Údajně chybí SQLite, ale podle všeho by mělo být aktivní

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
Jan Mikeš
Člen | 771
+
0
-

Půjdu rovnou k věci.
Rozjíždím projekt na novém VPS a dostávám
Nette\NotSupportedException SQLiteJournal requires PHP extension pdo_sqlite which is not loaded

V CLI: # sqlite -version a výsledek 2.8.17
Dále php -m kde je sqlite3pdo_sqlite

V phpinfo() je sekce sqlite3 taky
A v phpinfo() sekci Configure Command je také '--with-pdo-sqlite=shared'

Nějaké rady? Už nevím kde hledat :(

Editoval Jan Mikeš (22. 10. 2016 20:33)

CZechBoY
Člen | 3608
+
0
-

Bych řekl, že nejde o sqlite3 rozšíření, ale o rozšíření pdo_sqlite. To máš taky povolené?

Jan Mikeš
Člen | 771
+
0
-

Zatím jsem se dostal k tomu, že mám rozdílné verze PHP pro CLI a apache, zkusím nastavit CLI na stejné jako apache, pak snad zjistím více.

Jan Mikeš
Člen | 771
+
+1
-

Tak vyřešeno, po 5 hodinách :D Rozšířil jsem si své znalosti co se týká linuxu a hlavně jak funguje kompilace php atd.

Problém byl v tom, že php -v a phpinfo() ukazovaly různé verze, tím jsem došel na to, že mám jiné php pro CLI (/bin/php) a jinou verzi pro apache (zkompilovaná libphp7.so). Jenže sjednotit verze nebylo vůbec easy – na serveru běžel debian7 (haha, dluoho mi trvalo na to, než jsem přišel, že není žádný package php7 pro debian7) – dlouho jsem se motal v kruzích, pak jsem tedy aktualizoval os.

K nalezení řešení mi pomohlo pochopit jak funguje a co dělá ./configure, make, make install a co se vlastně děje při apt-get install a že míchám 2 věci dokupy což bych neměl → chvilku jsem se snažil zkompilovat nové libphp7.so, jenže v systému je už dost nepořádek a tak jsem byl zase v kolečku chyb a nedařilo se mi zkompilovat php, tak jsem kompletně nainstaloval php-fpm a místo libphp7.so se nyní používá php-fpm.

Teď je stav takový, že místo mnou kompilovaného php používám verzi nainstalovanou přes apt-get což je mnohem jednodušší a pohodlnější, protože jakákoliv extension nainstalovaná např. apt-get install php7.0-sqlite se rovnou zkompiluje a nalinkuje, již to nemusím řešit já.

Editoval Jan Mikeš (23. 10. 2016 2:29)