Ublaboo Datagrid – Jak přidat třídu

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
shard
Člen | 2
+
0
-

Dobrý den, mohl by mi prosím někdo poradit s tím, jak přiřadím vlastní třídu k buňkám v tabulce Ublaboo Datagridu? Jde o to, že chci, aby v jednom sloupci tabulky byla jiná barva textu u každé položky, podle toho, jaká barva jí byla při vložení přiřazena. V databázi mám sloupec barva, který obsahuje název barvy ke každé položce, takže jsem myslel, že použiju nějakou metodu, která by k buňce přidala třídu ve formě názvu barvy, jejihž seznam bych měl v CSS. Takže název barvy z databáze by sloužil jako název třídy.

Nicméně, tak daleko jsem se ještě ani nedostal. Nedaří se mi totiž vůbec udělat to, abych buňkám přiřadil třídu. Zatímco buňky typu Action mají přímo metodu setClass, u textových buněk nic takového podle všeho neexistuje. Na webu (http://ublaboo.org/datagrid/column#…) jsem ještě našel metody getElementPrototype a addAttributes, které by měly umět třídu přiřadit, nicméně to se neděje. Nedostávám žádnou chybu, ale taky žádný výsledek. Na stránce se to nijak neprojevuje. I když si zkopíruju přímo ukázkový kód ze stránky a dosadím tam svoje proměnné, tak se nic neděje. Co dělám špatně? Pochopil jsem špatně, k čemu getElementPrototype a addAttributes slouží? A pokud ano, je možné toto vyřešit nějak jinak?

Předem díky za všechny rady. :)

Pavel Kravčík
Člen | 1180
+
+1
-

Nebude nejjednodušší použít ty předdefinované třídy? Vždy se tam automaticky vkládá class="col-jmeno_sloupce".

Tenhle zápis funguje bez problémů (v 4+ verzi):

	$grid->addColumnText('column', 'Column')
->addAttributes(['class' => 'col-xs-4'])
shard
Člen | 2
+
0
-

Napadlo mě, že by to ještě šlo udělat pomocí custom šablony, která se dá přiřadit pomocí $grid->setTemplateFile. Ještě si s tím pohraju a uvidíme. Ale přijde mi zvláštní, že tady mi addAttributes nejde. Nevím, čím to může být, ale určitě to bude nějaká přehlédnutá maličkost.