Hosting Active24 a „Chyba pri vyrizovani pozadavku“

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
flamengo
Člen | 131
+
0
-

Ahoj, potřeboval bych pomoci. Projekt hostuji u Active24.cz.

Verze Nette:

  • nette/application: 2.4
  • nette/bootstrap: 2.4.1
  • nette/database: 2.4

Nahrál jsme na hosting do složky test/, patřičně upravil htaccess. Ale zobrazí se serverová hláška:

Chyba pri vyrizovani pozadavku
Server nevratil zadnou webovou stranku, kterou by bylo mozne zobrazit.
Pravdepodobna pricina teto chyby je ve scriptu, ktery webovou stranku generuje.

Podpora neví a tak bádám a bádám.

V bootstrap.php mám toto:

$configurator->addConfig(__DIR__ . '/config/config.neon');

No a zjišťuji, že pokud odstraním z configu následující kód, tak funguje.

database:
	dsn: 'mysql:host=hhhhhhh;dbname=ddddddddd'
	user: uuuuuuuuuu
	password:  pppppppp

Pokud tento obsah doplním, zobrazí se výše uvedená hláška.

Soubor php_error.log obsahuje:

[25-Jan-2017 14:48:27 Europe/Prague] PHP Fatal error:  require(): Failed opening required '/www/doc/www.nazevprojektu.com/www/test/www../app/bootstrap.php' (include_path='.:/usr/share/php') in /www/doc/www.nazevprojektu.com/www/test/www/index.php on line 12

Nevíte prosím někdo, co s tím? Předem díky.

CZechBoY
Člen | 3608
+
0
-

Ukaž index.php

Gappa
Nette Blogger | 199
+
0
-

Zkusit vypnout (pokud je zapnutý) Suhosin?

Weby u Active24 jsou za proxy, která „sežere“ pravou chybovou hlášku, podle verze PHP je web dostupný přímo na nějakém jiném portu:

Václav Pávek
Backer | 97
+
0
-

způsobuje to OPcache. Do .htaccessu php_flag opcache.enable Off

info: https://webcache.googleusercontent.com/search?…

flamengo
Člen | 131
+
0
-

@CZechBoY Index standartní řekl bych.

<?php
$container = require __DIR__ . '/../app/bootstrap.php';
$container->getByType(Nette\Application\Application::class)
	->run();

@Gappa Toto neznám. Zkusil jsem do htaccess přidat php_flag suhosin.simulation On dle nějakého návodu, co jsme vygooglil. Nevím, zda to dělám správně, ale žádná změna. Přes Google jsme našel odkaz do Active24 nápovědy na téma Suhosin, ale mají novou verzi, takže všechny staré linky jsou v trapu a vyhledávání jim tam buď nefunguje, nebo tam nic nemají :(

@VáclavPávek O tomto vím a php_flag opcache.enable Off v htacces mám.

Když jsem zkusil nahrát na ten samý server do jiné složky jiný projekt, stejný problém.
Nakonec jsme zkusil čisté projekty:

  • nette 2.4 (composer create-project nette/sandbox nazev-projektu) a stejná chyba
  • nette-sand-box 2.3 FUNGUJE

Pro upřesnění PHP Version 5.6.30.

Kde by mohl být zapokaný pes či jak z toho ven?

Gappa
Nette Blogger | 199
+
0
-

Nejsem si jistý, že takto jde Suhosin vypnout, ale chovalo se to podobně (tj. 2.3 bez problémů, 2.4 divný error). Zkusil bych se na to zeptat ještě na podpoře, jestli to tam je a pokud ano, tak ať to komplet vypnou.

S tou nápovědou na AC24 mě taky vypekli :( Něco jsem vyhrabal v cache:

Editoval Gappa (26. 1. 2017 13:44)

flamengo
Člen | 131
+
0
-

@Gappa Díky moc, hrabat to z Google cache mě nenapadlo :)
Na podporu jsem samozřejmě už psal s dotazem, zda neví a neví.
Zkusím je požádat o vypnutí Suhosinu a ocitovat jejich řešení ze zaslaného vlákna. Dle toho vlákna by to mělo být přesně ono.

