[2009–09–18] Vyšla stabilní verze 0.9.1

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
David Grudl
Nette Core | 8082
+
0
-

Pouhý měsíc po vydání 0.9.0 je tu další setinková stabilní verze. Co nabízí nového?

  • CurlyBrackets se přejmenoval na LatteFilter a byla finalizována podpora n:attributů a dopřána možnost měnit syntax maker via {syntax ...}
  • výrazně byl vylepšen životní cyklus formulářů
  • úpravy API doznal ServiceLocator a rozšířily se tak možnosti konfigurace přes config.ini
  • framework má nyní vlastní testovací framework (code coverage se blíží 80 %)
  • funkce presenterů byla formalizována a fungují jako konvertor z PresenterRequest → IPresenterResponse
  • nové podoby se dočkal Requirements Checker
  • manipulace s obrázky zachovává poloprůhlednost
  • vylepšeno chování cache úložiště FileStorage v prostředí Windows
  • opravena řada bugů

Součástí distribuce je i nová verze dibi 1.2, jejíž hlavní novinkou je práce s datem prostřednictvím třídy DateTime, takže netrpí limitem pro UNIX timestamp.

Ačkoliv změn je poměrně dost, v jejich souvislosti jsem nezaznamenal žádné problémy, tudíž je možné je v této podobě považovat za stabilní a pustit se do dalšího vývoje. Ten se bude týkat především podpory AJAXu – ve formulářích, presenterech a šablonách.

_Martin_
Generous Backer | 679
+
0
-

Škoda, že v této verzi není změněno chování filtru LatteMacros při Presenter::INVALID_LINK_EXCEPTION.

Edit: A taky bug v šablonách, když je makru link dáno pole jako parametr (pokud mi ovšem něco neuniklo a nejde nyní o požadované chování).

Editoval _Martin_ (18. 9. 2009 22:47)

David Grudl
Nette Core | 8082
+
0
-

_Martin_ napsal(a):

Škoda, že v této verzi není změněno chování filtru LatteMacros při Presenter::INVALID_LINK_EXCEPTION.

Tak tohle mi nějak uniklo, mrknu na to.

Edit: A taky bug v šablonách, když je makru link dáno pole jako parametr (pokud mi ovšem něco neuniklo a nejde nyní o požadované chování).

Odpovím přímo ve vlákně.