Něco jako nette.js s jQuery

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
Tomik
Nette Evangelist | 485
+
0
-

Honza M. napsal(a):

No když nahraješ novou verzi toho pluginu, která je na webu v extras, tak tam žádná funkce $.netteAjax není a $.get opravdu volá $.netteCallback sám.

Aha, takže zase chyba u mě. Stará verze. Díky. ;)

cuga
Člen | 210
+
0
-

to Tomik:
chtel bych se zeptat, u toho uploadify, co jsi nastavil jako script? Nechal jsi ten jejich upload.php nebo jsi to nejak provazal s nette?

Jan Tvrdík
Nette guru | 2595
+
0
-

cuga napsal(a):

to Tomik:
chtel bych se zeptat, u toho uploadify, co jsi nastavil jako script? Nechal jsi ten jejich upload.php nebo jsi to nejak provazal s nette?

Neměl by být problém to nastavit na {plink uploadHandlerNeboTakNeco}.

Tomik
Nette Evangelist | 485
+
0
-

cuga napsal(a):

to Tomik:
chtel bych se zeptat, u toho uploadify, co jsi nastavil jako script? Nechal jsi ten jejich upload.php nebo jsi to nejak provazal s nette?

Dělám to přesně, jak říká Honza Tvrdík.

Tomik
Nette Evangelist | 485
+
0
-

Měl bych ještě dotaz ohledně javascriptu, nette.js a jQuery, asi na Honzu Marka:

Něž jsem nasadil AJAX a jQuery používal jsem něco ve stylu:
<a href="{link delete! $file['url']}" onclick="if (!confirm('Opravdu chcete tento soubor smazat?')) return false;">del</a>

Jenže když jsem nadadil AJAXOVÁNÍ s jQuery, tedy:

<a href="{link delete! $file['url']}" {if $useAjax}class="ajaxlink"{/if} onclick="if (!confirm('Opravdu chcete tento soubor smazat?')) return false;">del</a>

Událost click se na daném odkazu (pokud je zapnutý js) provede, ať už je návratová hodnota confirm jakákoli. Tj. jQuery „přebije“ tu část v onclicku return false.

Dotaz zní: jde nějak toto ovlivnit, tak abych měl možnost uživatel zadat ANO/NE a jQuery na to brala ohled?

Dík!

cuga
Člen | 210
+
0
-

aaaa super :) diky za radu :)

zkusim to nejak pokutit a uvidime co se bude dit :)

cuga
Člen | 210
+
0
-

asi budu potrebovat nakopnout jeste trosku :)

protoze i kdyz jsem dal {plink uploadHandler} a po chvilce pokusu prekopiroval obsah jejich souboru do teto metody, tak furt nic… hlavne mi neni jasne jak predavat prenasene soubory metode v presenteru…

da se jinak nez pres $_FILES dostat v nette k souborum???

Editoval cuga (12. 5. 2009 23:07)

Honza Marek
Člen | 1664
+
0
-

cuga: Environment::getHttpRequest()->getFiles() nebo tak něco

Tomik: teď nevim. Při nejhorším to půjde označit nějakou speciální třídou a dát

	$(el).click(function () {
	if (confirm(...)) {
		$.get(this.href);
	}
	return false;
});
cuga
Člen | 210
+
0
-

Kurnik, tak zatim zadny pokrok.

Konfiguraci mam:

<script type="text/javascript">
$(document).ready(function() {
$('#frmform-images').fileUpload ({
'uploader'  : '{!$baseUri}js/uploadify/uploader.swf',
'script'    : {plink uploadHandler},
'cancelImg' : '{!$baseUri}js/uploadify/cancel.png',
'auto'      : false,
'folder'    : '{!$baseUri}upload/products/{$id}',
'multi'     : true
});
});
</script>

Kod mam:

public function uploadHandler() {

  $id = $this->getParam('id');
  $uploadDir = 'upload/products/'.$id;

  $files = Environment::getHttpRequest()->getFiles();

  foreach($files as $file) {

    if($file->isOk()) {
      if(!is_dir($uploadDir)) {
        mkdir($uploadDir, 0755, true);
      }
      $file->move($uploadDir."/".$file->getName());
    }
  }
}

Nedojde ani k vytvoreni adresare. I kdyz jsem vyhodil podminku $file->isOk() tak k nemu nedoslo, takze je otazka, jestli vubec dojde k volani uploadHandleru.

