Platba převodem na účet s ověřením

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
Polki
Člen | 553
+
0
-

Dobrý den,
mám dotaz, ke kterému se již někdo na tomto fóru vyjadřoval, ale je to již 5 let a na internetu jsem nic rozumného nenašel.
Jedná se mi o to, že budu zakládat webovou službu pro lidi, za kterou je potřeba nejdříve zaplatit. Kvůli nízké ceně za dlouhé období se mi však nevyplatí používat GoPay, protože poplatky jsou vyšší, než zisk(prozatím).

Chtěl bych tedy zatím toto řešit pomocí platby na účet a po připsání částky na účet zpřístupnění aplikace uživateli.
Jedná se o to, jak vyřešit automatické ověřování, zdali přišla platba.

Díky moc všem :)

David Matějka
Moderator | 6445
+
+1
-

ahoj, ruzne banky (napriklad FIO, ceska sporitelna) maji API, pres ktere muzes sledovat pohyby na svem uctu. Na to api se budes cronem dotazovat a pak si akorat dle variabilniho symbolu sparujes tu platbu s nejakym uzivatelem.

Pokud tvoje banka API nema (a nechce se ti kvuli tomu zrizovat nekde ucet), tak asi vsechny alespon umoznuji posilani notifikacnich emailu. a pro ty si zalozis schranku, kterou budes kontrolovat cronem kontrolovat.

Pavel Kravčík
Člen | 1182
+
0
-

Spousta bank má pěkné API. To je snadné.

U složitějších věcí výpis na mail v XML a jeho parsování a zpracovávání. To používáme u jednoho projektu (cca 70M, denně kolem 80 plateb, výjimečně 2000).

Hádám, že jsi nic nenašel, protože v tom není žádný háček. :)

Polki
Člen | 553
+
0
-

Dobře. Díky za odpovědi. Ještě doplňující otázky.

  1. Má toto API nějaký svůj speciální název?
  2. Je potřeba k tomu, abych od banky dostal přístup k tomuto API podnikatelský účet?
  3. Kam mám psát/zajít, abych získal k API přístup?
  4. Jak je to se zabezpečením?

Mám osobní účet u Poštovní Spořitelny (ERA).

Editoval Polki (12. 7. 2016 17:26)

newPOPE
Člen | 648
+
0
-

Ono to sice nie je platba na ucet ale pouzitie platobnej karty a Braintree (https://www.braintreepayments.com/…tree-pricing) za prvych $50000 nic nechce. Co mi pride ako dobry deal

Polki
Člen | 553
+
0
-

Tohle právě nechci. To bych si už založil rovnou GoPay. Ale díky. Rozhodně je fajn, že za prvních $50000 nic nechtějí.

Myiyk
Člen | 321
+
+2
-

@Polki Fio banka má API zdarma pro všechny. Ostatní nevím, ale od prosince snad bude platit zákon, že API musí zveřejnit všechny banky v ČR EU.

Editoval Myiyk (13. 7. 2016 22:55)

Quinix
Člen | 108
+
0
-

@Polki musíš se zeptat ve svojí bance. ČSOB (ERA) afaik žádné API nemá, ale umí dělat strojově čitelné exporty v několika svých proprietárních formátech. Ale podmínky zpřístupnění ti musí dát tvoje banka.

@Myiyk máš k tomu nějaký podrobnější info? o ničem takovém sem neslyšel.