Problém s přihlašováním – Password::verify() vždy vrací FALSE

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
janmat
Člen | 5
+
0
-

Zdravím vás všechny,

s Nette začínám a v PHP jsem už nějakou dobu už nedělal, nic méně se mi podařilo propojit MVP architekturu, takže se mi daří zobrazení dat z databáze.
Teď se snažím rozchodit přihlašování a využil jsem již hotové třídy UserManager a továrniček na přihlašování a registraci (SighInFactory a SignUpFactory).
Ta na registraci funguje, ale v přihlašování mi vždy vyskočí výjimka. Tak jsem se to snažil podchytit a zjistil jsem, že je problém s Password::verify() (možná i v Password::hash()).

Tedy předpokládám 2 situace:

  1. pokud Password::verify() skutečně využívá Password::hash(), potom se mi heslo od uživatele pokaždé vygeneruje na jiný řetězec.
  2. pokud Password::verify() nevyužívá Password::hash(), potom nerozumím tomu mechanismu a už vůbec nerozumím tomu, proč kamarádovi v projektu Password::verify() funguje a mně nikoliv.

Díky za jakékoli zkušenosti a rady.

David Grudl
Nette Core | 8133
+
0
-

Ukládáš heslo do dostatečně širokého sloupce? Alespoň 70 znaků.

janmat
Člen | 5
+
0
-

David Grudl napsal(a):

Ukládáš heslo do dostatečně širokého sloupce? Alespoň 70 znaků.

Neukládám! Bože. Taková začátečnická chyba :) Díky moc. Jsem zprvu nepočítal, že to budu testovat ihned na zahešovaném hesle, ale když to Nette nabízí, tak jsem to chtěl zkusit.

Poučení pro příště. Ještě jedno mnohokrát děkuji.