Editoval cuga (13. 5. 2009 12:04)

_Martin_
Generous Backer | 679
+
0
-

cuga napsal(a):

…takze je otazka, jestli vubec dojde k volani uploadHandleru.

Nedojde. Změň jméno té metody. Použitím {plink uploadHandler} vytváříš odkaz na metodu actionUploadHandler.

cuga
Člen | 210
+
0
-

tak chybka bude asi jeste nekdo jinde, protoze i po prepsani na actionUploadHandler se neprovedlo vubec nic…

zkusil jsem tam cvicne hodit at vytvori aspon nejaky adresar, ale taky houby udelal…

cuga
Člen | 210
+
0
-

Uz sem asi prisel na to kde je zakopany pes. Pokud jsem z BasePresenteru odstranil podminku hlidajici, zda je uzivatel prihlasen, tak to jakz takz fungovalo. Ale stejne se nedostal k persistentnimu parametru id.

cuga
Člen | 210
+
0
-

Nikdo se nechytate? Tomiku, tobe to nedelalo problemy s prihlasenim uzivatele???

bajzic
Člen | 4
+
0
-

Ahoj,
mám problém. Nedaří se mi tímto způsobem (AJAX formuláře) uploadnout soubor… Používám aktuální zdrojáky od Honzy M., všechno běží, ale soubor nikde, jeho hodnota z formuláře je prázdná.
Někomu z vás to funguje?

Honza Kuchař
Člen | 1662
+
0
-

bajzic napsal(a):

Ahoj,
mám problém. Nedaří se mi tímto způsobem (AJAX formuláře) uploadnout soubor… Používám aktuální zdrojáky od Honzy M., všechno běží, ale soubor nikde, jeho hodnota z formuláře je prázdná.
Někomu z vás to funguje?

Přes JavaScript nemůžeš posílat soubory, pokud vím. Ale zkus uploadify plugin. (do jQuery) Umožní ti uploadovat i více souborů naráz.

//Edit: Ještě odkaz: http://www.uploadify.com/

Editoval honzakuchar (14. 5. 2009 17:19)

cuga
Člen | 210
+
0
-

o dva posty vys prave resim to uploadify :) ze se mi nedari uploadovat soubory, pokud obsluhu volam z administrace, ktera kontroluje, jestli je uzivatel prihlaseny.

bajzic
Člen | 4
+
0
-

Rozjel jsem to uploadify… Diky vsem.

cuga
Člen | 210
+
0
-

Ja sem si to taky zprovoznil :)

Akorat sem pro to musel udelat presenter, ktery nekontroluje prihlaseni uzivatele…

_Martin_
Generous Backer | 679
+
0
-

cuga napsal(a):

Ja sem si to taky zprovoznil :)

Akorat sem pro to musel udelat presenter, ktery nekontroluje prihlaseni uzivatele…

Jak on vlastně ten plugin funguje? On požadavek na server vede skrze ten flashový soubor? Protože jestli je problém s ověřením přihlášení, tak se nejspíš v tom požadavku neodešle session ID.

cuga
Člen | 210
+
0
-

pravdepodobne to tak bude, akorat nejsem tak daleko, abych vedel, jak tohle zaridit :)

Mas3r
Člen | 116
+
0
-

Zdravím po delší době. Předem díky za super jQuery knihovničky pro AJAX. A teď k věci. AXAJ se mi krásně podařilo zprovoznit při kliku na odkaz, ale bohužel nevalí to při odeslání formu.

