include alebo import Controlu

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
duskohu
Člen | 778
+
0
-

Caute doteraz moje Controls mali stale svoju sablonu:

public function render() {
		$this->template->setFile('sometemplate.latte');
		$form = $this->getComponent('form');
		$this->template->_form = $this->template->form = $form;
		$this->template->someValue= 'someValue';
		$this->template->render();
	}

Chcel by som to zmenit tak ze by som sablonu urcoval az v action sablone, cize namiesto {*control myControl*} by som volal v sablone akcie nieco ako:

{include '../controls/MyControl.latte', control => $control['myControl']}
// alebo
{import '../controls/MyControl.latte', control => $control['myControl']}
  1. tento zapis samozrejme nieje ok, viete mi poradit ako to spravne zapisat aby sa mi do mojej template MyControl.latte dostali vsetky values ktore davam do template controlu?
  2. Funguje pri tomto zapise aj ajax?
CZechBoY
Člen | 3608
+
0
-

Co podedit ty obecny komponenty a vzdy by se v predkovi nastavila ta stejna sablona? Zapis pres control zustane.

duskohu
Člen | 778
+
0
-

CZechBoY napsal(a):

Co podedit ty obecny komponenty a vzdy by se v predkovi nastavila ta stejna sablona? Zapis pres control zustane.

@CZechBoY Ono to neni problem riesit takto, alebo napisat TemplateLoader ktory mi tuto sablonu v pre control najde, ale chcel by som vyskusat toto riesenie, a hlavne ma zaujima ci to takto ide. A zacinam pouzivat Themes a sablonu pre control chem podstrcit takto, pokial to pojde

CZechBoY
Člen | 3608
+
0
-

V čem je lepší, že komponenta neví do čeho se vykreslí? V čem je lepší že to ví presenter a navíc musí tahat všechny data nějak z komponenty do šablony?

Já bych šel cestou kdy každá komponenta se vykreslí pomocí {control abc} a konec. Zbytek ať si pořeší komponenta.

duskohu
Člen | 778
+
0
-

CZechBoY napsal(a):

V čem je lepší, že komponenta neví do čeho se vykreslí? V čem je lepší že to ví presenter a navíc musí tahat všechny data nějak z komponenty do šablony?

Já bych šel cestou kdy každá komponenta se vykreslí pomocí {control abc} a konec. Zbytek ať si pořeší komponenta.

No to mam takto riesene teraz, asi to tak aj necham, len som chcel vediet ci su aj dalsie vhodne riesenia
@CZechBoY dik za konzultaciu :-)