Editoval flamengo (26. 1. 2017 13:43)

Václav Pávek
Backer | 97
+
0
-

@flamengo nám to pomohlo (+ smazat cache po nastavení .htaccess), ale jedeme na PHP7. Určitě budu rád pokud se pak podělíš o řešení.

Editoval Václav Pávek (28. 1. 2017 13:34)

flamengo
Člen | 131
+
0
-

@VáclavPávek Na jiném projektu hostovaném u stejné firmy mi to také pomohlo, zde nikoliv.

Mám takový pocit, že mě podpora opět celkem odbyla:

Dobrý den,

požadovanou úpravu chování serveru bude třeba zvážit a provést z Vaší strany:

Suhosin lze vypnout (lepe receno prepnout do rezimu simulace) nasledujici direktivou v .htaccess souboru:

php_flag suhosin.simulation On

Pokud by zakaznik potreboval hosting bez aktivniho Suhosin rozsireni, at si prepne PHP verzi na 7.

(Pro nove verze PHP – tj. 7.0 a 7.1 zatim ostra verze Suhosin nevysla.)

Děkujeme za pochopení.

Úpravu htaccess php_flag suhosin.simulation On jsem samozřejmě již zkoušel a bez žádného výsledku. Podpoře jsme to i psal. Požádal jsme je o přesun na jiný server.

Editoval flamengo (28. 1. 2017 20:54)

radas
Člen | 221
+
0
-

Naprosto stejná situace je u hostingu Station.cz. Vše na Nette 2.3 jede bez problémů, ale tam, kde jsem zkoušel 2.4 se hned objeví hláška browseru:

Stránka XYZ nefunguje
Web XYZ neodeslal žádná data.
ERR_EMPTY_RESPONSE

Řešil jsem to s jejich podporou už loni v srpnu, když vypli Suhosin, tak to jelo. Bohužel taky v konfiguraci nepomáhá nastavit Suhosin na režim simulace a dle technické podpory nehodlají Suhosin vypínat. Rozjel jsem Suhosin lokálně s tím, že zkusím zjistit, která direktiva to může způsobovat, ale je jich tam desítky a po dvou dnech jsem to vzdal.

Gappa
Nette Blogger | 199
+
0
-

Nám to padalo na __toString těchto tříd + Segmentation fault:

  • Fatal error: Method Nette\PhpGenerator\Method::__toString() must not throw an exception in /{cesta}/www/vendor/nette/php-generator/src/PhpGenerator/ClassType.php on line 0
  • Fatal error: Method Nette\PhpGenerator\ClassType::__toString() must not throw an exception in /{cesta}/www/vendor/nette/di/src/DI/Compiler.php on line 0
radas
Člen | 221
+
0
-

@Gappa Taky na Station.cz?

Gappa
Nette Blogger | 199
+
0
-

radas napsal(a):

@Gappa Taky na Station.cz?

Ne – Active24, ale bylo to podobné (po vypnutí Suhosinu vše ok).

flamengo
Člen | 131
+
0
-

Žádný posun k lepšímu. Stále žádám o přesun na jiný server (na jiných vše funguje), stále mě podpora odbývá stejnou písničkou:

„jediný způsob úplného vypnutí suhosinu je přepnutí verze php na 7.X.X.“.

Což o to, zkusil bych to. Ale na serveru jsou i další subweby a ty už nejsou moje starost, takže změnit verzi PHP prostě nemůžu.

Již to řeším 10 dní, web nefunguje, jsem z Active24 dosti zklamaný.

@Gappa Suhosin ti podpora vypnula teda nebo jak jsi toho docílil?

Editoval flamengo (3. 2. 2017 13:03)

Gappa
Nette Blogger | 199
+
0
-

flamengo napsal(a):
@Gappa Suhosin ti podpora vypnula teda nebo jak jsi toho docílil?

Ano, vypnula. Já to s Active24 přímo neřešil, to někdo jiný v rámci firmy. Byl to ale nějaký virtuál, takže se tam s tím dalo více čachrovat.