Do stránky jsem vložil všechny potřebné soubory… jquery.ajaxform.js tam je.
Pak jsem také vložil:

<script>
// po načtení stránky
$(function () {
        // odeslání na formulářích
        $("form").submit(function () {
                $(this).ajaxSubmit();
                return false;
        });

        // odeslání pomocí tlačítek
        $("form :submit").click(function () {
                $(this).ajaxSubmit();
                return false;
        });
});
</script>

Ale žádný form to nebere. Ve firebugu se nezobrazí žádný POST jako je to u odkazů. Jede vám to? Díky za odpověď

Honza Marek
Člen | 1664
+
0
-

Valí. Jediné, co mě napadá je, že třeba máš ty formuláře ve snippetu a v okamžiku načtení stránky ještě neexistují, takže nejsou zajaxovány.

Mas3r
Člen | 116
+
0
-

Zkusil jsem tedy dát JS dovnitř snippetu, ale nefunguje to úplně.

Vyskočí mi sice ajaxový spinner, ve firebugu se ukáže POST, ale následovně se stránka reloadne celá.

A třeba vůbec ajax nejde u formu, který submituju přes checkbox.

Editoval Mas3r (6. 6. 2009 19:51)

Honza Marek
Člen | 1664
+
0
-

Tipuju, že v php máš reload. A submitovat musíš na submitovacím tlačítku nebo formuláři. Takže něco jako $(".checkbox").parents("form").submit()

Mas3r
Člen | 116
+
0
-

Co myslíš tím „v PHP reload?“. Normálně přes onSubmit[] přejdu na fci, ve které uložím do DB a pak mám redirect.

<script>
        // odeslání pomocí checkboxu
        $("form :checkbox").click(function () {
                $(this).parents("form").submit();
                return false;
        });
</script>

Tak AJAX se spustí, ale zase to refreshne celou stránku. Nemělo by tam být něco jako preventDefault()?

Editoval Mas3r (6. 6. 2009 21:41)

morousej
Člen | 18
+
0
-

Mas3r napsal(a):

Co myslíš tím „v PHP reload?“. Normálně přes onSubmit[] přejdu na fci, ve které uložím do DB a pak mám redirect.

V ajaxovém módu neměj redirect – způsobí překreslení celé stránky. Viz http://zdrojak.root.cz/…mework-ajax/.

Mas3r
Člen | 116
+
0
-

To jsem nevěděl. Díky. Už to skoro pracuje jak má :) Jen taaková menší drobnost. Nejspíše protože je to přes signál, tak se nejdříve provede metoda, která mi vykreslí ty checkboxy a až pak se provede signál. Jenže toto pořadí zapřičiní, že se checkboxy nepřekreslí (jen při manuálním refreshi). Nevíte ještě jak na toto?

=======

Moje chyba, stačilo změnit z prepare na render! Možná to někomu pomůže. Díky všem.

Editoval Mas3r (6. 6. 2009 22:08)

Mas3r
Člen | 116
+
0
-

Honza M. napsal(a):

Valí. Jediné, co mě napadá je, že třeba máš ty formuláře ve snippetu a v okamžiku načtení stránky ještě neexistují, takže nejsou zajaxovány.

Ještě jsem narazil na takový problém. Mám snippet, v něm další snippet a v něm třeba další. Nebyl by problém do každého nakopírovat <script> kvůli tomu formuláři, ale když to udělám, tak ty requesty se provedou vícekrát. Nemáš na to nějaký fígl?

Honza Marek
Člen | 1664
+
0
-

Mám fígl. Sežeň si plugin do jQuery, který se jmenuje livequery.

