Klikatelné odkazy na překladové stringy v šablonách

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
ic
Člen | 430
+
0
-

Zdravím

Chtěl bych si dát do webu odkazy (podobně jako jsou nově v Tracy v sekci Routeru → editor://open/?file=…&line=…), které by otevíraly dané místo zdrojáku v IDEčku. Ten co je v Tracy vede do presenteru na akci, tak něco obdobného, ale do šablony.

(Tyhle odkazy by se tam umístily například jen při zapnutém development prostředí a javascriptem na CTRL+click, to už je drobnost).

Jen fakt nevím, jak to na ty šablony navázat, snadno by šlo udělat nějakou kotvu a ručně si ji umístit do zdrojáku, ale pěknější by to bylo nějak automaticky, napadlo mě navázat například na překladové řetězce (myslíte, že je to dobrý nápad?).

A pak hlavně dá se vůbec nějak v presenteru dostat k té informaci ve kterém souboru (+ v ideálním případě i na kterém řádku) daný překlad je, nebo to není možné? Zkoušel jsem to hledat v Macros::install() : \Nette\Latte\Compiler, přímo v tom makru v MacroNode, PhpWriter jak v API dokumentaci tak dumpováním proměnných a na nic jsem nepřišel :( I když je pravda, že při tom dumpováním tam vidím spoustu php kódu jako řetězce pro eval() a tam se těžko hledá.