, která to nastaví.

Honza Kuchař
Člen | 1662
+
0
-

Parádní rozšíření! ;)

Jenom mě naprosto zmátlo jméno. Zní to jako by to využívalo sendmail. Nechceš to přejmenovat jenom na SMTPMailer?

Patrik Votoček
Člen | 2221
+
0
-

ten název vzniknul z toho že v nette se klasicky používá SendmailMailer a tak jsem přidal SMTP…