Mas3r
Člen | 116
+
0
-

Tak jsem zkusil…

<script>
// po načtení stránky
$(function () {
        // odeslání na formulářích
        $("form.ajax").livequery("submit", function () {
                $(this).ajaxSubmit();
                return false;
        });

        // odeslání pomocí tlačítek
        $("form.ajax :submit").livequery("click", function () {
                $(this).ajaxSubmit();
                return false;
        });

        // odeslání pomocí checkboxu
        $("form.ajax :checkbox").livequery("click", function () {
                $(this).parents("form").submit();
                return false;
        });
});
</script>

Po refreshi stránky to jede, ale jakmile překreslím jakýkolik snippet, tak to nevalí.

Honza Marek
Člen | 1664
+
0
-

Divné… jinak není potřeba to mít v tom $(fnc () { … }), ale to by nemělo ani vadit.

Mas3r
Člen | 116
+
0
-

Tak to funguje. Problém byl v tom, že i po 20 úpravách FF nepoznal, že je ten JS jiný. Musel jsem smazat cache.

Honza Marek
Člen | 1664
+
0
-

Ctrl + F5 ;-)

David Grudl
Nette Core | 8140
+
0
-

Tak jsem přepsal příklad Fifteen do jquery.nette.js.

marek.dusek
Člen | 99
+
0
-

jen technicka, koukam v kodu je neco jako „form = this“ a pak uz se jen returnuje atd. – nedela to memory leaky v IE?

jarks
Člen | 94
+
0
-

Věděl by prosím někdo co dělat s tím, že se zapnutým ajaxem nefunguje dotazování onclick? Pokud je v šabloně toto

<a href="{link deleteItem! $i->id}" onclick="return confirm('Skutečně odebrat položku {$i->name}?')" class="ajax">smazat</a>

akce se provede, ať uživatel odpoví jakkoliv.

Něco podobného jsem tu našel, ale nevím, jak navrhované řešení použít.

Panda
Člen | 569
+
0
-

Hm, zrovna dneska jsem to taky potřeboval a taky jsem nad tím musel kousek meditovat… Řešení jde trošku oklikou:

var e = $.Event(event); if (!confirm('Opravdu chcete odstranit tento blok?')) e.stopImmediatePropagation(); e.preventDefault();

Pro více informací o řešení doporučuji juknout na dokumentaci k jQuery.Event.

Ondřej Mirtes
Člen | 1536
+
0
-

Já to vyřešil takto:

$("a.confirm").live("click", function(event) {
	event.preventDefault();
	if (confirm("Jste si jisti?")) $.get(this.href);
});

Editoval LastHunter (26. 8. 2009 19:54)

Honza Marek
Člen | 1664
+
0
-

Já taky zhruba tak.

jarks
Člen | 94
+
0
-

Perfektní, díky!

DocX
Člen | 154
+
0
-

Ahoj, narazil jsem na problém s jquery.ajaxform.js.

Když mám formulář s více tlačítky, tak se validace provádí na onclick daného tlačítka a už na na onsubmit celého formuláře. Při kliku se pak nejprve spustí validace na onclick a nezávisle na jejím výsledku se spustí ajaxSubmit, který je na něj připojen pomcí liveQuery, jako v tomto příkladě:

	$("form.ajax :submit").livequery("click", function(event) {
		$(this).ajaxSubmit();
		return false;
	});

Způsobí to to, že formulář při špatné validaci ukáže alert se zprávou o chybě. Zpracovávání se ale nezastaví a nezávisle na špatné validaci spustí ajaxSubmit a odešle se přes ajax a zobrazí chybu vygenerovanou v PHP.

