IIS 8.5 správné nastavení session pro PHP a Nette

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
serten
Člen | 55
+
0
-

Zdravím,

právě nasazuji na nově zřízený Windows server jeden web a tak trochu zápasím se správným nastavením session pro PHP, aby mi vše fungovalo jak má.
Na serveru mi běží dvě verze PHP, konkrétně 5.4.9 a 5.6.2. V nastavení obou verzí PHP jsem nastavil session.save_path = „C:\inetpub\temp\sessions“. Takže obě verze mají společný adresář pro ukládání session. Zkoušel jsem si zkontrolovat nastavení a kompatibilitu pomocí Checkeru a vše bylo zelené a v pořádku (až na MEMCACHE nastavení, ale to v tuto chvíli nepotřebuju).
Při tomto nastavení ale nastává problém, protože ať už když jsem zkoušel Sandbox pro Nette verze 2.4 na PHP 5.6.2 a nebo nasazovaný web na PHP verze 5.4.9, tak v obou případech se různě objevují chybové hlášky se spuštěním nebo čištěním session.
Jenou z posledních je tato:

Warning: session_regenerate_id(): Session object destruction failed

A často se chyby se session_regenerate_id() opakují. Nakonec ale po nějakém základním rozběhání starého webu jsem došel k největšímu problému se session a to k problému s přihlášením. Jednoduše při pokusu o přihlášení mě to rovnou přesměruje zpět na přihlašovací stránku bez jakékoliv chybové hlášky nebo upozornění. Z toho si vyvozuji, že se jednoduše nepovedlo vytvořit session pro přihlášeného uživatele a pak se těžko může něco kontrolovat.

Bonusovou chybou navíc při pokusu o ladění je chybová hláška při dumpování:

Nette\InvalidStateException: Cannot regenerate session ID after HTTP headers have been sent.

Vše se to točí kolem Session a dělá mi to problémy.
Jen abych na konec doplnil, pro adresář C:\inetpub\temp\sessions jsou nastavená práva pro čtení, zápis, spoštění a změny. Tato práva jsem přiřadil uživatelským skupinám IUSR, Users a IIS_IUSRS.

Budu vděčný za jakoukoliv radu a pomoc. Díky

EDIT:

Tak jsem zkoumal a testoval a zjistil jsem, že při pokusu o přihlášení se po přesměrování stránky neuloží data v Session. Před samotným přesměrováním je vše v pořádku a data tam jsou. Jakmile se ale provede přihlášení, tak session je prázdná a není v něm žádná zmínka o identitě.

Editoval serten (3. 7. 2016 1:04)

ali
Člen | 342
+
0
-

Ohledne session_regenerate_id, tak stejny problem mame taky na serveru, ktery se mi jeste nepodarilo vyresit
https://forum.nette.org/…ction-failed