selectbox a stromová struktura

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
iru
Člen | 110
+
0
-

Mám selectbox, do kterého načítám z databáze stromovou strukturu kategorií. Když dám data do vícerozměrného pole, výsledná struktura v selectboxu je stromová, jak potřebuji, ale lze vybrat jen ty zanořené položky, poradíte mi prosím, jak to udělat, aby šly vybrat jak podkategorie, tak i hlavní kategorie? Strom má tři úrovně zanoření a potřebuji možnost vybrat ze všech třech úrovní. Děkuji moc.

GEpic
Člen | 562
+
0
-

iru napsal(a):

Mám selectbox, do kterého načítám z databáze stromovou strukturu kategorií. Když dám data do vícerozměrného pole, výsledná struktura v selectboxu je stromová, jak potřebuji, ale lze vybrat jen ty zanořené položky, poradíte mi prosím, jak to udělat, aby šly vybrat jak podkategorie, tak i hlavní kategorie? Strom má tři úrovně zanoření a potřebuji možnost vybrat ze všech třech úrovní. Děkuji moc.

Selectbox k tomu není koncipovaný (má pouze jedno zanoření / 2 levely), zkus to spíše přes checkboxy a vykreslit si to ručně.

Editoval GEpic (19. 1. 2017 23:27)

iru
Člen | 110
+
0
-

GEpic napsal(a):

iru napsal(a):

Mám selectbox, do kterého načítám z databáze stromovou strukturu kategorií. Když dám data do vícerozměrného pole, výsledná struktura v selectboxu je stromová, jak potřebuji, ale lze vybrat jen ty zanořené položky, poradíte mi prosím, jak to udělat, aby šly vybrat jak podkategorie, tak i hlavní kategorie? Strom má tři úrovně zanoření a potřebuji možnost vybrat ze všech třech úrovní. Děkuji moc.

Selectbox k tomu není koncipovaný (má pouze jedno zanoření / 2 levely), zkus to spíše přes checkboxy a vykreslit si to ručně.

no… těch kategorií bude hodně, to by ten formulář byl hrozně dlouhý. Takže asi jediná možnost bude udělat jednu úroveň a napasovat tam nějak třeba pomlčky, abych aspoň vizuálně oddělila co je zanořené…

Pavel Kravčík
Člen | 1182
+
+2
-

Použil bych něco takového: https://www.jstree.com/demo/.

Na změnu stromu si navážeš listener a pošleš si AJAX požadavek do presenteru. Je to jednoché a ta funkčnost je famózní. :)

iru
Člen | 110
+
0
-

Pavel Kravčík napsal(a):

Použil bych něco takového: https://www.jstree.com/demo/.

Na změnu stromu si navážeš listener a pošleš si AJAX požadavek do presenteru. Je to jednoché a ta funkčnost je famózní. :)

Moc děkuji, ráda se na to podívám, web se mi zobrazuje jako nedostupný, zajímá mě to, tak zkusím ještě později, snad to půjde…