Jak přenést projekt na jiný server?

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
AZJOL
Člen | 34
+
0
-

Zdravím,

asi mě za takto hloupou otázku zavraždíte, nicméně dotaz zní:
Co všechno musím zkopírovat pro přenos projektu na jiný server? Vytvořil jsem si klasicky composerem projekt na linuxu a nese název „foo“, tento „foo“ soubor jsem zkopíroval na jiný server, ale po zadání adresy stranka.cz/foo/www/index.php stránka vyhodila jen chybu. Kde je problém?
Je to můj první nette projekt, tak mě neukamenujte!

Díky za každou odpověď.

greeny
Člen | 405
+
0
-

Ahoj,

můj běžný postup při deployi na server je asi takovýhle:

  1. stáhnu si nové změny z gitu (git pull) nebo překopíruju pokud nepoužívám git
  2. upravím config.local.neon, aby v něm byly aktuální a správné informace (hesla, nastavení, …)
  3. provedu migrace databáze (pokud nějaké jsou)
  4. smažu cache

Pokud ti nefunguje projekt, ve složce log by měla být vypsaná chyba proč se to stalo. Ta ti napoví nejvíc, co je špatně (případně pokud si s ní nebudeš vědět rady, tak ji sem můžeš hodit a my ti pomůžeme).

matopeto
Člen | 395
+
0
-

AZJOL napsal(a):

stránka vyhodila jen chybu. Kde je problém?

Bolo by dobre, keby si nam napisal presne aku chybu ti ta stranka vyhodila, takto je to len vestenie z gule.

JZechy
Člen | 161
+
0
-

greeny napsal(a):

  1. upravím config.local.neon, aby v něm byly aktuální a správné informace (hesla, nastavení, …)

Na tohle mám vždycky config.local.neon v .gitignore a v gitu putuje pouze sample.

Jelikož jsou zde jenom údaje na databázi a SMTP, případně místní parametry tak se stejně nijak význačně nemění. A je to lepší, než to při každém pullu měnit. A když pak dělá víc lidí, tak se nestane to, že jeden zagituje druhému jiné údaje v localu.

greeny
Člen | 405
+
0
-

Já taky nemám config.local.neon v gitu :) ale tím „upravím“ sem myslel to, že třeba commit přidal Kdyby/Facebook, tak musím do config.local.neon přidat sekci „facebook“

JZechy napsal(a):

greeny napsal(a):

  1. upravím config.local.neon, aby v něm byly aktuální a správné informace (hesla, nastavení, …)

Na tohle mám vždycky config.local.neon v .gitignore a v gitu putuje pouze sample.

Jelikož jsou zde jenom údaje na databázi a SMTP, případně místní parametry tak se stejně nijak význačně nemění. A je to lepší, než to při každém pullu měnit. A když pak dělá víc lidí, tak se nestane to, že jeden zagituje druhému jiné údaje v localu.

JZechy
Člen | 161
+
0
-

@greeny a není na to lepší config.neon? Když přidám extension, automaticky to pak vezmeš i s pullem. Příjde mi ideální na local.neon po inicilizaci nesahat. Hlavně to pak je taky méně práce, když se něco přidá, že jo :)

greeny
Člen | 405
+
+3
-

Schválně jsem dal jako příklad Kdyby/Facebook, tam jsou třeba parametry appId a appSecret, což jsou nějaké klíče, ty určitě nechceš mít commitlé v repozitáři :)

JZechy napsal(a):

@greeny a není na to lepší config.neon? Když přidám extension, automaticky to pak vezmeš i s pullem. Příjde mi ideální na local.neon po inicilizaci nesahat. Hlavně to pak je taky méně práce, když se něco přidá, že jo :)

JZechy
Člen | 161
+
0
-

@greeny Jo, takovéhle věci to pak jo :)