Vyřešil jsem to „přesměrováním“ onclick handlerů ze submit tlačítek:

$("form.ajax :submit").livequery(function () {
				this.oldonclick = this.onclick;
				this.onclick = null;
				$(this).click(function() {
					if ($.isFunction(this.oldonclick) && !this.oldonclick())
						return false;
					$(this).ajaxSubmit();
					return false;
				});
}, function () {});

//Edit: trochu vylepšená formulace myšlenky ;)

Editoval DocX (22. 9. 2009 16:06)

wotaen
Člen | 82
+
0
-

Můžu se zeptat jak řešíte zobrazení nějakého flashe po zpracování formuláře?
Mám metodu komponenty

<?php
public function sendEmail(SubmitButton $button) {
...
$mail->send();
//tady bych chtěl nějak poslat data zpět do prohlížeče
}
?>

Díky, Michal

Honza Kuchař
Člen | 1662
+
0
-

pokud myslíš flash message, tak v @layout.phtml:

	{snippet flashes}
		<div class="flash {$flash->type}" n:foreach="$flashes as $flash">{$flash->message}</div>
	{/snippet}

v base presenteru:

	/**
	 * Saves the message to template, that can be displayed after redirect.
	 * @param  string
	 * @param  string
	 * @return stdClass
	 */
	public function flashMessage($message, $type = 'info') {
		$this->invalidateControl("flashes");
		parent::flashMessage($message, $type);
	}
wotaen
Člen | 82
+
0
-

Promiň Honzo, psal jsem to ve spěchu. Myslel jsem to tak, že v komponentě zpracovávám submit formuláře metodou sendEmail. A ten formulář se odesílá „ajaxově“, můžu to pořešit pomocí HTTP statusů a callbacku v javascriptu, ale to nechci, třebas už jenom s ohledem na lokalizace, které by se blbě dělaly v JS.
Můžu mít persistentní proměnnou, která se mi bude vracet klientovi, ale to se mi taky moc nelíbí. Spíš nějakou strukturu s return kódem a zprávou, tak ať na to může JS reagovat.
Už to píšu doma, braindead, tak třeba něco zítra vymyslím.

Honza Kuchař
Člen | 1662
+
0
-

Stále nechápu co chceš, ale pokud chceš předat něco klientovi AJAXem (v JSON), tak na to je tohle

$presenter->payload;
$presenter->payload->mojedata = "test"; // Tohle se pošle AJAXem klientovi
wotaen
Člen | 82
+
0
-

Honzo dík, to je ono.
Do presenterů jsem už asi měsíc nepáchl a tak jsem si ani neuvědomil, že něco takového kromě komponent existuje :)

JakubKohout
Člen | 92
+
0
-

Snažím se zkombinovat jquery.nette s našeptávačem kterej je k nalezení zde problém je ovšem v

jQuery.ajaxSetup({
	success: jQuery.nette.success,
	dataType: "json"
});

který znefunkční celý našeptáváč … Nějakej nápad jak to upravit ?

Honza Marek
Člen | 1664
+
0
-

Problém bude v tom přednastavení návratového datového typu na JSON. Čili buď explicitně nastavit u ajaxových požadavků našeptávače datový typ, který potřebuje, nebo naopak zrušit defaultní nastavení JSONu a pak u ajaxu od nette vždy lokálně nastavit ten typ zase na JSON. Například místo $.get použít $.getJSON apod…

JakubKohout
Člen | 92
+
0
-

tim to podle mě nebude protože samotnej má nastaven dataType: options.dataType, a i když to změním na dataType: „text“, tak to stejně nefunguje.

Chyba musí být někde jinde…A co se týče odpovědi od serveru ta je v podobě text/html

mimojiné: nemáte někdo nějakej hezkej příkládek jak nastavit jquery.ajaxform a jquery.nette? mám v nich trošku bordel nevím co kterej dělá a nepočítaje to že když do formulářů vložím tu ukázku z toho točítka tak přestane fungovat ajax ale zase se točí :/

Editoval dRaGen (12. 10. 2009 18:38)

Honza Marek
Člen | 1664
+
0
-

jquery.nette zajišťuje, že ajaxové dotazy mají nastaven nějaký defaultní callback a datový typ, takže potom fungují snippety a přesměrování. jquery.ajaxform umožňuje odesílat formulář ajaxově a teoreticky by měl být na jquery.nette nezávislý.