GitLab – Test nenačte soubor ve www složce

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
JZechy
Člen | 161
+
0
-

Zdravím,

rozjel jsem si GitLab a snažím se rozchodit pipelines pro spouštění testů, zasekl jsem se ovšem na posledním problému, kdy ve chvíli, co se janmarek/webloader snaží načíst CSS a JS, tak test skončí na chybě, že soubor neexistuje. (viz. obrázek)

Soubor tam ovšem je (A na mém stroji to běží bez problému). Zkoušel jsem kontrolovat jestli sedí velikost písmen, jestli tam opravdu na tom serveru je, nastavit chmod, … Už ale bohužel nevím kde to může váznout, nesetkali jste se už někdo s tím problémem?

newPOPE
Člen | 648
+
0
-

Aky test fw pouzivas? Nie nahodou Codeception?

newPOPE
Člen | 648
+
0
-

Aha nie (nevsimol som si screen). Skus sa na ten subor odkazovat v configu nie cez %wwwDir% ale pouzi %appDir%. My sme to mali s Codeception kde wwwDir bol vzdy nastaveny na blbost (konretne to smerovalo niekam do vendor zlozky Codeception).

JZechy
Člen | 161
+
0
-

@newPOPE %appDir% i %wwwDir% si přebíjím v bootstrapu pro testy, což dle cesty, jak zaměřuje na soubor, to souhlasí.

EDIT: Ale zkusil… A to rozbije pro jistotu vše.

Editoval JZechy (24. 2. 2017 22:27)

JZechy
Člen | 161
+
+1
-

Tak chyba je v komponentě janmarek/webloader, protože při ověřování existence souboru provádí normalizaci cesty, kdy se z ní odstraní nula, takže místo do /home/gitlab-runner/builds/8cb18bc0/0/PixelTeam/Pixel/www/css/bootstrap.css se komponenta snaží hledat v /home/gitlab-runner/builds/8cb18bc0/PixelTeam/Pixel/www/css/bootstrap.css.