[Poslední sobota, 70] Za hranicemi LAMPu, Praha, 28.3.2015

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
chemix
Nette Core | 1296
+
+13
-

Poslední sobota je pravidelným místem setkání všech fanoušků programování webových aplikací, ať už to jsou odborníci nebo amatéři. Střídavě se koná v Praze a Brně, občas zavítáme i jinam ;-) Znalost Nette Frameworku je samozřejmě výhodou. Vstup na akci je zdarma, jen prosím potvrďte účast.

Nováčci, nebojte se přijít, nekoušeme. Navíc pro vás připravujeme dopolední workshop.

Program

10:00 (do cca 13h)

15:00

  • Karel Čížek: Podivnosti PHP polí (interaktivní kvíz)
  • Jindřich Kubát: Jak to děláme v MALLu – technologie a procesy ve vývoji eshopu
  • Petr Novotný: MALL v elasťákách
  • Jan Blaško: Jak nám dupou králíci
  • Martin Štekl: Redis – nejen cache a sessions
  • Jakub Chábek: Heureka\PhpRQ
  • Honza Černý: Představení nové Knowledgebase (pla.nette)

19:00

  • vylosování výherce produktu firmy JetBrains

19:05

  • Networking & Pivo

Přednášející

„Podivnosti PHP polí (interaktivní kvíz) “

Karel Čížek @kaja47

PHP pole se chovají zvláštně. Mezi rychlým programem a DoS útokem může být překvapivě malý rozdíl. Abychom zjistili proč, musíme se vydat do jejich útrob a prozkoumat vnitřnosti PHP napsané v Céčku. Posluchači si z této přednášky nedonesou žádné praktické dovednosti, jen pocit hrůzy, když budou v noci ulehat ke spánku.

„Jak to děláme v MALLu – technologie a procesy ve vývoji eshopu“

Jindřich Kubát @Techitouch

Nette, mikroslužby, paralelizace procesů, logování událostí, privání cloud SAP HANA, 4 cachovací NoSQL úložiště, to je jen zlomek nástrojů, které využíváme v MALLu. Ukážeme si na čem nám to všechno běhá a jak řešíme agile a osobní rozvoj vývojářů.

„MALL v elasťákách“

Petr Novotný @petnovcz

Podíváme se k čemu všemu se dá použít ElasticSearch při vývoji eshopu, v kombinaci s Nette a jak jej používáme v MALLu.

„Jak nám dupou králíci“

Jan Blaško @blasko_jan

RabbitMQ je technologie, která nám pomáhá škálovat procesy, přijďte si poslouchnout jak jí můžete využít při provozování eshopu.

„Redis – nejen cache a sessions“

Martin Štekl @stekycz

Podíváme se na Redis z obecného hlediska jako na jednoduché úložiště, jako cache a nebo jako sessions storage. Zmíníme některé problémy, které se daným použitím mohou objevit a jak se s nimi vypořádat. Podíváme se ale i na jiné zajímavé detaily a možnosti Redisu.

„Heureka\PhpRQ“

Jakub Chábek @grongor

Jak jsme začali používat message queues a proč jsme nakonec napsali svou vlastní knihovnu

„Představení nové Knowledgebase (pla.nette)“

Honza Černý @chemix_cz

Systém znalostní báze pla.nette.org čeká oživení. Zrušena bude aktualizace skrze GIT a navrátíme se k webové příme editaci. Sdílejme mezi sebou snippety, návody, přednášky odkazy na zajímavé články, tutoriály… To vše pěkně otagované s možností rychlého hledání.

.

PoSobotu nám pomáhají tvořit partneři, kterým tímto děkujeme.

Editoval chemix (28. 3. 2015 12:20)

chemix
Nette Core | 1296
+
+2
-

Program je naplněn!

Registrujte se http://srazy.info/…-sobota/5230

a pomožte šířit na F. https://www.facebook.com/…81804529267/

chemix
Nette Core | 1296
+
+10
-

Tak do tiskarny dorazila objednavka na par kusu tohoto skvostu, tak se teste na nejakou mini soutez o par tricek ;-)

looky
Člen | 99
+
+2
-

chemix napsal(a):

Tak do tiskarny dorazila objednavka na par kusu tohoto skvostu, tak se teste na nejakou mini soutez o par tricek ;-)

A co když tu soutěž vyhraje @DavidGrudl? :)

Editoval looky (20. 3. 2015 18:52)

Honza Marek
Člen | 1664
+
+3
-

Já forkuju Nette?

maral
Člen | 25
+
+11
-

To mi připomíná „No, you do not understand, I wanna fork on the table!“ Najde se nějaký pamětník? :)

Namespace
Člen | 77
+
+2
-

Lze si tričko i objednat? :-)

Eda
Backer | 220
+
0
-

Tyjo, vypadá to na další nabitou Poslední sobotu. Kdybych nebyl na horách, tak jednoznačně nechybím :-) Doufám, že se podaří pořídit záznamy přednášek.

chemix
Nette Core | 1296
+
+5
-

@Namespace pokud bude po akci vetsi zajem tak ano

chemix
Nette Core | 1296
+
+2
-

Pro účastníky Elastic workshopu jsou připravené drobné notičky, ať vše nestahujeme v node5 https://docs.google.com/…c3LQxEM/edit#…

chemix
Nette Core | 1296
+
+1
-

Tricka jsou pripravena :-) https://mobile.twitter.com/…845102665728

Editoval chemix (26. 3. 2015 18:21)

chemix
Nette Core | 1296
+
+3
-

Na pivko, či večeři je rezervace v http://www.tradiceandel.cz/cz/

✓ platba penězi

✓ plzeňské pivo

✓ jídlo

✓ nekuřácký prostor

Editoval chemix (27. 3. 2015 15:20)

David Matějka
Moderator | 6445
+
+2
-

@chemix no ted budu muset shanet penize, to nemuzem jit do nejaky normalni restaurace, kde se plati bitcoinama? :P

chemix
Nette Core | 1296
+
0
-

@DavidMatějka pockej do kvetna, hodnota stoupne a v Polis se muzes rozsoupnout :)

Filip Procházka
Moderator | 4668
+
+1
-

Moravo, kdo jak jedete? Když se mi podaří vstát, tak bych chtěl jet Ex 570 Zdeněk Fibich v 6:41. Když se mi nepodaří vstát, tak bych jel až na přednášky 174 Jan Jesenius v 9:41.

Domů to vidím půlnočním 477 Metropol v 23:50.

Honza Kuchař
Člen | 1662
+
0
-

@FilipProcházka Já budu asi líný, viděl bych to na 9:41. Jinak vím, že Rišo projede v 6:41, tak se zdá, že nebudeš sám, ať pojedeš jakkoli :-) Mmch. v těch 9:41 to stíháme v Praze oběd, ne? Zpět pojedeme určitě spolu.

Majkl578
Moderator | 1364
+
+3
-

Zítra si dejte pozor na cestování povrchovou dopravou, zejména v okolí centra. Kvůli Maratonu tam bude celkem bordel.

Azathoth
Člen | 495
+
0
-

Je to v dochůzkové vzdálenosti od metra Anděl na trase B. Metro je jistota.

castamir
Člen | 629
+
0
-

Moc se omlouvám, ale svou přednášku musím ze zdravotních důvodů odvolat (mám střevní chřipku) =((

jardaZine
Člen | 2
+
+3
-

Úžasná sobota,
perfektně vedené a připrvené školení pro začátečníky (Josef Kříž a Jan Trejbal – díky :).
Neskutečně zajímavé přednášky mall.cz,
těším se na videa.
Díky

Keltuo
Člen | 4
+
0
-

Kdyz uz jsme nevyhrali tu licenci od JetBrains(vyherci samosebou velka gratulace:))), neni nejaky voucher na slevu pro posobotaky? :]] diky

chemix
Nette Core | 1296
+
+1
-

@Keltuo Sleva je, je 15% pro vsechny kdo dali listecek do osudi. Dneska je budeme prepisovat a posilat do JetBrains a oni se vam ozvou se slevovym kodem.

Keltuo
Člen | 4
+
0
-

chemix napsal(a):

@Keltuo Sleva je, je 15% pro vsechny kdo dali listecek do osudi. Dneska je budeme prepisovat a posilat do JetBrains a oni se vam ozvou se slevovym kodem.

Uz mi to prislo, diky moc :]

Namespace
Člen | 77
+
0
-

Budou videa? Na některé přednášky jsem se docela těšil a na youtube nic :-)

chemix
Nette Core | 1296
+
+10
-

@Namespace budou, bohuzel to delam ve volnem case a stehoval jsem se, takze jsem moc volneho casu nemel, ale tento tyden bych chtel kazdy den jedno video poslat mezi lidi

zener
Člen | 17
+
0
-

Kdy budou prosím k dispozici záznamy z prezentací? Díval jsem se na youtube channel (https://www.youtube.com/…tteFramework), ale tam je k dispozici naposledy poslední sobota č. 69. Moc rád bych se na videa podíval, podle popisu jsou témata naprosto luxusní :-) Díky.

chemix
Nette Core | 1296
+
+2
-

Termin nevim, ale budou. Určite nejak postupne jako edu videa na prazdniny

HappyFace
Člen | 162
+
0
-

cau, skusim to pre zrychlenie poriesit globalne a preto prosim prednasajucich keby mi poslali slidy z prednasok :) (pre post process) dakujem

Editoval HappyFace (10. 2. 2016 11:55)

MirekTH
Člen | 20
+
0
-

Videa z této Posoboty asi stále nikde nejsou, což? Možná by stačily i slajdy, ale ty jsem také neobjevil. Jsou někde?

HappyFace
Člen | 162
+
0
-

MirekTH napsal(a):

Videa z této Posoboty asi stále nikde nejsou, což? Možná by stačily i slajdy, ale ty jsem také neobjevil. Jsou někde?

paradox :D ked budu slajdy budu aj videa ;)

HappyFace
Člen | 162
+
+4
-

Ahojte,

ospravedlnujem sa za zdrzanie, videa uz su online :)

https://www.youtube.com/playlist?…